Podivné konce českých panovnic

Podivné konce českých panovnic https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32250/podivne-konce-ceskych-panovnic-32250.jpg 4 15 3

Kniha se snaží odhalit skrytá tajemství nebo dramatické okolnosti smrti korunovaných žen, kněžen a královen české středověké historie. Monografické medailony vypráví o životě, často i trpkém osudu a smrti panovnic, které se uplatnily v české historii, dokázaly prosadit svou vůli nebo se vzepřít osudu, zajistit spojence, majetek či mír nebo rozšíření království. Jsou řazeny v historické posloupnosti a obsahují dějepisné poznatky, praktická poučení i psychologické postřehy. Knihu lze považovat za volné pokračování titulu" ... celý text

manka71
25.04.2020 3 z 5

Pro mne asi nejslabší z Bauerových knih, které jsem četla. Až příliš je z toho poznat knížka na zakázku. Faktem je, že o ženách se ve starých kronikách moc nepíše, takže u některých panovnic je psáno o všem dokola a sotva pár vět o nich samotných.

vlkcz
30.08.2018 3 z 5

Což o to, napsáno je to čtivě, ale je otázka, nakolik to odpovídá historii. I když na druhou stranu autor sám přiznává, že s ženami je v historii potíž, protože se jim, kromě oficiálních příležitostí, nikdy moc zmínek nevěnovalo. Takže fantazii se meze nekladou.

jindrich7442
13.04.2018 5 z 5

Velice poutavé čtení plné zajímavých informací, odkazů a citací.