Podplukovník Josef Balabán

Podplukovník Josef Balabán https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82704/podplukovnik-josef-balaban-82704.jpg 4 11 3

Kniha mladého historika Petra Koury nás seznamuje s životem jedné z nejvýznamnějších osobností československého domácího protifašistického odboje - podplukovníka Josefa Balabána.

certchlup
certchlup
28.04.2023 3 z 5

Samé možná, pravděpodobně, asi, vše nasvědčuje... Určitě záslužná práce psát o tak mimořádném člověku, ale když se o něm vlastně dohromady nic neví, jen to, že velel Třem králům, Němci ho zatkli a popravili...pak je otázka, jestli to stojí za to psát o něm knihu.

Akula
Akula
03.03.2018 5 z 5

Josef Balabán někdy bývá neprávem ve stínu svých společníků. Tato práce je sice vyloženě faktografií, ale neubírá jí to na čtivosti. Jsem rád že je tato kniha součástí mé knihovničky.

Kakho-Oto
Kakho-Oto
03.01.2015 4 z 5

Záslužná práce o jednom z nejvýznamnějších příslušníků českého domácího protinacistického odboje. Práce je zřejmě o něco lepší než Čermákova práce o dalším z tzv. Tří králů - Václavu Morávkovi. Koura rozebírá i názory Tří králů a jejich pomocníků na Německo, Sovětský Svaz, západní státy či poválečné uspořádání.

Kniha Podplukovník Josef Balabán je v