Podivuhodné příběhy lesního skřítka Bonifáce

Podivuhodné příběhy lesního skřítka Bonifáce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34856/bmid_podivuhodne-pribehy-lesniho-skritka-kSz-34856.jpg 4 3 2

Je to pohádková knížka pro děti od 4 do 8 let o malém lesním skřítkovi s čarovnou čepičkou. Kouzelnou čepičku zdědil po svém praprapradědečkovi a pokud ji Bonifác sundá z hlavy a vyřkne nějaké přání, ihned se splní. Tak se například stalo, že slonům narostly dlouhé nosy, žirafám krk jako tovární komín, stonožkám sto nožiček, krtci teď žijí pod zemí a pořád hrabou, zebry chodí celý den v pyžamu, raci začali lézt pozpátku, klokani dostali na břicho kapsu, psi přestali létat a chodí po zemi a mnoho jiných věcí, o kterých jste jistě nevěděli jak a proč se tak stalo. 24 příběhů o zvířatech a skřítku Bonifácovi, který bdí nad spravedlností mezi zvířaty.... celý text

V.Lenka
22.11.2022 4 z 5

Předčítala jsem hned po Pohádkach skřítka Bonifáce, ale nebylo to dobré rozhodnutí. Příběhy jsou tzv. na jedno brdo, tvořené dle stejného klíče. Od půlky knihy jsem se už nemohla dočkat konce. I starší syn (8 let), mladšímu (6 let) se to líbilo, je to vděčný posluchač a pribehy si pamatoval ze školky a byl je schopen převyprávet. Mne paradoxně nejvíc zaujala pohádka, kde se skřítek Bonifác vůbec neobjevil, bylo to příjemné osvěžení.
Doporučuji knihy nečíst hned po sobě a třeba i v průběhu proložit něčím jiným. Jinak na rozdíl od výše zmiňované knihy, kde by se korektor vyřádil, tak v této knize by měl práci jen v posledních kapitolách.

Merynkaw
25.09.2015 5 z 5

čteme už asi potřetí a zatím nás neomrzela. Moc hezky napsaná! A máme ji i s věnováním.

skřítkové české pohádky

Ivan Vičar