Podvedená

Podvedená https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339370/mid_podvedena-bPg-339370.jpg 4 320 110

Kate Linville a Caleb Hale série

Scenárista Jonas Crane doufá, že v osamělém domě v yorkshirských slatinách unikne hrozícímu syndromu vyhoření. Doprovází ho manželka a jejich malý syn. Trojice však netuší, že ve stejnou dobu hledá jistý nebezpečný kriminálník na útěku před policií bezpečnou skrýš: Denis Shove je v podezření, že brutálně zavraždil policistu Richarda Linvilla. Kate Linvillová, dcera oběti a vyšetřovatelka ze Scotland Yardu, ztratila v otci jedinou osobu v životě, k níž měla citový vztah. Na vlastní pěst se pokouší zločin objasnit. Přitom zjišťuje, že její milovaný otec nebyl tím mužem, za kterého ho považovala. Přichází dramatické pravdě na stopu – a netuší, že rodině Cranových již začal závod s časem.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Betrogene , 2015

Danago
01.07.2021 5 z 5

Tato kniha určitě patří mezi ty nejlepší od autorky. Čtivá , napínavá , překvapivý konec.

minirock
30.06.2021 4 z 5

Kniha je výborná, příběh napínavý, konec opravdu nečekaný. Přesto se nemůžu ubránit dojmu jisté nedotaženosti v dějové linii rodiny Craneových, jejich osvobození a zadržení Shovea a Terry, to mě trochu zklamalo. Ale jinak spokojenost.

allfonsa
21.05.2021 4 z 5

Pro mě tedy překvapivý závěr, dobře počtení

Kanimůra2
15.05.2021 5 z 5

už jsem četla od autorky V údolí lišek. Na knihu jsem se těšila, nezklamala mě a určitě si přečtu s chutí další. Čtivé, svižné, napínavé. Doporučuju

Janča089
10.04.2021 5 z 5

Výborná kniha. Více dějových linek a vyprávěno z pohledu více postav. Pěkně promyšlené, velmi napínavé.
Těším se na další knihy od této autorky. Snad už v nich nebude tolik překlepů jako v této!

Přesto všechno pro mě jedna nejasnost

- SPOILER - v jedné z posledních kapitol vysvětluje Caleb Kate jak to všechno bylo a vypráví jí o tom, jak Norman Dowrick seděl v kanceláři s Richardem Linvillem, když zazvonil telefon a on zpočátku dokonce oslovil Melissu jménem. Takže bylo jasné kdo volá a zavinil nehodu. Linville požádal Dowricka o mlčení.
Kdo toto Calebovi řekl? Jak zjistili, že to bylo takto, když to věděli jen tito dva zavraždění muži? Že by to vrahovi řekl ještě před svou smrtí Dowrick? Ale ten vypovídal před svým obhájcem až v následujících dnech.
Pokud by mi to někdo vysvětlil, budu ráda!

m_martina
17.02.2021 5 z 5

Autorčiny knihy mám moc ráda. Líbila se mi i tato. Dobře se četla a já hodnotím pěti hvězdami.

allebra
06.02.2021 5 z 5

Toto je mé druhé setkání s autorkou a i tentokrát mě kniha naprosto pohltila, bylo těžké ji odložit. Už samotná obálka knihy na mě působila tajemně. Příběh se postupně rozvíjel do několika linek a napětí stupňovalo. Na konci bylo vše vysvětleno, takže jsem byla spokojená. Zklamalo mě jen množství chyb, které se v knize vyskytovalo, to ale nemělo vliv na mé hodnocení. Těším se na další knihu mé oblíbené autorky.

SaraX
03.01.2021 4 z 5

Čtivá, napínavá, ale někdy zbytečně zdlouhavá, konec pro mne velmi překvapující, čekala bych jiný, autorka umí překvapit, přesto ubírám jednu hvězdu, protože z tohoto žánru už jsem četla i lepší ....i tak se těším na další knížky této autorky

janina66
20.11.2020 5 z 5

Zpočátku mi chvíli trvalo, než jsem se začetla. Začátek byl trochu depresivní. Ale poté se děj rozjel na plné obrátky a já nemohla knihu odložit. Všechny linky do sebe na konci do sebe zapadly a vše úžasně vysvětleno.

