Podivuhodná robotí expedice

Podivuhodná robotí expedice https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310489/bmid_podivuhodna-roboti-expedice-yYC-310489.jpg 5 83 16

Lidská populace dávno neexistuje a roboti o ní nemají ani tušení. Přesto se nenápadně vydávají v jejích stopách. Vysílají dva cestovatele, Williama a Meriwethera, aby zmapovali zdroje a prozkoumali nová území. Začíná tak fantastická výprava napříč teritoriem, kde se kdysi nacházely Spojené státy. Objevitelé procházejí četnými zkouškami, vodou, horami i lesem a všechny pozůstatky lidského osídlení si vysvětlují tragikomicky špatně. Jak si poradí s objevem nepochopitelných vynálezů? A přestanou si konečně vjíždět do drátů? Komiksově pojatá kniha určená dětem i dospělým, kteří milují humor, dobrodružství a sci-fi.... celý text

martina.culik
martina.culik
09.03.2024 5 z 5

Na rozdíl od ostatních nejsem tolik uchvácená ilustracemi, i když jsou určitě zajímavé. Příběh a hlavně jednotlivé narážky obou poutníků mě ale neuvěřitelně bavily, takže uvažuji, že si knihu pořídím i do své knihovny.
Některé vtípky jsou určené spíš pro mladší čtenáře s rozhledem - např. níže:
"Já za studnu všech informací považuji soubor, jehož autorem je Doc. Kdežto můj společník tvrdí, že veškerý pramen vědění sesbíral Pedeef."
"Uprostřed mýtiny stál prapodivný objekt. Připomínal mi starou legendu o Ik a Rovi, létajících robotech."

alsha
alsha
22.02.2024 5 z 5

Milé překvapení v části knihovny určené dětem. Spoustu skrytých vtípků, jak scénáristky, tak kreslíře. Pokusím se podsunout surikatám na čtení, sympatický zářez do jejich čtenářských deníků. Zavzpomínal jsem na zážitky z ábíčkovských klasik, které mi dílko připomnělo.

Jarka_rybář
Jarka_rybář
25.05.2022 5 z 5

Vážně dobré. Veselé i smutné, sem tam s nádhernými hláškami - viz třeba "ponorka".

broskev28
broskev28
15.10.2021 5 z 5

Velké překvápko a skvělý čtenářský zážitek!
Pravda, já hnidopiška jsem ho měla trochu zastíněný dvěma prohřešky proti naší mateřštině (cilindr, dobili), ale tyhle drobnosti okamžitě vykompenzovaly hlášky typu "opravu jsme skutečně potřebovali jako lůj" nebo "objevil jsem dlouhé vedení". A což teprve Jeti a ponorka!
Výborné, vtipné, čtivé. Pedeefko nebo Doc?

"Naše společenství nás vysílá na první výzkumnou výpravu. Jsme historicky první, kdo se vydává za Velkou zeď. Nikdo se tak daleko ještě nedostal. Panuje obecné přesvědčení, že za zdí není nic. A to nic chce právě naše civilizace obsadit.
Už nám nestačí naše něco."

Rozari
Rozari
29.07.2021 5 z 5

Mladší syn (6let) knihu dostal k svátku, ale víc zaujala toho staršího - 7,5let. Přečetli jsme za odpoledne venku a něco jsme sem tam museli vysvětlovat, ale jinak se nám moc líbila.
Jdu koupit Robotí Exodus :-)

Bettybook
Bettybook
08.05.2021 4 z 5

Tohle mě velmi překvapilo, ale v tom dobrém slova smyslu. Knížku jsem si v knihovně půjčila naslepo a vůbec nelituji.

Jass
Jass
21.11.2020 4 z 5

Od téhle knížky jsem měla nespravedlivě vysoká očekávání. Koncept mě naprosto uchvátil, obálka vypadala úžasně a navíc jsem za poslední dobu přečetla dost klasik, které podobné koncepty rozpracovávají mistrovským způsobem. Oproti tomu byly tohle takové srandičky... Nicméně tahle perspektiva je hodně nespravedlivá. Skvěla jsem se pobavila, koupila jsem ji bráchovi k 11 narozeninám, tak uvidím, co na to řekne on.

daniela4009
daniela4009
07.11.2020 5 z 5

práce mojí sestřenice ♥

myskakarel
myskakarel
27.06.2019 5 z 5

Zajímavý příběh, jen co je pravda.

LuckyVagabond
LuckyVagabond
06.01.2019 5 z 5

Moc příjemné překvapení! Originální ilustrace a příjemný oddechový příběh, který přiměje i k zamyšlení.
Dole již jedna komentující trefně vystihla slovy: "výtvarná lahůdka".

Tu musím mít ve své knihovně.

orson
orson
20.04.2018 5 z 5

Tuhle knížku si vybral syn v knihovně, když jsem viděl tu grafiku a námět, neodolal jsem a večer si ji taky přečetl. Moc příjemné čtení a nádherná grafika!

roso.mak
roso.mak
24.10.2017 5 z 5

Naprosto kouzelná a zábavná kniha se skvělým nápadem. Zasloužených 5 hvězd!

popeluška
popeluška
31.07.2017 5 z 5

Nádherná kniha moc jsem si ji užila. Poklad v mé knihovničce :-)

Ikkju
Ikkju
27.01.2017 4 z 5

Putování dvou trumberů na výpravě krásnou přírodou mi připomnělo čundrování s kamarády, není nad to si uprostřed krásné přírody pořádně vjet do drátů - a po znovushledání ta vteřina čisté radosti než člověku dojde, že ten druhý už zase kouká šejdrem, narychtovaný na další kvalitní interakci x).

Jemně vykreslené povahy robotů, příjemná kresba, na knížku jsem se těšil, a nezklamala mě.

Makrela Liška

Nádherné ilustrace

Autoři knihy

Jindřich Janíček
česká, 1990

Kniha Podivuhodná robotí expedice je v