Podezřelý

Podezřelý https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190573/bmid_podezrely-Ldk-190573.jpg 4 192 61

Na tom, že se policisté někdy dostanou do přestřelky, není vůbec nic divného. Když se k ní ale připletou náhodou, ve chvíli, kdy si ve služebním voze užívají vzácnou chvilku odpočinku, je to zatracená smůla. Zvlášť když po celé té hrůze zůstane na dlažbě pár mrtvých. Mezi nimi jedna policistka. Její parťák Scott James svoje zranění přežije. Výčitky svědomí a touha po pomstě mu však nedávají spát. Všechny stopy po zuřivých zabijácích se ztrácejí, nikdo neví, proč přišly oběti o život. Případ uzavřen. Scott se však nechce vzdát a osud mu přihraje trochu neobvyklého pomocníka. Či spíš pomocnici. Fenku německého ovčáka Maggie. A jak se záhadný případ znovu otevírá a rozkrývá, nalézají k sobě ti dva nelehkou cestu, oba poranění na těle i na duchu. Příběh Scotta a Maggie činí z téhle knihy víc než jen pouhou detektivku, je dojemnou sondou do psí duše, která nemůže nechat chladným žádného „pejskaře". Milovníci napínavých kriminálních příběhů si pak užijí nečekaných zvratů a – jak už to u Roberta Craise bývá - také ohromujícího rozuzlení. Padouši se totiž často skrývají právě tam, kde by je nikdo nehledal. Robert Crais je držitelelem titulu GRAND MASTER 2014 detektivního žánru. Sympatické hrdiny tohoto příběhu, včetně psí hvězdy Maggie, uvidíme i na plátně, produkce se ujali Nina Jacobsonová s Brad Simpson, producenti slavných Hunger Games.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Metafora

Suspect , 2013

Allena24
03.04.2020 5 z 5

Maggie udělala jsi pro mě tuto knihu srdcovkou. Myslím si, že každého, kdo má rád čtyřnohé kamarády tato "detektivka" dostane.

Metla
19.01.2020 4 z 5

Traumatizovaný muž a traumatizované zvíře, oba s těžkými šrámy na těle i na duši, si vzájemně pomáhají nalézt ztracenou životní stabilitu. První polovinu audioknihy jsem poslouchala téměř bez dechu, dokonce jsem párkrát musela mrkáním zahánět slzy, než si kolegové všimnou, jaká jsem citlivka. Jakmile je sbližování policisty se psem na správné cestě, důraz se přesouvá k vyšetřování zločinu. Sledování stop, přehrabování v důkazech i nespolehlivé paměti, pátrání na vlastní pěst, zkrátka příjemná detektivka, na které jsou znát autorovy konzultace s odborníky. Ne vše odpovídalo - například za opakování povelu několikrát po sobě by Scott dostal na ostravském cvičáku jadrně vynadáno: jedno rázné slovo a pes má okamžitě poslechnout. Detaily.

Tahle kriminálka se mi do čtenářské výzvy na téma vysněné profese nabídla sama. Původně jsem zkoušela najít knihu o nějakém ilustrátorovi či kreslíři komiksů, ale suchá fakta o Zdeňku Burianovi mě nebavila a monografii výtvarného idolu mého mládí, Káji Saudka, se mi zatím nepodařilo sehnat. A jak jsem tak v práci poslouchala Craisova „Podezřelého“, náhle mě to trklo: vždyť jsem měla ještě jeden sen kromě ilustrování. Odmalička jsem zbožňovala německé ovčáky a trpělivě čekala, až si budu moct pořídit svého vlastního. Dočkala jsem se a neblahé okolnosti mě dokonce dovedly blízko k zaměstnání „psí policajtky“, kterou jsem toužila být v předškolním věku (i později). Tři roky dlouhých večerů a nocí mi byl můj domácí mazlík kolegou v zaměstnání, hrůzu nahánějícím ochráncem. Všemožná opilá, zfetovaná, zlodějská, zkrátka agresivní individua naštěstí neměla tušení, že ten vlkošedý hubeňour je nejhodnější ťululum v republice, ne-li v Evropě, a jeho zuřivý štěkot je projevem strachu.

Zpět ke knize: počáteční pětihvězdičkové emoce mi nevydržely, ovšem za čtyřmi velmi silnými si pevně stojím. Pokud máte rádi psy služebních plemen a hledání padouchů, vypořádávání se s nimi i s vlastními démony, „Podezřelý“ vás nezklame. 80-85%

š.m.i.k
04.12.2019 5 z 5

Taková oddechová detektivka a fakt mě bavila Maggie.

jaroiva
14.11.2019 3 z 5

Příběh sám, tedy detektivní zápletka, není nijak extra zajímavý, když už jsem měla dojem, že se to rozjelo, byl skoro konec. Ale od samého začátku se mi líbilo spojení muž+pes, které dokázalo držet celou dobu mou pozornost.
Poslouchala jsem jako moc příjemnou audioverzi, takže, i když knížku samotnou bych hodnotila jen jako lehký nadprůměr, poslech mě moc bavil a užila jsem si to.

