Podlé úmysly

Podlé úmysly https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471964/bmid_podle-umysly-M5I-471964.jpg 4 936 289

Populárna autorka bestsellerov Sandra Brown vo svojich knihách vynikajúcim spôsobom spája napätie s romantikou. O tom, že je skutočnou kráľovnou žánru romantických trilerov, vás presvedčí aj román Podlé úmysly. Strhujúci dej nabitý prekvapivými zvratmi, príťažlivé postavy a šokujúce rozuzlenie sú zárukou skvelého čitateľského zážitku. Emory Charbonneauová, mladá pediatrička a nadšená bežkyňa, sa rozhodne stráviť víkend v horách. Sama, bez manžela Jeffa, s ktorým sa pred odchodom nepekne pohádala. Keďže to medzi nimi v poslednom čase škrípe, potrebuje si vyčistiť hlavu a sústrediť sa na prípravu na svoj piaty maratón. Bežecká trasa cez vysokohorský terén nie je jednoduchá, no Emory je skúsená športovkyňa a má výbornú kondíciu. Odrazu sa však preberie s príšernou bolesťou hlavy v zrube neznámeho muža. Nechce jej prezradiť svoje meno, ale tvrdí, že ju našiel ležať na horskom chodníku v bezvedomí a so zakrvavenou hlavou. Kto je tajomný neznámy a prečo neodviezol Emory do nemocnice? Bol jej pád nehoda, alebo sa v lese skrýval niekto s podlým úmyslom? Ak bol útočníkom ten záhadný muž, mladá žena nechápe, prečo nedokonal svoje dielo. Alebo sa ju pokúsil zabiť niekto iný, niekto, koho dobre pozná? Komu vlastne môže Emory dôverovať?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Mean Streak , 2014

kerstyn
16.03.2017 3 z 5

Kniha se četla od samého začátku velmi dobře a svižně.
SPOILER: téměř od začátku jsem věděla, kdo je pachatel. Vzhledem k tomu, že na přebalu knihy je napsáno "viděla známou tvář", no tak bylo jasný, že to bude buď manžel, nebo Alice. A když to pak okatě ukazovalo na Jeffa, tak jasně, že Emory napadla Alice. Mrzí mě, že jsem o to napětí přišla. A taky se dalo čekat, že s panem mačo tajemnym to nebude s jeho minulostí tak horký, jak bylo neustále naznačováno... Takže jako oddychová, lehce erotická kriminálka, teda jo.

Dandy1
15.03.2017 2 z 5

Kniha jak má být, napětí, zvraty, nečekaný konec.

Kesssssi
14.03.2017 5 z 5

Kniha mě velice bavila od začátku až do konce. Příběh mě velmi zaujal, přečetla jsem jedním dechem.

amysa
14.03.2017 3 z 5

Sandru Brown mám ráda a čas od času si od ní něco přečtu... Tentokrát jsem po její nejnovější knížce sáhla díky knižní výzvě, abych si odškrtla další položku - knihu od autora z žebříčku 100 nejoblíbenějších autorů...
Zpočátku jsem četla s hodně velkým zájmem, napětím a zkoušela předvídat, jak to asi bude dál... Ale v závěru jsem se spíš těšila, abych už byla na konci... nějak mi tam ty akční scény moc nezapadly, vše bylo hodně přehnané, příliš americké, zkrátka James Bond hadr:-) Nicméně to autorce nijak nezazlívám, zůstávám jí věrná a časem se k jejím příběhům zase vrátím...

Šárka5875
13.03.2017 5 z 5

Od Skrytého zla jsem neměla žádná obrovská očekávání. Kniha mě však velmi mile překvapila, ba přímo nadchla. Chytila mě hned s prvními stránkami a čtení jsem si užívala až do samého konce. Děj plyne svižně, je napínavý s každou kapitolou víc a víc. A ty neočekávané zvraty. Jooo, bavila mě kniha opravdu hodně. Od Sandry Brown jsem zatím nic jiného nečetla, ale rozhodně to napravím. Její styl psaní mě opravdu oslovil. Dokáže čtenáře zaujmout, pohltit a nepustit. Dovede ho tam, kam sama chce a potom ho nečekaně překvapí, až šokuje. Zkrátka si s ním skvěle zahrává. A to mě neskutečně baví.

Na pozadí příběhu Emory se odehrává také příběh speciálního agenta Jacka Connella. Agent již několik let hledá jistého muže, který je spojován s masovou střelbou ve Virginii.

Knihu rozhodně doporučuji všem, kteří mají chuť na napínavý příběh, ale nepotřebují k tomu potoky krve a brutální vraždy.

