Podivná holka

Když dětská psycholožka Imogen Reidová převezme do péče osiřelou Ellii Atkinsonovou, není ochotna naslouchat varováním, že na její nové pacientce je cosi zvláštního. Že ta jedenáctiletá holka je podivná. Něčím nebezpečná. Ellie jako jediná přežila požár, při kterém uhořela celá její rodina. Psycholožka se domnívá, že dívčino nevyzpytatelné chování je jen logickým důsledkem této tragédie. Smutek a vztek jsou přece obvyklými způsoby, jakým se člověk snaží vyrovnat s tak obrovskou ztrátou. Jenomže Elliini náhradní rodiče a učitelé se už začínají bát. Když se dívka rozčílí, dějí se zlé věci. A postupně také Imogen začíná zjišťovat, že čím hlouběji proniká do dívčiny duše, tím ohroženěji se sama cítí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397704/big_podivna-holka-5vM-397704.jpg 4.2191
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Foster Child, 2017

Kniha Podivná holka

Raddkaa

Kniha je správný psychothriller místy až s hororovým příběhem, který nás dokáže upoutat. Krátké kapitoly přidávají knize na čtivosti. Střídají se kapitoly vyprávěné z pohledu Imogen a z pohledu Ellie. Od autorky jsem již přečetla její předchozí knihu Ztichlý dům a velice se mi líbila. Tato kniha má hlavní hrdinky dvě. První je Ellie, dívka, která přišla o svou rodinu při požáru a psycholožka Imogen, mírně naivní, ale jdoucí si za svým. Takže za mě určitě doporučuji...

Pavlina50

Příjemné překvapení.
Pro mě je Jenny Blackhurst zcela neznámou autorkou a její příběh dětské psycholožky Imogen, která se po jednom svém profesním selhání vrací do svého rodného města začít nový život, a osiřelé Ellie, kolem které se děje až moc podivných věcí, mě dost zaujal. Autorka mě dokázala neustále krásně mást a každou chvíli mě nutila měnit názor, na které straně je pravda, kdo lže, kdo nadmíru podléhá zcela nereálným skutečnostem a kdo si vlastně udržuje chladný rozum. V jednu chvíli jsem bez výhrad věřila Elliině nevině, abych v zápětí pohled na ni naprosto otočila a uvěřila v její až „magické “ a nereálné schopnosti. Chvílemi má kniha téměř až hororový nádech, sem tam hodně mrazí a napětí a pocit nejasnosti udrží vlastně až do posledního odstavce. Překvapivé konce prostě miluju.

Micha-Él

(+ SPOILER) Napínavý psychothriller, který mě bavil opravdu hodně. Zahrnuje v sobě hodně závažných témat (šikana, manipulace, ztráta příbuzných, pěstounská péče...), takže jsem si přišla na své. Navíc jsem si oblíbila romány, v níž figuruje "podivné" dítě. Navzdory všem okolnostem, jak to nakonec dopadlo, spoilerovat nebudu, mi bylo Ellie hrozně líto. Už to, jaké trauma zažila, když přišla o celou svou rodinu, pak šikana, klepy atd. Imogen jsem ze začátku nemusela a vůbec jsem si ji nedokázala představit jako psycholožku. To se ale postupně změnilo, když jsem ji více poznala a začala ji chápat. Autorka dokáže navodit patřičně tajemnou, až hororovou atmosféru, a co je ještě lepší, naprosto spontánně ji udržuje po celou knížku. Přesto se nedá říct, že bych se během čtení bála. Trochu mě rozladil úplný závěr, který je částečně otevřený. Radši bych měla vyjasněny úplně všechny záhady, ale na druhou stranu chápu, že Jenny chtěla zanechat jakési "a co kdyby..." Děj pro mě rozhodně předvídatelný nebyl, rozuzlení mě překvapilo.

Arev122

Pěkný napínavý příběh s trochou duchařiny a tajuplnosti. Ale i s šikanou a manipulací s lidmi.

Forest66

Příběh s velice zajímavou atmosférou a celkem uvěřitelným nádechem tajemna. Nepřehrává. Příběh hezky utíká, nezahlcuje se zbytečnostmi a díky kratším kapitolám se knížka četla moc dobře

Roseblood

Kniha je skvěle napsána, obsahuje krátké kapitoly. Čte se sama, má to spád, nemohla jsem se odtrhnout. Často jsem byla překvapená, napnutá, nemohla jsem přestat číst.

Moc se mi líbil hororový nádech, ten byl výborný, dává knize ještě větší rozměr. Rozhodně mě knížka velice bavila, nechybí zajímavý námět a napětí.

A z poslední věty vás zamrazí.

hodnocení: 5/5*

Mesicnililie
12.11.2020

Zajímavý příběh ale chybí mu ta jiskra.

Pavlína2019
16.10.2020

Mě se kniha moc líbila. Řešení mě nenapadlo, takže jsem byla překvapená. Čte se velmi lehce, téměř sama. Baví mě i krátké kapitoly a proložení děje zamyšlením jedné z postav. Knih s tímto zaměřením jsem četla málo, nevyhledávám je, proto příjemná změna. Autorku jsem si velmi oblíbila. Doporučuji!