Kdo s ohněm zachází

Kdo s ohněm zachází https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203342/bmid_kdo-s-ohnem-zachazi-1lB-203342.jpg 4 185 56

Podrychtář Václav série

Volné pokračování historické detektivky Smrt nosí rudé škorně se opět odehrává ve středověké Praze, a to v prosinci roku 1399. Václav od Černého koně, podrychtář Starého Města pražského, řeší další případy. Nemá toho na svých bedrech málo: kromě zmizení biřice Vohnouta, požáru v radní síni, nepořádku v obecní pokladně a hledání viníků se musí potýkat s řadou dalších menších či větších problémů. Snaží se také odhalit identitu tajemných jurátů, kteří zřejmě stojí i za přepadením biskupova poselstva, a odkrýt podvody alchymisty s nekalou pověstí. A ke všemu občas na Václava svými tajnými ženskými zbraněmi skrytě zaútočí manželka Kateřina, toužící po nových šatech na očekávanou korunovaci...... celý text

Freedomova
30.10.2016 5 z 5

Perfektní, stejně jako zbylé dva díly. Po přečtení první knihy jsem měla pocit, že už nemůže být lepší a vida, může! Rozhodně doporučuji, nezklame.

Avefa2pe
05.08.2016 5 z 5

přečteno jedním dechem,

sgjoli
10.07.2016 5 z 5

Druhý díl ze série o Václavovi od Černého koně rozhodně nezklamal. Naopak mi přišel lepší, o něco vyzrálejší než Smrt nosí rudé škorně! Autor si skvěle udržel svůj styl, kniha je čtivá, zábavná, rychle utíká a opět vůbec nevadí, že pachatele vlastně známe takřka od začátku. Čekala jsem od knihy historickou detektivku okořeněnou humornými rozhovory a čtivě popsanými reáliemi středověké Prahy a toho se mi dostalo ve vrchovaté míře. Za sebe rozhodně doporučuju a určitě budu v Hrdličkově tvorbě dál pokračovat.

aknel.77
25.06.2016 5 z 5

Moc se mi líbí postava podrychtáře Václavem od Černého koně. Příjemný a dobrosrdečný chlapík, co řeší zločiny na Starém Městě Pražském. Musím pochválit autora, popis středověké Prahy. Opravdu dokáže čtenáři dokonale popsat, jak to v té době vypadalo, až má čtenář chuť na chvíli ocitnout se vedle podrychtáře a pomáhat mu řešit zločin.... a moc se mi líbí, že v knize nejsou žádné vulgarity, jak u některých jiných autorů je zvykem. Příjemná četba doporučuji.... A souhlasím, že tato kniha je lepší, než kniha Smrt nosí rudé škorně.

Sarah01
09.10.2015 4 z 5

Pro mě byla knížka příjemnou oddychovou záležitostí. Sice se v ní neodehrávaji důležité historické události, ale spíše běžný život středověkého člověka, přesto jsem aspoň na chvíli zatoužila ocitnout se v této době, v domácnosti podrychtáře U černého koně, kdy lidé byli spokojení a těšili se z maličkostí a Vánoce nebyly jen o nakupování hromady dárků.

kryspin66
29.09.2015 4 z 5

Pěkný příběh v zajímavé době. Autor dokáže vtáhnout do děje. Historická krimi spíše zaměřená na osudy a charaktery lidí ve 14. století. Mohu doporučit.

quendery
23.05.2015 5 z 5

Pavel Hrdlička prostě "umíííííí", klobouk dolů. Zase jsem se ocitla ve středověké Praze a připadalo mi, že Václavu od Černého koně chodím za patami, o magistru Šebkovi a paní Kateřině nemluvě. Opět bezvadná knížka přečtená skoro jedním dechem. Už se těším na tu další.

nier
13.03.2015 4 z 5

Čtivá a zábavná knížka...V čele s Václavem a hned v jeho závěsu s Kateřinou a magistrem Šebekem a spostou sverázných postaviček mě prostě kniha bavila a ani mi moc nevadilo, že mě ve skutečnosti moc nezajímá, kdo jsou juráti a co v sobě skrývá ukradená kniha...
A pokud si autor knihu i sám ilustroval, tak klobouk dolu...

Bezantina
20.02.2015

Ještě lepší než "Smrt nosí rudé škorně". Opět velmi dobře vykreslený historický příběh s dobovými reáliemi. Autorův fetiš jsou zřejmě boty (nebo je má prostě jen rád) protože v obou příbězích se podrychtář Václav zaměřuje u podezřelých na boty :-)

Čtec
25.01.2015 4 z 5

Pavel Hrdlička disponuje nesporným vypravěčským talentem a přívětivým humorem. Také má dobře nastudované dobové reálie a vhodně je ve vyprávění používá. Čímž mne docela navnadil, abych i sám sáhl po knihách Václava Vladivoje Tomka a Jana Klápště (uvádí je jako hlavní prameny).

Myslím, že za zmínku rovněž stojí, že si Pavel Hrdlička svoje knihy i sám ilustruje. A to velmi zručně! A zatímco u prvotiny Smrt nosí rudé škorně se ilustrace opakovaly, v této druhé knize už má svoji velmi pěknou originální úvodní ilustraci každá kapitola.

nero 13
27.12.2014 5 z 5

Výborné vykreslení atmosféry staré Prahy, stejně jako u předchozí autorovy knihy mě to prostě bavilo.

jarin58
12.12.2014 2 z 5

Slabotka na kterou druhý den člověk zapomene.

Antoaneta
21.10.2014 4 z 5

Další velice zdařilá kniha tohoto autora.Trošku mně mátlo velké množství postav a jmen ale kniha mně bavila autor vtipnou formou podává detektivní příběh ze středověké Prahy dobové výrazy to vše ještě umocňují. Za sebe mohu knihu doporučit stojí za přečtení.

Pavlusa007
21.07.2014 4 z 5

Sice je tam figur jak na orloji, ale mě tenhle autor baví. Ten jazyk, to vykreslení děje, míst a postav, ty staré výrazy! Paráda.

Katuska001
30.06.2014 5 z 5

Super oddechovka, s humorem napsaná detektivka, odehrávající se ve středověku za Václava IV., škoda, že autorův teprve druhý příběh.

kolacky
21.04.2014 5 z 5

Výborná věc, pan Hrdlička umí, zná reálie a je vtipný!!!

historické detektivky krimi

Pavel Hrdlička
česká, 1942 - 2021
2012  80%Smrt nosí rudé škorně
2014  89%Kdo s ohněm zachází
2015  88%Žebrákova pomsta
2018  91%Pouť oběšenců
2016  90%Úkol pro šaška

Kniha Kdo s ohněm zachází je v