Podrazák

Podrazák https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21503/podrazak-21503.jpg 4 119 33

Myron Bolitar série

Amatérský detektiv Myron, toho času sportovní agent, pátrá po zmizelé studentce Kathy. Pomoci mu může zvláštní stopa: nové číslo pornočasopisu. Kathy je obyčejné mladé děvče, které vede normální studentský život. Jednoho dne se však ztratí. Policie pátrala po nějaké stopě, ale po dívce jakoby se slehla zem. Proto se vyšetřování odkládá na neurčito. Rodina se však s tímto verdiktem nemíní smířit a do celého případu angažuje detektiva Myrona, bývalého přítele Jessicy, starší sesty Kathy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Deal Breaker , 1995

janina66
29.12.2023

Nehodnotím. Nedočetla jsem. Vůbec mě četba nechytla ani do třetiny knihy. Odkládám, nebavilo.

pam225
21.07.2023 5 z 5

Naprosto skvělé! Díky této knize jsem si Harlana Cobena oblíbila. Nebyla to moje první kniha od něho (a ani poslední), ale nejvíce se mi líbila. Opravdu mě mrzí, že není přeložena celá série s Myronem.

Šánka
22.01.2023 4 z 5

Tuto sérii jsem začala číst od druhého dílu, ale vůbec to nevadilo. Oba díly se dají číst i samostatně.
I tentokrát je to povedená detektivka se sportovním agentem Myronem, který jako vedlejšák vyšetřuje zmizení mladé dívky a pomáhá mu jeho trošku, nebo spíše více svérazný kamarád Win. A ten si i u tohoto případu tu spravedlnost ohýbá podle svého :-).
Není to asi úplná topka pana Cobena, ale dobrá detektivka s jako vždy dokonale promyšlenou zápletkou a vtipnými dialogy tedy ano.
Doporučím také pro ty čtenáře, kteří začali číst současnou novou sérii, v níž je hlavní postavou právě ten, kterému máme říkat Win. Tady jsou jeho začátky a vážně se vůbec nezměnil.

Makyt
21.01.2023 5 z 5

Kombinace detektivky a sportu, dlouho jsem věřila všemu, co jsem četla a netušila, kdo je onen vrah. O to překvapivější pro mě byl závěr a utvrzuje mě to dál v mé literární cestě za Harlanem Cobenem.

Koka
18.03.2021 4 z 5

Příběh těží z nadstandardní obliby kriminálních příběhů odehrávajících se ve sportovním prostředí, kde se špinavé praktiky profesionálního sportu a gangsterské charaktery lidí "kolem sportu" vzájemně hezky doplňují.
I když mi díky četbě stovek podobných příběhů bylo od počátku jasné, že "pod svícnem bývá tma", knihu jsem dočetla, protože mě bavily místy opravdu vtipné hlášky Myrona a jeho rambo-kámoše Wina: třeba narážka na tehdejší domácí paní Bílého domu Hillary C. nebo na gamblerské sklony slavného basketbalisty Michaela Jordana; na druhou stranu je však možné, že neamerický čtenář, neznalý tehdejších skandálů těch různých USA-celebrit, nemusí vůbec těm narážkám porozumět.
Rozulení bylo poněkud těžkopádné, hodně melodramatické, přesto té četby nelituji, protože jsem si obohatila slovník o výrazy z amerického fotbalu (které sotva někdy někde použiji, ale ... :=))

jprst
04.12.2020 4 z 5

Autor prostě má spisovatelské řemeslo zvládnuté a ví, co jeho čtenáři chtějí. Má to jen drobnou chybku, je to totiž příběh, který je sice poutavý a čtivý, ale vracet se k němu nebudu.

4xbabča
16.04.2020 4 z 5

Samotný příběh ze sportovního prostředí byl opravdu zajímavý, dobře se četl, udržoval napětí až do konce, skutečně dost dobrá detektivka.

Janča1532
25.02.2020

Kniha zajimava a napinavá od začátku do konce.Vraha sem neodhadla.Četla sem jednim dechem.

Janaves
26.12.2019 3 z 5

Tak tohle mi úplně nesedlo. Nadobro ztracený se mi líbilo víc.

