Láska přemůže i smrt

Láska přemůže i smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288136/bmid_laska-premuze-i-smrt-Hh1-288136.jpg 4 153 27

Podsvětí série

< 3. díl

V třetím dílu knižní řady PODSVĚTÍ se znovu setkáváme s pánem Podsvětí Johnem Haydenem a jeho pozemskou přítelkyní Pierce Olivierovou. Jejich příběh připomíná bájné postavy Háda a Persefonu – se vším napětím i bouřlivostí. Největšími nepřáteli obou milenců jsou kruté Fúrie, bytosti, jejichž jediným cílem je zbavit se pána Podsvětí. Nelehký úděl Pierce a Johna ale komplikují i někteří obyvatelé Ostrova kostí. Kdo z nich je Fúrie a kdo jen obyčejný zločinec? Ostrov kostí není bezpečným místem pro nikoho. Pro Pierce a Johna však není kvůli Fúriím bezpečné už ani Podsvětí, kde v době jejich nepřítomnosti nastávají nevídané změny, teplota stoupá, kolem krouží krvelační krkavci a hromadí se mrtvé duše čekající na spásný přesun do věčného klidu. Co způsobilo tuto nerovnováhu, je záhadou. Poté, co Johnův pokus o vyřešení situace končí tragicky, přebírá Pierce veškerou zodpovědnost za záchranu Podsvětí i celého Ostrova kostí před hrozící zkázou. Není toho na sedmnáctiletou Pierce trochu moc? Dokáže zvládnout všechny úkoly, které na ni klade její nové postavení?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Awaken , 2013

Gabux
Gabux
19.01.2024 3 z 5

Třetí díl je nabitý akcí a různými zvraty. Bohužel se tím stal díl hodně překombinovaný a méně přehledný. Postavy v tomto díle dávají smysl a nové postavy mile překvapily. Celkově je tento díl napsán dobře, i když překlad dost pokulhává. Závěr byl malinko odfláknutý a čekala jsem od něj něco víc. Ale mohlo být hůř.

Obecně si myslím, že to není zlá série, ale cílovku vidím někde 13 - 16 let. Je to milý fantasy příběh, kde má své místo romantika, přátelé i rodina. Série se čte snadno a člověk si u ni hezky odpočinek :)

Charmedka
Charmedka
01.10.2023 3 z 5

Příběh je plný zvratů, akce a kolikrát jsem nemohla přestat číst, jen abych věděla, co bude následovat. Jenže zároveň je tenhle díl i hodně překombinovaný, což je důvodem k nižšímu hodnocení. Konec mi navíc přišel dost odfláknutý, asi jsem u závěru série čekala více wow efekt a více propracovanosti.

CleopatraKatli
CleopatraKatli
14.03.2023 3 z 5

Puvodne jsem trilogii pujcila v knihovne pro dceru, ale zhltla jsem to taky. Je to presne pro ten vek 15 - 17 let, ideal. Jak uz tu psali, kriticky musim souhlasit, ze korektura a preklad byli odflaknute. A celkove to bylo misty chaoticke - hlavne rozjezd prvni dil, a pak taky to prechazeni ze soucasnosti do minulosti... vzpominky.
Ale vcelku vzato hezky romanticky fantasy pribeh, opravdu se mi to libilo :)

Artep071
Artep071
20.11.2022 4 z 5

Skvělé ... na 5* to nemá, ale i tak jsem se nechala strhnout .. dobré to bylo a snesla bych klidně i další pokračování .. :) prostě se mi to líbilo xi xi

ladyfromskye
ladyfromskye
25.02.2021 4 z 5

Že je Meg Cabotová velmi dobrá spisovatelka, to vím. A jen díky tomu je mi jasné, kde se stala chyba.
Bože, jak mohl někdo pustit ven knížky tak mizerně přeložené, bez pořádné jazykové redakce i bez korektur? Ještě kdyby se to stalo jen u prvního dílu a zbylé dva byly v pořádku. Ale ona ta tragédie přesáhla i do druhého a třetího dílu! A co je možná úplně nejhorší, taková "kvalita" se dostane do rukou dětem a mládeži, kteří z nás všech čtenářů nejvíce potřebují, aby texty, které čtou, měly za sebou perfektně odvedenou práci. V tomto směru opravdové zklamání.
Pod nánosem "práce" českého týmu se nicméně ukrývá opravdu okouzlující a kvalitní young adult trilogie inspirovaná starými řeckými bájemi. Českému čtenáři bude téma jistě blízké, vždyť kdo nečetl tyto Petiškou převyprávěné staré příběhy, jako by ani nebyl. Autorka si s bájí skvěle vyhrála. Propracovala do detailů svoji verzi Podsvětí i jeho pravidla. Převedla děj z Řecka na existující ostrov Key West, na jehož hřbitově doopravdy rostou stromy s rudými květy a jehož dějiny jsou přesně tak děsivé, jak Meg Cabotová popsala. Poklonu jí skládám také za postavy. Opravdu živoucí, uvěřitelné, do detailu vykreslené se všemi svými chybami i přednostmi. Ne vždycky budete s jejich jednáním souhlasit, někdy se nad ním pozastavíte, ale v tom, alespoň za mě, spočívá kvalitní vykreslení postav. Protože v reálném světe v nás lidé kolem nás a jejich jednání vyvolávají stejné emoce prakticky denně. Pochválit musím také opravdu povedené obálky.
Příběh má ale také nějaké svoje mouchy, mně například přišlo, že prostředky všech tří knih trošku kulhaly oproti začátkům a koncům, ale nenudila jsem se ani jsem neměla nutkání knížky odložit. Vlastně jsem každou z nich zhltla za pár hodin, čemuž sice napomohlo, že si "užívám" nemocenské, ale moje knihovna je příliš obrovská (fakt obrovská, velká je slabé slovo :-) ) na to, abych ztrácela čas s něčím, co mě nebaví.
Závěrem: i když jsem kromě češtiny s jazyky na štíru, docela vážně uvažuji o tom, že pro opakované čtení, na které určitě jednou dojde, bude lepší vlastnit originály.

