Podivná knihovna

Podivná knihovna

Chodíte si půjčovat knihy do knihovny? Mladík si jako obvykle odskočí navečer do místní knihovny: vrátit dvě knížky a nějaké jiné si půjčit. Ten den se však už nevrátí domů. Běžná knihovna se náhle změní v záhadné bludiště s nekonečnými chodbami, zamčenými dveřmi a celou, v níž se chlapec nakonec ocitá. Občasnou společnost mu dělají dědek, ovčí muž a záhadná krásná dívka, která nemluví. Tahle noční můra se sice nakonec prosvětlí denním světlem, ale mladík zjišťuje, že nic už není jako dřív. Haruki Murakami jako mistr záhadných, surreálných témat. Barevné ilustrace Kat Menschik....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219562/podivna-knihovna-219562.jpg 3.5587

Fušigina tošokan / 不思議 な 図書館 (2005)

Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Odeon

martina5069
včera

Moje první povídka od Murakamiho a musím říct, že mě u ní pěkně mrazilo. Je to smutný příběh u kterého do poslední věty nevíte jak dopadne. Měla jsem ji přečtenou asi za hodinku ale tu hodinku mě pěkně mrazilo v zádech. dávám o hvězdičku míň jelikož se u povídky vlastně nedozvíte co se stalo s ostatníma postavama. Kniha má nádherné ilustrace. V nejbližší době se pustím do jeho další povídky "spánek".

veriszv
14. listopadu

Zajímavá povídka...ilustrace krásně dokreslují příběh...

DomYume

Podivná knihovna je moje třetí povídková kniha od Haruki Murakamiho. Všechny tři knihy jsem hodnotil z velkým časovým odstupem. Pralo se to ve mně. S mou přítelkyní jsme hodnotili především Spánek a Podivnou knihovnu. Za mě se mi vždy více líbil Spánek. Jenže uplynul měsíc, dva měsíce, tři měsíce… A já se snažil vzpomenout si na příběhy popsané v těchto třech krátkých povídkových knihách.
Po takovém velkém časovém odstupu jsem si uvědomil, že Podivná knihovna mi v paměti uvízla nejvíce. Příběh se mi opravdu hluboko vryl do paměti. Je to neuvěřitelný příběh s až absurdní zápletkou, kde vystupuje dědek knihovník, který nám chce vysát mozek s vědomostmi. Jako u každé H. Murakamiho knihy však není vždy to co se tváří jako hlavní pointa skutečně ta hlavní pointa a autor nás opět nechává v propasti nejasností a záhad. Opravdu krásný zážitek. Tedy určitě ne pro hlavní postavu.

Ilustrase od Kat Menchik jsou opět jedinečné a Haruki Murakamimu mohu opět jen složit poklonu.

domino1701

Zvláštní, smutný příběh s překrásnými ilustracemi. Troufám si říct, že jsem nikdy nic podobného nečetla.

kahuda01

Velmi pěkné, za dvacet minut přečteno...

amaenium

Taková menší vsuvka od Murakamiho do mojí (podivné) knihovny. Směr, jakým se příběh odehrával, jsem nečekala, ale oslovil mě, to jistě. trochu jsem měla problém se stylem, jakým autor psal, přišel mi odlišný od jeho románů, a kvůli tomu bohužel musím srazit hodnocení.

Carra

Podivná knihovna ve mě zanechala takový zvláštní pocit a uvažuji, co tím chtěl autor říci. Na podobné šílenosti jsou ale Japonci machři. Ilustrace jsou překrásné a díky nim mě to ještě více vtáhlo do děje a rozproudilo mou fantazii. Budu si muset přečíst znovu a doufám, že pochopím jeho myšlenku. Každopádně chystám se i na další jeho tvorbu.

Pitbullka

Úžasná kniha s krásnými ilustracemi. Přemýšlivý a vlastně i smutný příběh. První, co jsem od Murakamiho četla a určitě mě tento autor oslovil.

LadyKet

Docela zajímavý a neskutečný příběh. Konec byl velmi smutný a vlastně toho moc nevysvětlil, naopak má čtenář ještě více otázek.

kklepkaa

Já vím proč nechodím do knihovny... co kdyby tam na mě čekal dědek co mi uřízne hlavu a vysaje mozek?! Teď vážně... úžasně zpracovaná povídka od skvělého Murakamiho.

Auer

Slabší kousek od oblíbeného spisovatele. Tady se Murakami přepočítal - bloudění chodbami podvědomí se rutinně zadařilo, ale autor z něj nedokázal vytáhnout plnohodnotný příběh, který by dával uvěřitelný smysl, a tedy požitek ze čtení. Knihu lze brát jako (zveřejněný) pokus, podobně jako jím je veřejná zkouška.

