Podstata všetkých vecí

Podstata všetkých vecí https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323757/bmid_podstata-vsetkych-veci-UC2-323757.jpg 4 260 77

Román Podstata všetkých vecí sa začína koncom 18. storočia a rozpráva strhujúci príbeh o čase, keď ľudstvo stálo na prahu takmer všetkých dôležitých objavov a človek si začal podmaňovať svet. Bystrá Alma Whittakerová je dcérou charizmatického obchodníka s rastlinami. Zatiaľ čo vďaka štúdiu a záujmu o botaniku čoraz hlbšie preniká do záhad evolúcie, muž, ktorého ľúbi, ju zoznamuje s iným svetom – s duchovným kráľovstvom zázrakov. Oboch však spája úsilie pochopiť svet okolo seba a podstatu celého bytia.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

The Signature of All Things , 2013

syskas
09.06.2018 4 z 5

Zaujímavá kniha a krásne ilustrácie. Občas dej strácal na tempe, mala som chuť preskočiť pár strán, ale potom sa to znova rozbehlo.

tygřík2
17.02.2018 2 z 5

Jediná věc, která se mi líbila, byly mechorosty. (Jediná informace, která mi uvízla v paměti je ta, že věda jimi se zabývací se nazývá bryologie. Jestli mi to kdy bude co platné, ví bůh. Jinak všichni patřili do blázince :-)

Blanchidlo
13.02.2018 3 z 5

Anotace zajímavá,provedení nešťastné. Posledních 200 stran jsem doslova proskákala. Zbytečně zdlouhavé.

0932
19.09.2017 5 z 5

Kniha na mě velmi silně zapůsobila, myslela jsem na ni ještě mnoho dní po přečtení. Je to trochu jiná Gilbertová, než jsme zvyklí. Jde do hloubky postav i vztahů, mimo jiné se v knize zamýšlí se nad tím, co očekáváme od lásky od života vůbec. Velmi netradiční a krásné.

lusila
08.07.2017 5 z 5

Po dlhšej dobe som natrafila na knihu o ktorej môžem napísať-nevšedná a fascinujúca...

Ildi
10.06.2017 5 z 5

Kniha ma veľmi milo prekvapila. Nádherný obal a ešte krajší obsah. Vrelo ju odporúčam a nenechajte sa odradiť hrúbkou knihy, pri tejto knihe to vôbec nevadí, práve naopak.

Ametymka
27.05.2017 5 z 5

Krásný obal, knížka strašná. Ačkoliv mě tato knížka v obchodě zaujala, a zaujaly mě i první stránky čtení, nedokážu jí pro nic na světě dočíst. Čtu jí už zhruba tři měsíce, mezi tím jsem přečetla spoustu jiných knížek. Vše co je v knize je zdlouhavé a stále omílající se dokola. Pro lidi zapálené pro mechorosty možná.

KaterinaF
05.05.2017 5 z 5

Fantastická kniha. Jedna z nejlepších, které jsem kdy četla (a četla jsem jich už dost) :-)

Jonna
20.04.2017 4 z 5

Kniha mne vtáhla do děje už od samého začátku, a já se nemohla dočkat, až si zase "urvu" nějakou tu chvilku na čtení. Nelehký život hlavní hrdinky se přesto četl lehce. Mám ráda hrdiny, kteří se při prvním "ofouknutí větříkem" nehroutí, pomáhá mi to mávnout nad některými problémy rukou a říct si: "Život jde dál!" A tohle mi kniha/hrdinka dopřála měrou vrchovatou. Jen bych ocenila, kdyby překladatelka alespoň trochu nastudovala botaniku, aby pak místo označení "rostliny tajnosnubné" nepoužívala termín "rostliny, co tajně zakládají manželství". To bylo trochu úsměvné.

adorjas
18.04.2017 4 z 5

OK, možno tú podstatu po prečítaní tohto kolosu ani nenájdete, ale vyrovnal to štýl, popis deja, príbeh. Síce slabšia štvorka, ale kniha nesklamala!