4xbabča
27.02.2017 4 z 5

Moc pěkné čtení, příběh je napínaný, má spád a docela překvapivý závěr. Sandra Brownová opět nezklamala.

evin84
19.02.2017 5 z 5

Skvela napinava knizka od zacatku do konce. Moc se mi libila. Za me pet hvezd :-)

Danago
17.02.2017 3 z 5

Mám přečtené všechny knihy od Sandry Brown a bohužel podle mě její starší tvorba je lepší. Nebo jsem už jejím stylem přesycená. Knížky jsou psány jako by podle jedné šablony. Autorka už mě neoslovuje nedokáže mě ničím překvapit ani nadchnout.
Kdo autorku nemá tolik načtenou , tomu se knížka líbit asi bude. Je to opravdu čtení pro ženy, jako červená knihovna. Já už jsem se posunula ve čtení jinam.

ohovnenychobot
15.02.2017 4 z 5

Vyborna kniha prectena jednim dechem. Nechybi napeti a necekane rozuzleni. Mohu vrele doporucit.

tytynka07
13.02.2017 3 z 5

Kniha je ctiva a napinava, i kdyz nektere pasaze na me pusobily, jak z cervene knihovny. Takze jako priznivkyni severskych krimi me styl teto autorky az tak neoslovil.

Anahk1
10.02.2017 4 z 5

Velmi čtivá kniha.. V podstatě se četla sama.. (opět :-)).. Mohu doporučit..

Pája1965
08.02.2017

Opět parádní kniha, přečteno jedním dechem.

Verrrunka
08.02.2017 3 z 5

Zase jsem se nechala trochu nechytat, čekala jsem ryzí thriller a dostala jsem takové ženské čtení s napětím.
Každopádně, kniha se čte dost dobře, děj má poměrně spád a několik nečekaných zvratů. Zpočátku jsou některé scény dost nelogické, nicméně nakonec jsem byla příjemně překvapená, že to nebylo tak prvoplánové a na konci na mě čekalo poměrně velké překvapení.
Takže proč ne, ale fakt je to spíš pro ženy.

alnahu
08.02.2017 5 z 5

Skryté zlo -výborný thriller, nechybí napětí ani romantika .Kdo se chce zbavit doktorky Emory Charebonneaové- její manžel- nebo muž ,který jí unesl, Emory má hlavu plnou otázek. Proč má u sebe kousek zipu od manželovy bundy-další záhada pro Emory. Odpovědi najdete v tomto napínavém románu . Knihu doporučuji k přečtení.

Liduka
06.02.2017 5 z 5

Emory se po napadení probudí s ránou na hlavě u cizího muže ve srubu. Neví, zda jí ublížil on nebo někdo jiný. Navíc muž je samá záhada a nechce jí prozradit své jméno. Jaké tajemství asi skrývá a hrozí Emory nebezpečí? Opravdu skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout a konec mě překvapil. SPOILER: Akorát mi tam tak nějak chybělo objasnění Jeffovo chování. Vždyť se přece vztekal, že Emory nezemřela, takže v tom klidně mohl jet s Alicí.

lucie2952
30.01.2017

Nejlepší kniha co jsem kdy četla. Celou dobu jsem si myslela, že vím kdo je vrah, ale na konci jsem byla překvapená, že je to někdo jiný. Napínavé čtení od začátku do konce. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Přečteno jedním dechem.

lenka.v
30.01.2017 5 z 5

Super oddechovka, romantika, trocha napětí a nečekané rozuzlení.

Swaii
29.01.2017 3 z 5

Jako více čtenářů přede mnou i já jsem z anotace ke knize čekala něco trochu jiného...více thriller, napětí, detektivního žánru. Nakonec jsem dočetla, ale jde opravdu o oddychovou a spíše romantickou knihu. Byla to ale moje chyba že jsem si nezjistila více o autorce, pak by bylo jasné co mám čekat a nebyla bych překvapena. Kdybych věděla do čeho jdu asi by se mi kniha líbila více. To že ale celý příběh je mírně řečeno přitažený za vlasy a postavy tak přehnaně jednoznačně buď zlé nebo správné je druhá věc...

Tiffany
29.01.2017 3 z 5

Pohádka pro velký holky . Tak nějak jsem čekala trochu něco jiného , takže jsem se místy musela smát a místy kroutila hlavou :) . Přišlo mi zcestné, aby se někdo na takovou dobu stáhl do ústraní a žil až asketický život s telefonem na jedno použití... a jeho okolnosti přiměly i jeho sestru s neteří odejít z New Yorku, z dobře zavedené práce..., jen, aby ho podpořila a přitom s ním byla tak omezeně v kontaktu. Ovšem to by zase vysvětlovalo jeho následné chování potom, co v "divočině" uzří ženu :)

dulenka
28.01.2017 4 z 5

překvapivý závěr, jinak pohádka , ale dobrá :-)

napětí tajemství romantika

Sandra Brown