Poďme sa báť

Poďme sa báť https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360623/mid_podme-sa-bat-t6V-360623.jpg 5 3 1

Radi sa bojíte? Táto kniha je totiž pre všetkých odvážlivcov, ktorí sa nezľaknú a radi si prečítajú trochu strašidelné, ale i trochu veselé rozprávky. Historky o smrtke, vodníkoch, svetlonosoch, kráľovi hadov či o vílach pochádzajú z Kysúc, kde nie je núdza o tajomné príbehy. Autor Jozef Marec námety zozbieral na svojich nekonečných potulkách po tomto krásnom kraji. Navyše ku každému strašidlu doplnil aj mnohé zaujímavé informácie. Kniha s podnázvom Kysucké rozprávky pre malých aj veľkých vyšla po prvý raz v roku 2006 a získala vtedy ocenenie Kniha Kysúc.... celý text

3nitka
08.09.2019 4 z 5

Strašidelné rozprávky z môjho rodiska. Pekne napísané, sotony z môjho detstva poznám :)
svetlonosa som ale nestretla a ani vodníka.
" … aj zaľutoval, že za ním prestala chodiť. Lebo, hoci bol už starý, šumná dievka je šumná dievka, aj keď je to sotona! "

Škoda, že už strašidiel akosi niet. Stratili sa, odsťahovali do iných svetov. Asi pochopili, že najväčším strašidlom, ktorého sa treba báť, je človek sám.