Podivná hra

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jediná věta promění Karle život v peklo. Mohla prožívat běžnou krizi středního věku, s jakou se vyrovnává spousta jejích vrstevnic. Osud jí ale přichystá zkoušku těžšího kalibru. Někdo ji sleduje, naboural se do jejího počítače, do e-mailových schránek jejích dcer. Všude toho neznámého pronásledovatele tuší, posílá jí varovná znamení a baví se jejími amatérskými dedukcemi a intenzivním strachem o rodinu. Proč ta podivná hra? Co po ní kdo chce? Karla se snaží se najít jakoukoliv stopu, která by jí pomohla všechno pochopit, ale nemá žádnou podporu v okolí. Cítí se jako štvaná zvěř. Je kořistí opravdového útočníka, nebo své vlastní fantazie? Proč se ve všem dá najít skrytý význam? Možná je opravdu blázen, jak si myslí její muž. Hraje hru, o kterou nestála, hru plnou strachu a bezmoci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/334268/podivna-hra-rlP-334268.jpg 3.348
Žánr:
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Grada
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Podivná hra

Přidat komentář
stju
24. dubna

Stejně jako ostatní na knize kladně hodnotím zajímavý aktuální námět - kyberšikanu. Zpočátku to vypadalo, že autorka potenciálu zvoleného námětu opravdu využije - pod jejím vlivem jsem začala sledovat sama sebe: zničehonic se mi zapíná tab!et - proč? to pozvání na kávu z neznámé mailové adresy je divné! přesunuly se mi ikony a změnilo jejich pozadí... Bohužel ale v závěru knihy jsem nakonec moc nepochopila, proč na tolika stránkách a v tolika variantách k pronásledování Karly vlastně docházelo, když kromě jejího vystrašení, nemělo v závěru knihy zásadnější vyznam. Dost mě také zklamal styl autorčina psaní, připadal mi až moc jednoduchý, skoro až začátečnický (možná je opravdu spisovatelka úspěšnější v dětské literatuře). Celkově hodnotím knihu jako průměrné odpočinkové čtení.

minde
13. ledna

Autorku tak trochu znám ze školy, chodila do vedlejší třídy, proto jsem si knihu vybrala do loňské knižní výzvy (autor,který žil ve vašem kraji), ale nestihla jsem ji už přečíst, tak jsem si ji zařadila do letošní. A bylo to hodně dobré, knížku jsem přečetla na jeden zátah, četla jsem v každé volné chvili a konec...šla jsem spát až ve 4 hod.ráno :-) Konec mě překvapil, myslela jsem si že za tím vším je nebo není...? :-)

intelektuálka
18.07.2018

Tady mne zaujala hlavní a aktuální myšlenka - zneužití informací v sítích...

Ovšem zdlouhavý styl vyprávění se závěrem, který jsem tipovala po pár stránkách ....

Koho jsem chápala, to byla Karla se svou úzkostí o bezpečí svoje a svých dcer...
A s manželem,který nebyl ochoten sdílet její obavy...

Ale pokud bude autorka pokračovat, ještě ji zkusím přečíst.

Šmoulinka1980
19.03.2018

Z této knihy jsem trochu na rozpacích. Určitě skvěle zvolené a hlavně hodně aktuální téma příběhu. Ale styl psaní autorky mě při čtení nějak nechytil. Jak už tu někdo píše, pořád se opakovalo a omílalo to samé, což mě nudilo a příběhu hodně uškodilo. Konec knihy už byl lepší, měl spád a čekala jsem s napětím, jak to dopadne. Kniha není vyloženě špatná, ale i já si myslím, že autorce více "sedí" psaní pro dětské čtenáře, tam je opravdu výborná.

čef
16.03.2018

Nečekal jsem, že tuto knihu přečtu zas až tak rychle a že se mi bude dokonce docela líbit. Příběh má po celou dobu potřebné napětí, co z toho nakonec vyleze. Také oceňuji jistou edukační hodnotu o nebezpečích moderní komunikace a její snadné zranitelnosti. Závěr není odbytý ani překombinovaný a mně nezbývá než jenom chválit a doporučovat.

klodnerovic
22.11.2017

Podivná hra je doopravdy podivná. Hlavní hrdinka, ač vcelku mladá ženská, se vyjadřuje jako by jí bylo alespoň o dvacet let více, pracuje jako účetní a vám se tomu nechce věřit, protože i na základě toho mála, co účetnictví víte, víte, že takhle to nefunguje, a navzdory tomu, že by už o životě mohla něco málo vědět, je naivní až to bolí. Na její obranu, nevymyslela se sama. Ne že bych chtěla chytračit, ale myslím si, že tvorba pro děti autorce sedí daleko více. Po Podivné hře jsem sáhla ze zvědavosti. Zajímalo mě, jestli bude tak dobrá jako knížky, které autorka napsala pro děti. Zjistila jsem to. Ale bylo to bolavé. Přesný počet stran si už nevybavuji, ale ... vím, že mě bavilo až posledních padesát. Stát se obětí kyberútočníka, taky bych nemyslela na nic jiného, ale opakované sdělování pocitů, které hrdinka prožívala, mě vážně nevzalo. Nicméně, téma zajímavé a aktuální.

myryjam
08.10.2017

Tak jak psali hodně lidí přede mnou. Dobré téma. Zpracování horší. Ķonec předvidatelný. Nékteré véci bez vysvetleni. Bohužel mne autorka ani nepřesvédčila o svých znalostech počítačového světa. Tak nejak vidénp od plotny
Hlavní představitelka pracuje na počítači celou pracovní dobu, takže mi k ní nesedí ani ta absolutní blbost ohledně počítačů. Kdo knihu nečetl, dál nečtete. Opravdu takhle fungují pojišťovny? Určité ne.

LenaBilkova
01.10.2017

Namet supr. Dej plynul hodne pomalu, misty az zdlouhave. Posledních 50 stránek supr