Chancellor

Chancellor https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/918/bmid_chancellor-918.jpg 4 58 10

Novela o dramatických osudech posádky a cestujících obchodní lodi, na níž vypukne požár a loď ztroskotá.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Návrat

Le Chancellor , 1874

jan7113
03.02.2024 5 z 5

Musím říct, že mě kniha příjemně překvapila. Napětí a drama od první do poslední strany, to u jiných verneovek (byť zajímavých a čtivých) nebývá zvykem. Pro mě tedy výrazně lepší než některé mnohem "profláklejší" verneovky.

Hobo
08.08.2019 5 z 5

Na tuto "trosečniciádu" jsem narazil kdysi dávno, šlo o vydání snad ještě z 19. století, pamatuji se, jak jsem zápolil už s tou "zastaralou" češtinou... Velmi se mi to líbilo, od té doby jsem přečetl už nepočítaně knih na téma přežití, ale tato zůstala nezapomenuta. Koupil jsem to v antikvariátě a dost mě mrzí, že kniha se někde ztratila v těch množstvích stěhování...

kara
02.03.2019 2 z 5

Zatím nejslabší verneovka, kterou jsem četla. Místy jsem si říkala, že to snad musel psát někdo jiný.

pomero
06.12.2018 4 z 5

Docela zábavné, pamatuju si, že mě to jako děcko bavilo, přišlo mi to docela brutus. Přečetla jsem si to nedávno na chalupě a četlo se to pořád dobře.

danny_21
10.01.2018 3 z 5

Povedená i když netradiční Verneovka bez fantaskních vynález(c)ů o osudech a útrapách trosečníků v Atlantiku - 65 %

Tarzan1978
30.09.2017 5 z 5

To nebyla kniha, to byl deník přeživšího, líčící dramatické chvíle po opuštění lodi.

JAnD
05.05.2017 4 z 5

Na knihu jsem narazil kdysi ve slovenském vydání (Denník stroskotanca), po letech jsem si ji rád opět přečetl. Je netradiční, ať už deníkovou formou, nebo některými zápletkami.

mulderka
02.04.2015 5 z 5

Mám doma sešitové vydání z edice Karavana a opatruju ho jak oko v hlavě. Pro mě jedna z nejlepších, nejdospělejších a nejméně známých verneovek - nezapadala do stylu psaní pro mládež, který se od JV očekával. Ale právě proto má čím zaujmout i dnes.

Eigis
15.11.2013 4 z 5

Musím říct, že na Verneovku je to pěkně drsná záležitost. Kanibalismus a další lidská zvěrstva, jako například losování se bohužel děly a Verne je použil aby dodal svému příběhu punc reálnosti. Trosečníci jsou sice zachráněni, ale jejich počet je silně prořídlý. Myslím, že díky tomu se jedná o vcelku netradiční Verneovku.

vitavita
05.04.2012

Jeden z více Verneových románů o ztroskotancích.