Podsvětí

Podsvětí https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334432/bmid_podsveti-v9V-334432.jpeg 3 213 68

V pražském metru se děje něco zvláštního. Výpadky světel, podivné oltáře v tunelech, ozvěny a stihomamy jsou však jen předzvěstí blížící se apokalypsy. Vedoucí techniků, starší muž přezdívaný Haďák, mladá úspěšná farmaceutička Nina, osudově přitahovaná metrem, a člen pořádkové policie pracující v metru nazývaný Kerber spolu na první pohled nemají nic společného. Jejich vazby jsou však daleko hlubší a osud nasměroval jejich kroky do vražedné temnoty tunelů – za tajemnými Stíny i jejich nohsledy, kteří se nezastaví před ničím. Mysteriózní thriller Michala Šefary přináší zcela nový, neotřelý pohled na pražské metro, a po jeho přečtení už vám žádná ze stanic ani cesta tunely nebudou připadat stejně fádní jako předtím.... celý text

ChrisSparrow
31.05.2017 5 z 5

Přesně to, co jsem od ní čekala :)

ji7967
30.05.2017

Není moc knih, které nedočtu. Ne, že by tahle byla nějak extra špatná, ale taky nezaujala a šanci jsem jí dala téměř do poloviny. Myšlenka fajn, své čtenáře si určitě najde. PS: a částečný souhlas s Neila.... huh.... to mě teda v té knize hodně točilo. Probůh, co to je za citoslovce???

Gi-Gi
25.05.2017 5 z 5

Hustýýýý, do metra teda vlezu, ale jen občas a obávám se, že se budu neustále ohlížet. Líbila se mi Nina, jiná a při tom se snažící, aby zapadla, protože být jiný se prostě nevyplácí. Z mého pohledu vznik klasické závislosti, potřeba někam patřit a když je nám náct, pak bereme sebemenší příležitost vypadnout od toho, co nás "žere". Pak vzniká extrém a závislost.

Sirius
03.05.2017 odpad!

Z fantastiky jsem zvyklý na všechno možný, ale takovou blbost jsem teda ještě nikdy do ruky nedostal. Autor se pokouší o Akta X z metra a do toho míchá mytologii, kterou snad vytěžil líp Herkules, protože v našem prostředí působí jak pěst na oko. Stylisticky otřesná záležitost, o práci s postavami a napětím nemluvě. Jako povídka by to možná obstálo v první dvacítce v literární soutěži, ale jako román na 350 je to přestřelený.

čef
25.04.2017 4 z 5

Huh - nemyslím, že bude tato kniha výjimečně úspěšná a čtená. Na to je příběh příliš symbolický a mysteriózní. Ve střední části navíc ztrácí podle mne pohyb a motá se ve smyčce. Přesto je dobře, že kniha vyšla, je to něco opravdu odlišného od současné české tvorby a můžeme s ní spokojeně nesouhlasit. Autor kritizuje naší přežranou realitu a rád by viděl něco, čemu by mohl věřit. Určitě se dočká, ale jestli bude spokojen, velmi pochybuji. Jako četba v metru dobrý.

lucie.huclova
19.04.2017 5 z 5

Koupila sem si jí na Hlaváku-asi znamení...Od teď je cestování metrem pro mne skoro mystický zážitek. Čtení byla fakt jízda-hodně jsem si to užila.

Mijagi
07.04.2017 3 z 5

Jako bych několik dní žil přímo vedle Haďáka, Niny a Kerbera. Velmi zdařile vykreslené postavy a děj, jenž neztrácí tempo od první strany až po samotný závěr. Poslední strany sice již sklouzávají k akčnímu béčku, ale u odpočinkové četby nevadí. Do toho pro mě známe prostředí pražského metra s trefně popsanými stanicemi a labyrintem chodeb zahaleným pod rouškou tajemna. Reklama nelhala, cesta metrem je pro mě minimálně na chvíli opravdu jiná :-) Škoda, že v nakladatelství nedokázali lépe upravit stylistickou stránku knihy. Přímá řeč mi v některých pasážích přijde málo uvěřitelná (takhle by danou myšlenku postavy asi nevyřkli) a třeba citoslovce „huh“, jehož koncentrace je zde opravdu enormní (nechápu!), doslova ruší.

Babouš
20.03.2017 4 z 5

Čtení jsem si moc užil, líbilo se mi české prostředí a fakt, že většinu stanic znám nebo už jsem tam aspoň někdy byl. Podsvětí není žádná vysoká literatura, ale ve svém žánru zábavného čtení vyniká propracovaností a čtivostí. Knihu bych prostředím přirovnal k Metru od Dmitryho Glukhovského, má ale šmrnc Řek Londýna od Bena Aaronovitche a navíc pár kapek konspirace jako z Šifry mistra Leonarda.