anelise
anelise
22.02.2021 2 z 5

Nové postavy (Chloe, Sportovec a paní Engleová) příjemně překvapily.

lenka7679
lenka7679
04.02.2021 4 z 5

Až na ten konec, ten bych vážně vytknula. Tam už to bylo moc. Za to strhávám jednu hvězdu.
Bavila jsem se a jako oddechovka, u které nechci přemýšlet je to skvělé. Napsáno čtivě a děj utíká ani jsem se nenadála a už bylo přečteno.
Doporučuji jako zákusek.

Booky84
Booky84
06.09.2020 5 z 5

Úžasné zakončení celé série.

CampHalfBlood
CampHalfBlood
19.02.2020 3 z 5

Série byla skvělá, třetí díl podle mého nejslabší

Kudík
Kudík
08.12.2019 5 z 5

(SPOILER) Nejhezčí díl z celé série. Bála jsem se konce, ale naštěstí byl slovy pana Smitha (správce hřbitova) prostě skvělý. :)
SPOILER: Líbily se mi scény nově příchozích, a to hlavně Chloe, Sportovce a paní Engleové. Dále úprk Pierce na kole z domu své matky před fúrií..., kdy postupně narazí na holčičku s tričkem "Tátova princeznička", vrátnou v Dolphin Key a záchranáře s motorovkou. Pobavilo mě vysvětlení pana Smitha policejnímu šéfovi Santosovi, že cca 60 lidí utrpělo hromadně úpal. :) Konec byl paráda. Přečteno v rámci dne.

Medasek
Medasek
13.08.2019 5 z 5

Úžasné zakončení série. Škoda, že už nebudou další díly :(

elyonka9643
elyonka9643
26.06.2019 5 z 5

Cabotovou mám moc ráda. Dobře se mi čte a její hlavní hrdinky nejsou až tak hrozně hloupé jako to bývá u jiných knížek pro náctileté.:) Za mě paráda.:)

Gabriela456
Gabriela456
16.12.2018 5 z 5

Nádherná série.

Hana28
Hana28
02.10.2018

Noooo jsem trochu na vážkách a upřímně nevím co si mám myslet, první dva díly mě celkem bavily ... taková oddechovka na dlouhé zimní večery... ale co se třetího dílu týče... jsem asi totálně zklamaná taková nesmyslná slátanina. Chápu, že je to napsaný pro náctileté ale i na ně to musí být přeslazený. Děj předvídatelný bez šťávy žádné překvapení ani, prostě nic, co normálně v knížkách od této autorky bývá...

chmelda212
chmelda212
23.04.2018 3 z 5

Ani nevím, co ke knize napsat. Nenadchla tolik, jak jsem od závěru trilogie očekávala, ale na druhou stranu ničím neurazila. A přiznávám, že jsem ji dočetla jen proto, abych zjistila jak to dopadne s Johnem. Nebýt jeho, asi bych knihu odložila v půlce.

Ulrika
Ulrika
21.09.2017 5 z 5

Hezký konec a jelikož zůstal otevřený, třeba se Meg Cabot k sérii Podsvětí ještě vrátí.

Siu83
Siu83
12.03.2017 5 z 5

Krásné zakončení celé série, i když mi přijde, že si autorka nechala zadní vrátka pro případné další knížky.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
09.03.2017 3 z 5

Na další díl jsem se moc těšila, ale myslím, že závěr zabil dva předchozí dobré díly. Dějově se mi zakončení líbilo, ale bylo to celé takové "jednoduché". Přesto celkově dobrá kniha na chvilku vydechnutí a jsem ráda, že autorka zůstala pouze u trilogie. Už by to bylo zbytečně moc natahováné.

lucie2952
lucie2952
10.02.2017 5 z 5

Kniha se četla úplně sama. Za poslední dobu nejlepší série ♥

luciefeix
luciefeix