"Svět chce být klamán", říká známé přísloví a kdoví, zda není jeho tvůrcem sám baron Prášil, nekorunovaný král všech lhářů. Byl-li pan baron z Münchhausenu - česky baron Prášil notorický lhář a šejdíř či jen blouznivý fantasta a rozený řečník, bohužel nevíme. Tak jako Haškův "Dobrý voják Švejk" by nebyl bez Švejkem bez Lady, tak pro dnešního čtenáře, citlivého stejně na obsah i úpravu knihy, přispívá k přitažlivosti a kouzlu historek prolhaného barona stejnou měrou i grafický doprovod Gustava Dobrého, nejpopulárnějšího z romantických ilustrátorů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_n.jpg 3.867
Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Wunderbare Reisen zu Wasser und zu Lande, Feldzüge und lustige Abenteuer des Freiherrn von Münchhaus, 1786

JankoStirbey
10.01.2021

Chcel by som mať predstavivosť toho chlapa...

kotasbk
15.12.2020

Pane Barone, to byla ale jízda!

Atanone
17.11.2020

Srdeční záležitost. Jako dítě jsem ji milovala a protože vlastním nádherně obouchaný exemplář z antikvariátu, doufám, že s tím, jak se stávám věkem lehce infantilní, se k ní ještě někdy vrátím

Varjohukka
05.09.2020

V dětství mě převážně ty podivné ilustrace v knize fascinovaly.

Catwoman292
09.06.2019

První polovina ještě šla, ale potom byly příběhy horší a neuvěřitelnější a do čtení jsem se musela nutit.. U některých kapitol mi "zůstávala hlava stát" a říkala jsem si
!?proč?!

Ikkju
18.02.2019

Četl jako kluk spolu s dalšími knihami, které mi mamka nosila, když jsem byl nemocný.

Ve vzpomínce se mi děj knihy vybavuje jako "horečnatý", a i po těch letech si myslím, že to není jen projekce stavu, ve kterém jsem ji tenkrát četl...

Kuža007
25.11.2018

Je to vynikající kniha, ale na Zemanův film zkrátka bohužel nemá.

Jeronym
27.01.2018

Ke knize jsem se dostal, protože mě zajímalo, kdo je to ten baron Prášil.
Je sice pěkně vyprávěná, ale někdy se baronu práší od úst až moc. Nezaujala mě, nejvíce jsem tedy ocenil kratké kapitoly.

německá literatura zfilmováno

Gottfried August Bürger
německá, 1747 - 1794
1924  Příhody Barona Prášila
2000  Baron Prášil
1964  Balady
1935  Barón Šuďo

Kniha Podivuhodné cesty po vodě i souši, polní tažení a veselá dobrodružství Barona Prášila, jak je vypravuje při víně v kruhu přátel je v