Podivné svědectví Václava Korce

Podivné svědectví Václava Korce https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117547/podivne-svedectvi-vaclava-korce-117547.jpg 3 4 2

Podivné svědectví Václava Korce je kniha, která navazuje na nejlepší tradice literatury pro mládež a přitom nezůstává nic dlužna náročným požadavkům, kladeným na současnou moderní tvorbu. Samotný děj se neomezuje na běžnou zápletku, ale na skautském příkladu, zcela nenásilně, vštěpuje mladému čtenáři ty nejušlechtilejší lidské zásady. Dává mu také návod, jak prožít plnohodnotný život bez zbytečných výstřelků, které dospívání tak často provázejí. Příběh se odehrává na Liberecku a vystupují v něm skutečné osoby a reálie. Podobně pravdivá je i většina příhod z běžného skautského života. Kniha je určena pro starší děti a mládež, ale mnohé řekne i dospělému čtenáři. ... celý text

Naďa2411
16.03.2024 3 z 5

Další čtenářská zkušenost s tímto autorem, který má u mne zatím křivku paraboly nahoru a dolů. Toto dílo patří tak uprostřed. V aknize jsem si připomněla skautský svět v době, která je již v paměti starší generace. Vizuálně jsem se vrátila do této doby díky mysteriózní postavě napůl v duchovní a tělesné existenci. Děj je z mého oblíbeného okolí u Bezdězu a Liberce. No nedivím se, že není moc tato kniha čtivá.

Turlogh
03.08.2022 3 z 5

Na slabou trojhvězdu, děj maličko neucelený, lehce zmatečný, námět slabý průměr, ilustrace nic moc, takže ta třetí hvězda je za skauting, kterého je tam dosti. Vcelku jsem byl ale touto knihou zklamán. A věcná připomínka, skautský slib v roce 1947 určitě nebyl o službě nejvyšší pravdě a lásce, jak cituje pan Slezák a jak zní v knížce. Tento, dle mého nepodařený paskvil slibu, s naprosto nejasným významem pro slibující děti, vymyslelo kolem roku 1998 tehdy nové vedení Junáka a to z důvodu, aby se jak se říká, vlk nažral a koza zůstala celá a český skauting byl přijat do celosvětové organizace. Původní znění skautského slibu už z dávných časů bylo jasné a věcné a my v našem oddíle tento původní slib stále používáme. Howgh.

Lubomír Jaroš
česká, 1956