Podivný Thomas

1. kniha série Odd Thomas. Je čtrnáctého srpna a městečko Pico Mundo v jižní Kalifornii se topí v žáru letního dne. Teplota stoupá, ale pořád je na bodu mrazu ve srovnání s výhní pekla, jaké tyhle jinak poklidné končiny čeká. Ulicemi se plíží přízraky, neživé stíny se nedočkavě třesou na hostinu ďábla, který se blíží. Jediný člověk ví o téhle hrozbě, jediný člověk má moc zabránit slavnosti zlých sil. Odd Thomas komunikuje s mrtvými, je schopný vidět věci, které jiní nevidí, díky daru, o nějž nestál. Tak jako v jiných Koontzových románech balancuje i tady čtenář na hraně reality a tak jako mnohokrát předtím nechává se ochotně vtáhnout do světa za zrcadlem a spolu s vypravěčem a řádnou porcí husí kůže absolvuje všechna dobrodružství, která se mu nabízejí. Protože nakonec v celém tom dramatu sehrají hlavní roli živí, obyčejní lidé z masa a krve, a taky neobyčejní, kteří se spíš podobají zplozencům toho pekla. 15. srpna se rozhodne, jak bude dál žít náčelník policie Wyatt Porter s manželkou Karlou, Malý Ozzie, Tem Stambaughová, Viola se svými dcerkami a spousta dalších lidí, jak se vyplní věštba z pouti, podle níž zůstane Stonny Llewellynová s Oddem do konce svých dnů. Celý ten příběh trvá vlastně jen čtyřiadvacet hodin, ale jeho síla a hloubka citů vyvěrající z každé řádky vydají na román plný ďábelských intrik, napětí a lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/68_/6868/podivny-thomas-6868.jpg 4.3138

Odd Thomas (1.)

Odd Thomas (2003)

Horory, Fantasy
Vydáno:, BB art

ma71

Pro někoho může být konec nestravitelný, ale z mého pohledu je to skvělé.

Astonius

Tak tohle byla kniha, od které se těžko odcházelo, hrozně mě ten příběh bavil. Styl autora je mnohovrstevný, hlavnímu hrdinovi čtenář "sedí v hlavě" a čte si jeho vtipné a ironické poznámky týkající se prožívaných událostí, vjemů a vzpomínek, obdivuje jeho nevšední schopnosti a je zvědavý, co dalšího se ještě stane. Byla to jedna z těch knih, u nichž oči letí po stránkách a celý příběh se v hlavě promítá jako film. I když šlo o fantasy příběh, byl napsán natolik reálným způsobem, že bych v existenci nějakého Odda Thomase v klidu uvěřila :-) A ještě jeden možný spoiler: Asi poprvé jsem právě u této knížky poznala, co to znamená sednout autorovi na lep - spisovatel si se čtenářem neustále hraje a mnohdy se stane, že co se zdá opravdové, to se po čase vyjeví, že takové nebylo. Největší z těchto her, co jsem absolutně neodhalila, proběhla v samém závěru... :-)

MajklN.

Thomas, prostě Odd je boží a těším se na další díly ;)

Beebee

Tahle série Thomasů je super, příběh mne vzal za srdce (a to mám přečtených stovky hororů a thrillerů, o kterých nemám co napsat do komentářů...)

mulder
11.08.2017

Deana Koontze mám rád, jeho knihy mě baví, Odd Thomas je čtivý, má spád i nutí přemýšlet.

Pasadenka
08.08.2017

První Thomas, který byl zfilmován byl krásným rozšířením filmu. Doplnili se mi detaily, které se do filmu nevešli. Jistě, nebylo to úplně stejné a jen možná, film byl lepší. Ale hezká romantická linka mě chytila za srdíčko. Je to hezký příběh. Co se týká samotného stylu autora, není to braková literatura, jak by mohl žánr napovídat, ale docela inteligentní a místy hloubaví román. Osvěžující.

martina.culik
30.05.2017

První díl nás seznamuje s podivínským Thomasem - velmi mě kniha chytla a těšila jsem se na další pokračování. Bohužel mi přijde tento díl nejlepší z celé série a s každým dalším dílem jsem byla méně a méně nadšená.