85098211
16.11.2020 5 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audio v jazyce originálu a moc se mi líbila. Je sice hodně rozsáhlá, ale příběh má spád a je navýsost zajímavý. Autorka píše skvěle a kniha je neskutečně čtivá. Rozvinula zde dvě dějové linky, které poměrně dlouho běží paralelně, až se nakonec propojí a všechny díly skládačky do sebe zapadnou. Všechny vraždy, ke kterým tady dojde, jsou brutální - a tím se teprve rozbíhá vyšetřování, které je fakt o nervy ;-). To ovšem není všechno, protože příběh je opravdu chytře vymyšlený a ze začátku také dost komplikovaný. Rodina Jonase Crane mi byla sympatická, přestože později z logiky děje jejich příběh ustoupí do pozadí, stejně jako Kate Linvillová nebo i postižená Grace. A konec knihy je také bezchybný, napětí správně vygradované, všechny otázky jsou zodpovězeny a v podstatě nic nezůstane otevřené. Snad jen to, jak se bude vztah Kate a Caleba vyvíjet dál ;-). I proto se už nyní moc těším na další setkání s nimi v knize Zmizení...

kofola33
12.11.2020 4 z 5

Velice zdlouhavy pribeh, hlavne na zacatku me to skoro az nebavilo. Postupne pribeh nabral grady a vyklubala se z toho docela povedena detektivka. Mela jsem i pocit, ze rozvinout pribeh Kate a Caleba dal by stal za to, ale to by uz asi byla velka romantika:-)

Adriassa
11.10.2020 4 z 5

Kniha se dobre a rychle cetla. Zpocatku jsem mela averzi vuci hlavni hrdince, ale postupne to preslo. Prijemna oddychovka

Allena24
07.09.2020 4 z 5

Jistě se dá překladem dost podstatně ovlivnit čtivost knihy. Zde (dle mého) má překlad velké rezervy. A je to škoda. Docela jsem zvědavá na další díla autorky a jiné překladatele.

AlenaF
18.08.2020 5 z 5

Zajímavá zápletka, napínavé, velmi čtivé. Těším se na další knihy této spisovatelky.

faraonka
04.07.2020 5 z 5

Dobrá kniha .Tato spisovatelka píše zdlouhavé příběhy ale velmi zajímavé.Tesim se na další.Doporucuji.

mysak518
14.05.2020 5 z 5

Krásně čtená kniha celá až dokonce

Metla
14.04.2020 3 z 5

"Podvedená"? "Utahaná" by se měl román jmenovat. Charlotte Link je snad původním povoláním burlak, tak příšerně se mi děj vlekl zvláště v první polovině. Prý "Na stopě mysteriózního zločinu", prdlajs, tvůrce této věty (na přebalu) nemá ánunk o významu slova "mysteriózní". Krok-sun-krok vyšetřování trojice vražd a jaksi mimochodem pátrání po pohřešované rodince, to vše vyšperkované poněkud křečovitou psychoanalýzou většiny vystupujících charakterů. Nic ani vzdáleně tajemného či zavánějícího čímsi nevysvětlitelným, nadpřirozeným, žádné temné rituály, prostě docela obyčejná detektivka.
Možná jsem příliš zmlsaná, ale chybělo mi v příběhu nějaké překvapení a výraznější gradace, křivka napětí byla spíše horizontální přímka. Veškeré akčnější pasáže se děly „mimo objektiv“, čtenář se o nich dozvěděl z dialogů hlavních hrdinů - ve stylu „ten, co se za ním 300 stran honíme, byl bez dramatických událostí zatčen tam a tam.“
Nemastné, neslané postavy bych rozdělila do dvou kategorií: 1) Jsou mi buřt, 2) Zabijte už je někdo!
Německá autorka vsadila na atraktivitu anglického prostředí, u mě bohužel nedokázala rozbít bank. Třeba jí v budoucnu ještě dám šanci, pokud v knihovně zakopnu o další tituly... a kdyby ne, mrzet mě to nebude.
Na překladu mistr Yoda občas podílel se a korektoři se u knihy nudili tak, že ji nejspíš vůbec nečetli - proplesklo mne ostudné množství chyb.
Pro mě po všech stránkách jízda na poloviční výkon, akorát redakce Ikaru zaslouží vyfackovat (nebo vyfuckovat) podprůměrem.

knihomolka27
07.03.2020 5 z 5

skvělá knížka u které nemáte čas se nudit, dopodrobna popsaná detektivní práce a řešení případu. Postavy zajímavé,
dokonalé svou nedokonalostí. Příběhy jednotlivých postav byly úžasně propojené a dávaly smysl od začátku až do konce. Kate byla originální postava, které jsem fandila po celou knížku. Za mě určitě super, sotva sem dočetla a mám chut se vrhnout do další knížky od autorky. Píše opravdu úžasně......umí skloubit zapeklitý děj, psychologii postav, tak že vám připadají neskutečně reálné, pomalé a smysluplné vyšetřování u kterého se, ale nebudete nudit....hodně autorů detektivek se od této autorky má co učit.

i.stefany
31.12.2019 5 z 5

Povedená "Podvedená". Výborně zpracovaná detektivka o vině a trestu. Jak už to tak bývá, jedno špatné rozhodnutí zapříčiní tragédii nedozírných následků... Napínavá, čtivá, svižná.

TamčaBard
28.12.2019 5 z 5

Tahle detektivka se mi moc líbila. Především překvapením v závěru, ale i obě linky zločinu byly zajímavé a uvěřitelné.

thrillery Yorkshire

Charlotte Link