Papaj
30.09.2019 5 z 5

Harlana Cobena mi doporučila známá. Příběh mne úplně pohltil a četla sem ji s napětím s velkým očekáváním. Nemohla sem se od knihy odtrhnout. A už se těším na další. Vraha sem sama neodhalila.. Bylo to tak zamotane... Někomu se může zdát že je tam až moc postav. Já sem s tím neměla problém.
Napínavá, místy vtipná, dokonce i trocha romantiky a vášně... Přesně pro mne! Doporučuji.

MilanCFC
11.08.2019 4 z 5

Já jsem nadšen, spojit prvky detektivky a sportovního prostředí, to je dle mého gusta :-) Jen jsem s hrůzou zjistil, že další přeložený díl je až devátý v sérii, takže nezbývá než přečíst to mezi v angličtině. Toto si nechci nechat ujít jen proto, že se tomu u nás asi nevěřilo. 4 hvězdy proto, že si pro ten zbytek nechám otevřená dvířka pro tu pátou :-)

harena
07.07.2019 5 z 5

Pěkná cobenovská detektivka, lehce a plynule se četla, bylo určitě možné přijít na to, kdo je vrah, ale mně se to nepodařilo. Jinak spokojenost, příjemné oddychové čtení.

Strnady095
24.03.2019 3 z 5

Prima dosti...taková chandlerovka...

items
21.11.2018 5 z 5

Tak si myslím, že takto by drogoví díleri nemali fungovať...ponúknuť 2 dávky a koniec...vedel by som byť na Myronovi závislý. Výborný zážitok!

mysce
09.09.2018 5 z 5

Kathy, snoubenka vycházející fotbalové hvězdy, před dvěma roky zmizela beze stopy. Najednou její přítel dostal obálku s pornografickým časopisem, v němž byla i fotka Kathy. Obrátil se o pomoc ke svému sportovnímu agentovi Myronu Bolitarovi.
Myron se s Kathyinou sestrou a svým sympatickým parťákem Winem pouští do komplikovaného pátrání.
Hlavni postavy pro mě nebylo vůbec těžké si oblíbit, naopak zamilovat si Wina byla otázka několika vět.
Podrazák je napínavá, svižně a zároveň s vtipem napsaná detektivka plná sarkastického humoru, která mě téměř nenechala vydechnout.
"Něco vám povím, Bolitare. Neženu se za slávou. Jsem jako můj kluk na hřišti. Ne hvězda, ale dříč. Nesháním se po žebříku, abych mohl vyšplhat nahoru. Je mi padesát tři. Už jsem došplhal. Možná vám to bude připadat trochu staromódní, ale věřím ve spravedlnost. Rád vidím, když pravda vítězí."

March
28.06.2018 5 z 5

Moje první kniha od autora a jsem spokojená.
Hlavní hrdina me bavil a byla i dobrá zápletka.
Takže jdu do druhého dílu:-)

Kabátice
19.04.2018 3 z 5

Taková normální detektivka, která nijak mimořádně nenadchne, ale ani nenudí.

astroweb
30.01.2018 3 z 5

Tentokrát mi autor nějak nesedl. Pro mě příliš mnoho postav a také téma a atmosféra sportu je mi cizí.

Lenka.Vílka
27.01.2018 2 z 5

Komentáře píšu průběžně při čtení. V tom původním bylo něco v tomhle smyslu: škoda, že ze série vyšly zatím jenom dva díly, a ještě takhle na přeskáčku. To jsem nakonec smazala, ale stále si to myslím. Nevadí mi to z jiného důvodu. Myron je prostě...nebral mě. Vlastně ani téma. Tyhle typy detektivů mě moc netáhnou. Zachránil to pouze autorům styl, který je vždy dobrej. Ale na záchranu knihy v takové míře, abych slušně hodnotila, to tentokrát nedal ani Harlan.

HaHa11
20.12.2017 3 z 5

Myron Bolitar se mým favoritem nestane. Je tak třeskutě vtipný, až to není hezké, a má velmi, ale velmi divného nejlepšího kamaráda. Všechny postavy se nějak prapodivně mátoží příběhem, až si jedna z nich nakonec vytáhne kartu s názvem "pachatel". Logické vysvětlení mi bohužel uniklo.

Harlan Coben
americká, 1962