Mezi láskou a smrtí

Mezi láskou a smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127582/podsveti-mezi-laskou-127582.jpg 4 457 94

Podsvětí série

Sedmnáctiletá Pierce se málem utopila v bazénu na zahradě domu svých rodičů a vyvázla jen zázrakem. Událost byla posledním hřebíčkem do rakve rozkládajícího se manželství jejích rodičů a Pierce se s maminkou přestěhovala do ostrovního městečka jejího mládí, kde žije i babička a strýček s pochybnou pověstí. Po počátečních obtížích nachází ve škole nové přátele a setkává se i s tajuplným, ponurým, lehce agresivním, ale právě proto nesmírně atraktivním Johnem Haydenem, který se objevuje vždy, když to Pierce čeká nejméně, ovšem zaručeně přesně ve chvíli, kdy potřebuje jeho pomoc. Pierce o něm docela jistě ví jen jediné – je temný, půvabný a neodolatelný, ale není to žádný anděl. Kdyby mu propadla, byla by navždy odsouzena k existenci v místech, která ji děsí a kam se v žádném případě nechce vrátit... Dá přednost bezpečnému každodennímu životu, nebo omamující lásce v náručí smrti? První díl nové strhující „podsvětní“ řady.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Abandon , 2011

chmelda212
30.03.2018 3 z 5

Ani nevím, co ke knize napsat. To, že autorka skákala z přítomnosti do minulosti i během jedné kapitoly mi občas lezlo na nervy. Vůbec by mi nevadilo, kdyby to vzala postupně - setkání Pierce s Johnem, když jí bylo sedm, pak v patnácti a nakonec v sedmnácti.. Bylo to takové místy až chaotické a popravdě mě kniha začala bavit až posledních 50 stran, kdy se příběh konečně trochu rozjel. Dávám 3 hvězdy za nápad, hlavní hrdinku, která logicky uvažuje(pro mne po dlouhé době hrdinka, co se nechová jako nanynka), a za citace z Danteho.

Hojuska
10.02.2018 3 z 5

SPOILERY
Knihu bych dala do kategorie "Čtení, když chcete vypnout". Jednoduchá kniha, jednoduchý děj. Někdy mě i překvapil, ale to bylo spíš proto, že by tak žádný zdravě smýšlející člověk nepostupoval. Nemám nic proti retrospektivnímu vyprávění, ale toto.. Připadala jsem si, jako bych četla druhý díl už dávno rozjeté série. Mnoho otázek, na které mi nikdo nedal odpověď.
Nápad je skvělý a krásný, ale to provedení.. Probůh, kdo tak píše? Chaotické, chaotické, chaotické. Myšlenky hlavních hrdinů, jednání.
Knihu jsem přečetla dost rychle, ale to hlavně kvůli Johnovi. Nic víc.

Maitter
04.12.2017 3 z 5

To je tak ukrutně nevyrovnaná kniha. Mentalita protagonistky sebou kymácí mezi zbrklou, vyjukanou Miou a sarkastickou, adolescentní Suze a stejně tak sloh. V jednu chvíli se chechtám za čtyři hvězdičky, v další scéně ohrnuji ret nad přílišnou chaotičností.
Meg Cabotová oddalovala vysvětlení vždycky, pokud si dobře vzpomínám, ale tady to nestálo za to... I tak si nejspíš přečtu další díly, co kdyby se zlepšily, že? A... meh, třeba aspoň vytáhnou na tu čtvrtou hvězdu.
P. S. Pierce je skvělé jméno.
SPOILER, NEČTENÁŘI, NEČTĚTE
Nadchla jsem se pro představu, že jde o Háda... a nič.

makynka911
16.10.2017 4 z 5

Nemůžu si pomoct, knížka sama o sobě je zajímavá, jak už bylo zmíněno - téma, obálka a popis jsou přesně podle mého gusta. Jsem milovník fantasy a řecké mytologie, takže se takhle kniha zdála být můj splněný sen. No, než jsem začala číst.

Nevadilo mi přeskakování dějově, u spousty knih jsem se s tím dokázala vyrovnat, mě vadil styl psaní. Neustálé mlžení a oddalování ne až tak zajímavých skutečností, nepochopila jsem. Ale i přes to se dá přenést. Ale na pokračování už to nevidím.

Za mě 3,5 hvězdy, ale proto, že nelze tak za citáty z Božské komedie půl hvězdičky navíc :)

Mark2000
10.09.2017 1 z 5

Podle názvu, obálky i popisu děje se kniha zdá být zajímavá a napínavá. Je pravda, že dějově by kniha byla i zajímavá, kdyby ovšem byla napsána jinak. Děj neustále přeskakoval mezi minulostí a přítomností a čtenář se v ní může jen s obtížemi vyznat. Mnohdy mi přišlo, že děj je dokonce nedomyšlený. ¨
Před každou kapitolou je citát z Božské komedie (Peklo), ale jsem jediná, komu přišlo, že daný citát vůbec ke kapitole nesedí?
Pozitivně se dá hodnotit asi jenom obálka a, možná s přivřením oka, i ten konec.

brzda.
17.07.2017 5 z 5

Velmi pěkná a zajímavá kniha.

helenkan
08.07.2017

Není to zrovna moje oblíbené téma,ale dá se to přečíst.