Káča2015
21.03.2017 5 z 5

Už jenom kvůli té obálce - měla jsem radost, kdykoliv jsem ji vzala do ruky. No a při čtení jsem byla stejně nadšená :)

soukroma
20.02.2017 5 z 5

Báječná kniha, kterou vlastně ještě čtu, a to ve skutečnosti stále pomaleji..., protože (přesně v duchu samotné hrdinky octnuvší se na pro ni nádherném místě) už teď ji postrádám. Nelze jednotlivě popsat, čím mě kniha oslovila, ale její podpis ve mně zůstane hluboce vyrytý (a kam jinam by knihy měly umisťovat své podpisy než do myslí a srdcí čtenářů?)
A že to není četba pro každého a někdo v ní nevidí zhola nic (ani příběh, ani duchovno, ani lidskost, ani vztahy, dokonce ani úžasné a nečekané krásy světa), to je u takových knih úplně normální, proto je těžké ji doporučit jen tak do davu.

koala
17.02.2017 1 z 5

Asi se nezařadím mezi chvalozpěvy zde v komentářích. Nadchla mě překrásná obálka i anotace. Docela mě bavil příběh Alminého otce i její nadšení pro vědu a rostliny. Bohužel jsem musela přes půl knihy čekat než se hlavní hrdinka vůbec narodila, pak než prožila dětství a dospěla .... pak než zestárla a povadla ... no a když se tedy objevil "snivý umělec" Ambrose, tak se jejich prazvláštní vztah, založený na politováníhodném nedorozumnění, odehrál na ca. 15ti stranách :-( No a to, co následovalo? ... už shrnu asi tak, že větší ptákovinu jsem v životě nečetla. :-)

Fee*
11.08.2016 5 z 5

Dokonalá kniha. Zamilovala jsem se do autorčina stylu vyprávění i do hrdinky samotné. Byla jsem smutná, když prožívala příkoří, a šťastná, když je překonala. Nakonec jsem v ní našla i kousek sebe.

Danafantom
03.08.2016 3 z 5

Dobře se to četlo, to ano. Ale když vezmu příběh jako celek, vyznívá mi divně a tak nějak nevěrohodně.

domov
31.07.2016 5 z 5

Krásná obálka - skvělá kniha .

Jezinka107
19.07.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek, kterou jsem kdy četla. Patří mezi TOP 10 v mé knihovně. A navíc - ta nádherná obálka....

SBH
01.06.2016 2 z 5

Hrdinka se narodila, prožila život v otrocké službě krutému božstvu nazvanému práce a umřela. Neznám strašlivěji vystavěný děj. Paní Gilbertová dokáže každou větu vybrousit v démant, bohužel ani hromada briliantů mi nedala dohromady šperk. Na sté stránce mi naskočila analogie s F. L. Věkem a už jsem ji nedokázala zapudit. S Jiráskem se spisovatelka ztotožnila i statistickým množstvím přímé řeči (jedna věta na stránku). Gilbertová píše zábavně a vtipně, smutné je, že hrdince toto kouzlo nedokázala předat. Upovídané, popisné. Pro mě zklamání.

johannis
18.05.2016 5 z 5

Souhlasím s komentáři napsaných níže. Příjemná, roztomilá knížka vyprávějící o třech generacích jedné rodiny, se spoustou zápletek a životních kotrmelců. Rozdílné povahy a charaktery. Navíc obohacené o botanické téma, což je zase něco nového. Hezky se čte, i když je hodně dlouhá. Životní příběh vědkyně Almy od doby, kdy bývala malá holčička, která chtěla získat matčinu pozornost a respekt, přes mladou dámu toužící po lásce až po moudrou ženu, uznávanou botaničku.

Klarinet
25.02.2016 4 z 5

Podepisuji, že všechny věci v této knížce jsou moudré, čtivé, přemýšlivé a krásné. Není to běžný román, překvapuje netradičností u tématu i zpracování. " Detaily mají mnohem větší potencionál než obecnosti, ale většina lidí se nedokáže přinitit v klidu si na ně počkat." Doporučuji už i kvůli krásné knížce s ilustracemi jako od Ambrose :)