Podvod so zvitkami od Mŕtveho mora

Podvod so zvitkami od Mŕtveho mora https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30515/bmid_podvod-so-zvitkami-od-mrtveho-mora-Ejm-30515.jpg 3 7 2

Prvá časť knihy odhaľuje najmä čudesné „vedecké“ praktiky tzv. medzinárodného výskumného tímu, ktorý sa zmocnil kumránskych zvitkov po ich objavení a dlho neumožnil prístup k nim iným vedcom. Ďalšie časti osvetľujú dôsledky neskresleného výskumu zvitkov na objasnenie dejín rímsko-katolíckej cirkvi. Ukazuje sa, že Zvitky od Mŕtveho mora nie sú iba „vnútornou záležitosťou“ okrajovej náboženskej sekty, ale patria skôr medzi dokumenty protirímsky odbojného prúdu judaizmu, v ktorom pôsobili Ježiš Kristus i jeho brat Jakub. Porovnaním textov zvitkov s textami evanjelií či Skutkov apoštolov, bádatelia začínajú vidieť v novom svetle pôsobenie sv. Pavla a jeho úlohu pri vzniku ranej cirkvi.... celý text

Literatura světová , Náboženství , Historie

Vydáno: , Remedium

The Dead Sea Scrolls Deception , 1991

Dotcom
12.01.2016 4 z 5

Mussel som pridať komentár aj od človeka tažko nepostihnutého vierou. Nie, kniha skutočne nie je klenot beletrie, len faktograficky poukazuje, ako sa falšujú údaje. Aby pohľad na kresťanstvo ostal neporušený. Inak Arrows Book vydalo knihu už v roku 2001.

Sosovica
08.03.2014 2 z 5

Kniha je opisom skúmania zvitkov a dohadovania sa medzi štátmi, vedcami, archeológmi, komunitami, cirkvami a inými organizáciami. Trošku to rozšíri prehľad, ale určite tam nečakajte čitateľný príbeh.

Kumránské svitky starověké rukopisy

Autoři knihy