IWINDA
21.03.2017

Krásná kniha, na mě smutný konec, těším se na další knihu ze série o Thomasovi.

tisha8409
01.08.2015

Přečteno během pár hodin. Moc roztahané, sešmiknout to na půlku by úplně stačilo.

!!!!SPOILER!!!!
Nějak jsem nepobrala, proč ty přízraky chodily za tím dědkem a ne těma poldama, co nakonec postříleli ty lidi?

Štvalo mě pořád dokola se opakující HOUBOVITÝ OBLIČEJ a to, jak se k němu ta jeho zpočátku chovala - napřed to byl pro ni takovej blbeček, co poslechne na rozkaz a je vlastně máklej a pak o pár stránek dál už mu vyjevila, že ho vlastně miluje a od tohoto vyznání se z ní stala milující láska na život a na smrt??

Když jde o běžně reálné střelecké teroristy, proč je v tom pokoji teda !!!!SPOILER!!!
ta místnost - teleport??

Čekala jsem magii jak slibuje obal knihy.. a ne popis nezajímavé pouště okolo, lidí a jejich domácností nebo povah nebo oděvů, rozměrů tlusťocha a jeho čůrající kočky.

Ten námět s !!!SPOILER!!!!
přízrakama nalepenýma na člověka jsem četla už minulý rok v knize o Septimovi Heapovi, takže mne to nijak neděsilo.

Dvě hvězdy za to, že do chvíle, kdy odešel z toho teleportačního domu odešel, to bylo zajímavý....
Konec byl bolestivý, velká ztráta.

Heřmis
18.02.2015

Podivný Thomas je velmi čtivá kniha a vždycky, když člověk už myslí, jak je to jasné, tak přijde překvápko, viz. samotný závěr. Určitě si časem přečtu i další díly.

Solverino
25.10.2014

Celkem se to číst dá, jen to začne být trochu nudné po čase a je nutné přeskakovat části textu, protože autor začíná trpět slovním průjmem :( zdlouhavé pasáže vysvětlující různé samozřejmosti a zabíhající strašně do široka (detaily ze života Elvise apod.), s bídou na 4*

mia6318
21.08.2014

Kniha se mi moc líbila, ale ten konec mě hodně překvapil. Určitě budu ve čtení knih od Koontze pokračovat.

MesLivres
05.08.2014

Knížku jsem četla v angličtině a nemohla jsem se odtrhnout. Detektivka s hororovými prvky je výborná kombinace.

Zlosynus
29.09.2013

"Vidim mrtvý lidi" ... taková spíš mystery detektivka. zajímavé téma, zajímavě napsáno a extra super skvělý úplný konec :-))

bezprezdivky
10.06.2013

Přečetl jsem tuhle knížku za tři dny - můj osobní rekord. Víc asi k detektivce (s nadpřirozenými prvky) netřeba dodávat - prostě strhující.

bukiet
08.05.2013

Kniha se čte velmi dobře, má nápad i spád, přesto musím jednu hvězdičku nechat v šuplíku, protože jsem se těšil na opravdový horor a dostal jsem detektivku.

kilometr
26.03.2013

Prvních 100 stránek výborných,potom to bylo místy slabší,ale celkově zatím nej kniha od tohoto autora.80%.

Kortexo
14.09.2012

Kultovní horor.Všem doporučuji.Doufám, že ten chystaný film nebude katastrofa?

Aliii
13.09.2012

Tahle kniha by si zasloužila hodnocení ne 100%, ale nejméně 110%. Úžasně napsaná, neuvěřitelná autorova fantazie a silný příběh, který ve vás zůstane ještě dlouho po přečtení...

Teola
09.07.2012

Úžasná kniha, pro mě jedna z Koontzových nejlepších. Odd Thomas je úžasná postava, hláškuje jako o život. Škoda jen , že jeho kouzlo s dalšími díly opadá.

zfilmováno

Dean Ray Koontz