Frajerka
01.05.2017 4 z 5

Od Meg Cabotové jsem před nějakou dobou četla Mediátora a ta série se mi moc líbila. Proto jsem od této knížky tak trochu čekala podobný styl - z hlediska romantiky i humoru. Humorná ta knížka moc není, což mě trochu zklamalo, ale aspoň ta romantika tam je :D
Pár lidí psalo, že knížka je zmatená. Občas je vážně těžké se zorientovat, v jakém čase se to zrovna Pierce nachází - současnost nebo minulost? A když minulost, tak kdy asi tak přibližně? Na konci už jsem měla pocit, že vlastně ani žádná současnost neexistuje :D Na druhou stranu ale bylo lehce provokativní pořád přemýšlet nad časovou linkou příběhu a to je jedna z věcí, které mě bavily.
Knížka je takovou příjemnou oddychovkou, nevyvolala ve mně nějak extra vyhrocené emoce, které by mě donutily hned zítra zajít do knihovny pro další díl, ale ani nebyla tak hrozná, abych si nechtěla přečíst další :)

MíšaS.
01.05.2017 2 z 5

Nic moc, nezaujalo mě to.

EvikU.
06.04.2017 3 z 5

To je snad poprvý, že nevím co napsat. Hlavně nevím zda se mi líbila nebo ne. Dává to smysl? Asi spíše líbila, ale nebude to kniha z mých oblíbených.

lakme
12.02.2017 4 z 5

Po pravdě? Čekala jsem víc.. Začnu tím negativním: za prvé příběh je dle mého názoru zmatený, připadá mi nedomyšlený, vzhledem k autorce jsem očekávala něco úplně jiného, hrozně moc mi vadilo, když Pierce něco říkala nebo prožívala a najednou děj skočil do minulosti, tam se něco odehrálo a naznačilo, ale většinou to nic neobjasnilo a zase se děj vrátil zpět do přítomnosti...
Pozitivně bych hodnotila nápad, to že čtení docela odsýpá a samozřejmě obálka (za tu dávám hvězdičku navíc).

tereza0684
10.02.2017 2 z 5

Příběh byl zmatený..o ničem celkově

lucie2952
25.01.2017 4 z 5

Kniha se četla úplně sama. Autorka skvěle píše. Nemůžu se dočkat až mi příjde druhý díl, hned se na něj vrhnu :)

Ivanka83
12.09.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Přečetla jsem ji na jeden nádech a už se nemohu dočkat dalšího dílu.

warca
08.08.2016 3 z 5

V příběhu jsem se docela ztrácela a přišel mi trošku... trapný. Nijak mě nezaujal ani nepohltil.
Od této autorky jsem čekala víc a protože mám Meg ráda, dám šanci dalšímu dílu.

Bambula4
21.07.2016 2 z 5

Kniha mě moc nezaujala... Byl v ní zmatek a
byla zbytečně složitě napsaná..

DorianPavus
21.06.2016 5 z 5

Začátek zmatený, kniha obsahově jako celek je sakra unikát. Téma je samozřejmě zase ta láska, ale líbí se mi, že je podána takovým odtažitým způsobem (dává to smysl?). Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, četla se skoro sama! Pořád se něco dělo a mé minulé léto bylo díky této knize tak krásné. Pierce je sympatická hrdinka, jen pořádně neví, co chce. Brzy se chystám na další díl, kniha za přečtení rozhodně stojí!

Shaki
25.05.2016 4 z 5

Začátek série je díky tématu hodně o vysvětlování a prolíná se v něm minulost se součaností, což je občas trošku matoucí.
Námět se mi ale líbí. Není to přeslazené, hlavní hrdinové pořád necvrdlikají, přesto to mezi nimi jistří (někdy doslova).
Anonce je tady trošku zavádějící.
Objevilo se tam spousta postav, jejichž dějová linie v prvním díle neměla zatím žádný význam, tak jsem zvědavá, jak více do děje zapadnou v pokračování.
No, konec knihy rozhodně končí tak, že člověka nutí sáhnout po dalším díle, což chválím.

Terinka14
24.05.2016 3 z 5

Námět na knížku se mi zdál jako velmi nápaditý a mohl z toho vzniknout opravdu zajímavý příběh, ale nestalo se tak, alespoň ne úplně. Styl psaní nebyl špatný, nicméně ani nijak osobitý. Co mi snad nejvíce vadilo, bylo neustálé upozorňování na to, co bude následovat. Nejspíš to splnilo svůj účel, jelikož jsem vždycky četla dál, ale přišlo mi to trochu zdlouhavé. Další věc byla neuspořádanost a zmatenost. Knížku považuji spíše za oddechovou, ale další díl si určitě přečtu. John mi byl nesmírně sympatický, Pierce nejspíš také.

barca1393
11.04.2016

Mezi láskou a smrtí je pro mě nejlepší knihou i její 2. díl Láska v podsvetí. Do teď jsem ale ještě neměla moznost si přečíst jejich 3. díl. Děj této knihy byl napínaví a krásně napsaný. Podsvětí a jeho příběhy mě vždy tak nějak přitahovali. Všechny knihy co jsem od Meg Cabotové četla mě vždy moc bavily.