Podraz ve vznešeném stylu

Podraz ve vznešeném stylu https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60674/bmid_podraz-ve-vznesenem-stylu-ZqA-60674.jpg 4 11 4

Detektivní román o profesionálních tlumočnících, kteří byli vždy podezřelí nebo vzbuzovali závist, protože měli svobodné povolání. Příběh se odehrává v několika časových rovinách. Prolínají se zde profesní i osobní příběhy lidí z tlumočnické praxe.

Nofar197
22.08.2023 5 z 5

Rok 1995. Domácí pohodu Jany Mrazkove, překladatelky z ruštiny a francouzštiny, naruší zazvonění telefonu. Jana se tak prostřednictvím svého bývalého kolegy, který se na ni obrací s neobvyklou prosbou, vrací zpátky do let, kdy pracovala jako špičková simultánní tlumočnice.
Autorka krásné vykreslila nejen specifika tlumocnicke práce, ale i lidskou závist, omezenost a vypočítavost. Výborná kniha.

Marla
15.04.2018 3 z 5

No, bylo to jako téma maturitní práce: popište činnost tlumočníka. A kam se ztratila ta detektivka, to fakt nevím.

hanap
29.01.2017 4 z 5

Zajimavý náhled do života profesionálních tlumočníků. Sympatická hlavní hrdinka. Dobrá zápletka osudu celoživotních kamarádek. Kniha má spád, doporučuji.

kika 13
25.01.2013 3 z 5

V románu je podrobně popsána práce tlumočnice.