Podvod so zvitkami od Mŕtveho mora

Prvá časť knihy odhaľuje najmä čudesné „vedecké“ praktiky tzv. medzinárodného výskumného tímu, ktorý sa zmocnil kumránskych zvitkov po ich objavení a dlho neumožnil prístup k nim iným vedcom. Ďalšie časti osvetľujú dôsledky neskresleného výskumu zvitkov na objasnenie dejín rímsko-katolíckej cirkvi. Ukazuje sa, že Zvitky od Mŕtveho mora nie sú iba „vnútornou záležitosťou“ okrajovej náboženskej sekty, ale patria skôr medzi dokumenty protirímsky odbojného prúdu judaizmu, v ktorom pôsobili Ježiš Kristus i jeho brat Jakub. Porovnaním textov zvitkov s textami evanjelií či Skutkov apoštolov, bádatelia začínajú vidieť v novom svetle pôsobenie sv. Pavla a jeho úlohu pri vzniku ranej cirkvi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30515/podvod-so-zvitkami-od-mrtveho-mora-30515.jpg 2.25

The Dead Sea Scrolls Deception

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Remedium

Dotcom
12.01.2016

Mussel som pridať komentár aj od človeka tažko nepostihnutého vierou. Nie, kniha skutočne nie je klenot beletrie, len faktograficky poukazuje, ako sa falšujú údaje. Aby pohľad na kresťanstvo ostal neporušený. Inak Arrows Book vydalo knihu už v roku 2001.

Sosovica
08.03.2014

Kniha je opisom skúmania zvitkov a dohadovania sa medzi štátmi, vedcami, archeológmi, komunitami, cirkvami a inými organizáciami. Trošku to rozšíri prehľad, ale určite tam nečakajte čitateľný príbeh.

Autoři knihy

Michael Baigent