Podivné zásnuby

Amity Doncasterová cestuje po celém světě a je zvyklá na dobrodružství a riziko. Benedict Stanbridge je vědec a špion pro Korunu a čelil už nebezpečí v nejtemnějších koutech dalekých zemí. Náhle však oba čelí hrozbě, jež se nachází až neuvěřitelně blízko jejich domovu... Člověk nečeká, že bude unesen na londýnské ulici za denního světla, avšak Amity Doncasterová jen stěží vyvázne životem, když je vhozena do kočáru mužem třímajícím nůž v černé masce, který jí šeptá do ucha ty nejodpornější posměšky a výhrůžky. Zachrání ji jen její rychlé uvažování a tajná zbraň... prozatím. Avšak netvor, známý v tisku jako Ženich, který za sebou zanechává ženské oběti, přežije zranění, jež mu způsobila, a brzy se zase pustí do své otřesné práce. Je posedlý jejím skandálním vztahem s Benedictem Stanbridgem – klepy o hodině strávené o samotě v lodní kajutě přelétly Atlantik rychleji než jakékoliv plavidlo. Benedict však odmítá připustit, aby tato odvážná a důvtipná žena zaplatila takovou cenu. Pro ženu a muže, kteří jsou v exotických dálavách země jako doma, je nejlepším řešením vzít nohy na ramena. Oba však chtějí ukončit Ženichův teror nad Londýnem a spojí síly, aby se jim to podařilo. Zatímco se připravují na konfrontaci s nevyrovnaným zločincem v srdci velkoměsta, jež milují, musí oba čelit pocitům, kterým ani jeden z nich nemůže utéct......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207061/podivne-zasnuby-fD1-207061.jpg 4.263

Otherwise Engaged (2014)

Vydáno:, Baronet

Kniha Podivné zásnuby

angelbooks
18.05.2018

Další úžasná kniha od Amandy Quick, tentokrát vyjímečně nešlo o romantickou detektivku s prvky paranorma, ale jen o romantickou detektivku. Což vůbec nevadilo, protože i když byl vrah skoro od začátku jasný, furt tam bylo natahování vztahu mezi hlavními hrdinami i ''vedlejšími hrdinami'', které mě nechtělo od sebe pustit. Samozřejmě mě zuby nechty drželo i dosažení vraha.
Nejprve jsem se bála sáhnout po románu, který je zasazen do jiného století, avšak mile mě to překvapilo. 5* si zaslouží a klidně i zlatou hvězdičku navíc.

zatylka
12.08.2017

Moje první kniha od této spisovatelky.Naprosté zklamání.Podle recenzí jsem očekávala něco na způsob knih od Sandry Brown,ale tato kniha se jim ani zdaleka nepřibližuje.Bohužel jsem si koupila ještě dalších 5 knížek,tak uvidím, jestli je vůbec přečtu.Podle mého názoru,romantika v této knize nic moc,žádný humor ani slovní přestřelky mezi hlavními hrdiny.Láska hned na první pohled a kriminální zápletka mě také nijak nenadchla.Poslední stránky jsem již přeskakovala.Z mého pohledu nechápu tak vysoké hodnocení.

Litocha
26.02.2017

Kladně hodnotím, že tentokrát nebyly žádné paranormální jevy (nevím, proč se autorka zbláznila a cpe je snad úplně všude). Špetka dobrodružství (jen na můj vkus to bylo chvílemi přece jen poněkud překombinované), něco romantiky, jen ta hrdinka je prostě další z řady samostatných excentrických žen, které od první chvíle naprosto uchvátí svého rovněž poněkud excentrického vyvoleného a jsou uchváceny jím, takže jsem se nemohla ubránit pocitu, že jsem to vlastně už několikrát četla (a to jsem se k autorce vrátila po delší době).

agatha2
09.10.2016

Tato kniha se mi moc líbila, setkala jsem se opět s Amandou Quick v její vrcholné formě, tak jak ji mám ráda, historický román s detektivními a romantickými prvky, vše krásně nadávkováno, aby ničeho nebylo příliš.....a hlavně tentokrát žádná duchařina, jen pár "poctivých" vraždiček a pátrání po vrahovi z masa a kostí bez nadpřirozených schopností :-)

TaLu
26.08.2015

Po delším čase kniha od autorky, která příjemně překvapila a připomněla mi její dřívější dílo.
Napětí udržované od první do poslední strany, svižné tempo doplňují příjemné hlavní i vedlejší postavy. Výrazný a uvěřitelný záporák usilující ( jak jinak) o život hlavní hrdince. Romantika prostupující strany knihy ději spíše prospívá, - a hlavně, bez esoterické omáčky.
Jak osvěžující vidět, že si pro tentokrát hrdinové vystačili se zdravým selským rozumem :o)

Katera
30.06.2015

U této knihy jsem se nenudila. Jak napsala tanja, byla napínavá i romantická zároveň. Mezi hrdiny to jiskřilo a hlavně dobře to dopadlo.

Špendlík
10.11.2014

Opravdu moc hezká knížka. Taková oddechovka, já ji měla přečtenou za den :-) a budu se k ní ráda vracet.

tanja
20.10.2014

Tak Amanda se vrátila s tvorbou zpátky do 19.st. Což já jen schvaluji, neb její historické románky zbožňuji. Tahle knížka je přesně podle mého gusta. Krásný mužný hrdina, samozřejmě se šrámem na duši a emancipovaná hrdinka s náručí plnou lásky. Dobrodružství, romantika, krimi zápletka a hlavně šťastný konec. A přiznávám, že jsem radši že se A.Q. zdržela mesmertických záhad :-) Za mě plný počet bodů a těším se na další