čuřil

Četl jsem od autora Norské dřevo a byl jsem mile překvapen. Tato kniha s krásnou ilustrací mě sice moc nenadchla, ale byla spíš takovým oddechem s poměrně smutným koncem.

hakunamatata

Zvláštní, prázdný pocit. Po přečtení ani ne 50 stran. Krásné ilustrace. Noční návštěva knihovny může naprosto změnit váš život. Nečekejte pochopení a vyústění děje. Vezměte si to po svém. Murakami je tak podivný, že mě velmi láká prozkoumat ho víc. :)

HoneyBunny

Na Ovčího mužíka v životě nezapomenu:DD

Anjesis

To byl opravdu podivný příběh, i když byl docela zajímavý, tak trošku podezírám autora, jestli na něčem nejel, o typickém japonském zlozvyku: čím lepší příběh, tím horší jeho uzavření, raději ani nemluvě ... ale na druhou stranu měla kniha opravdu úžasné ilustrace

anája

Kniha jako i ostatní od autora co jsem četla mají krásné myšlenky k zamyšlení,toto je taková pohádka přečtená do hodiny.Ale ten konec mě zklamal ,nebylo v něm už nic pozitivního ,zůstal najednou úplně sám.....

MOu598

Četla jsem v březnu 2016. Podle mých poznámek:
Povídku jsem přečetla jedním dechem, ale nepochopila jsem, "co tím chtěl básník říci".
Autor je na mne složitý.

Hoshi

Čteno po několikáté a stále mám dojem, že jsem příběh nepochopila. Kniha je čivá, odpočinková, doprovází jí krásné ilustrace... Pevně věřím tomu, že až ji budu číst po padesáté, konečně ji pochopím.

JointlieKat94

No, zajímalo mě to. Jsou tam krásné ilustrace, příběh čtivý a úplně vtáhnul do děje. Takový krátký, pohádkový horor. :) mě se to ale líbilo, a rozhodně nikdy nepůjdu do knihovny vpodvečer. ;)

tibby

Hezka dovolenkova oddechovka. Krasne ilustrace, ctive, strucne ale presto nwcim zajimave.. Nemuzu si pomoct, zaradila bych do zanru "finske podivno", hodne jsem pri cteni myslela na Lesni lisky a jine znepokojive pribehy.. :)

Klarisska1

Zvláštní, ale přesto nádherná. Taková strašidelnější pohádka, ale do knihovny večer asi nepůjdu.

IsobelleFarbs

Toto je opravdu zvláštní knížečka, která není pro každého...
Text je strohý, ale je doplněn krásnými ilustracemi. Mnoho detailů si čtenář musí domyslet, prostě musí hodně zapojit svou fantazii a kvůli tomu knížka nemusí sednout každému. Ale mě se celkem líbila...

Romžiry

Kniha se mi dostala do ruky náhodou a byla jsem velmi překvapená. Rozhodně to nebyla poslední kniha od autora.

helicar

Já knihu pochopila. Po svém. Jestli to tak autor opravdu zamýšlel, je už věc druhá. Souhlasím s názorem pod sebou, příběh, na to jak byl kratičký, se dal rozepsat mnohem barvitěji a pestřeji. Ovšem ty ilustrace opravdu stojí za pochvalu.

pandayame

Moc jsem nepochopila, co měla kniha sdělit nebo tak. Ale jako oddechovka fajn. Možná prostě jen některé věci nechápu, nemám ale potřebu tady tuto knihu hanit.

vlkove

Nádherné ilustrace bez kterých by příběh nemohl existovat, ilustrace rozvíří naši fantazii, pomohou našim představám a navíc potěší snad každou alespoň trochu uměleckou duši.
Příběh je jiný, je nepředvídatelný a je zvláštní.
Líbil se mi příběh? Nevím, vím že mě nenudil, vím že byl jiný a vím že si jej přečtu znovu.

lucie.8

Zvláštní kniha ... Útok na pekárnu se mi líbil více, ale k tomuto autorovi se určitě ještě vrátím.

Hakuka00

Asi to nebyl nejlepší způsob, jak začít s Murakamim. Trápí mě, že jsem to asi nepochopila. K čemu to bylo dobré? Nebo tam nebylo co chápat?

pecinka21

Tato kniha mě bohužel moc neoslovila, byla to taková jednohubka kterou člověk slupne a neví jestli mu chutnala a musí nad tou chutí přemýšlet. lustrace jsou dokonalé a perfektně vystihují postavy.

Lukyy

Pro mě první ale určitě né poslední kniha od pána autora! :-)