Dopi70
05.09.2019 5 z 5

Dobrá detektivka, u které mě ale více než samotná kriminální zápletka, zaujal pohled do psí duše.

boxas
04.09.2019 5 z 5

Kniha mě bavila, ale jinak je třeba říct, že nevybočuje z řady dobrých detektivek, které ovšem člověk rychle zapomene. Dala bych tedy normálně čtyři body, ten pátý je za Maggie. Ona a její "smečka" pozvedají knihu mezi ty, co si pamatovat budu.

Eidalon
24.08.2019 3 z 5

V této knize autor opět pokračuje v nastaveném stylu, stejná doba, prostředí, tentokrát ale dvojici hlavních hrdinů Elvise Cola a Joea Pikeho v románu nehledejte. Pokud jste se v jiných knihách setkali s novými hrdiny příběhů policisty Scotta a jeho fenky Maggie, tak právě v této knize se dočkáte jejich „zrození“

Dozvíte se, co vedlo Scotta k tomu, že se stal psovodem a jak se Maggie dostala do řad policejních psů. Jejich příběhy se potkávají a celá kniha se odehrává na pomezí vyrovnávání se traumat z minula, k čemuž napomůže i skutečnost, že se Scott snaží vyřešit svůj případ, kdy se připlete do přestřelky a on a jeho parťačka se tak stanou obětí místa a hodiny zcela jiného činu, který ale zcela zásadně změní jejich životy.

Scott tak hledá cestu ke své nové roli u policie v roli psovoda a objevuje Maggie, stává se z nich nerozlučná dvojice. Autor Vás pak provede Scottovým příběhem, který se stále snaží odhalit, proč musela jeho parťačka zemřít a on sám změnit své plány v kariéře u policie.

Složitý příběh se postupně rozplétá až do překvapivého rozuzlení. Dramatický závěr přivede dvojici znovu až na pokraj smrti, ale společný osud je navždy spojí spolu.

Příběh předkládá novou dvojici hrdinů do autorových knih, ale jinak je to dle mne jen mírně nadprůměrné čtení.

Yobear
09.08.2019 5 z 5

Detektivky moc nemusím, ale jelikož knihovna brzy zavírala, tak jsem sáhl po první knize, která byla v dosahu a nelituji toho. Kniha se mi líbila již od začatku a naučil jsem se spoustu věcí o psech. Dal bych asi 4*, protože jak jsem již zmiňoval, detektivky nemusím, ale Meggie je prostě super.

Lmslaver
27.04.2019 5 z 5

Knihu Podezřelý si užijí především zarytí pejskaři, příběh se točí kolem feny Maggie a policisty Scotta Jamese, kteří byli ve výkonu služby postřeleni (každý někde jinde) a oba se vyrovnávají s posttraumatickou stresovou poruchou. Po akčním úvodu děj zvolní a v první půlce převážně sledujeme vzájemné sbližování Scotta s Maggie a vyrovnávání s vlastní minulostí. Od poloviny se události začínají víc točit kolem pátrání po vrazích bývalé Scottovi parťačky a je to docela jízda. Otáčel jsem jednu stránku za druhou a hltal dychtivě příběh, který bohužel najednou nečekaně rychle skončil, až jsem měl pocit, že to byl moc ukvapený závěr a že tomu autor mohl dát ve finále víc šťávy. Při váhání mezi čtyřmi a pěti hvězdami, přidávám body za originální detektivku okořeněnou světem psovodů a jejich věrných společníků.

ivakola
27.03.2019 3 z 5

Příběh policisty a jeho psa. Oba mají trauma z minulosti. Prožili nepříjemné okamžiky, které je oba málem stály život. Tuto knížku jsem četla spíše jako pěkný návod na krásné soužití člověka a psa, než jako detektivní román. I když napínavé momenty zde nechybí. Líbilo se mi to.

PetiJelinkova
08.12.2018 4 z 5

Celkem fajn detektivka :)

petunkav
08.10.2018 5 z 5

Po delší době jsem opět se pustila do mého oblíbeného autora detektivek - a opět jsem se nezklamala.
Pěkné, napínavé, žádné velké násilí - za mě vše tak akorát. Spokojenost.

devildeny
18.09.2018 4 z 5

Kdo má rád klasické detektivky a navíc má rád psy, je tato kniha pro něj tím pravým.

Skripi
23.08.2018 4 z 5

Psov veľmi nemusím ale Maggie som si zamiloval dokonca aj ja. :)

harena
22.08.2018 5 z 5

Výborné čtení na dovolenou, napínavé a dobrodružné a zvlášť budou nadšeni všichni, kteří mají rádi psy. Celých 300 stránek jsem držela palce Scottovi a Maggie nejen aby usvědčili vrahy, ale hlavně aby přežili. James Scott, který ani jako dítě neměl psa, byl postřelen, ale nechce jít do invalidního důchodu a chce pracovat u policie, alespoň jako psovod. I když jsou oba poranění na duši i na těle, tak postupně mezi nimi vzniká TO veliké přátelství, kdy je jeden za druhého ochoten i dát život. Příběh je akční, má spád, napětí do poslední stránky a závěr značně překvapivý. Chcete-li si užít pěkné, oddychové čtení, pak doporučuji. A zvlášť doporučuji pejskařům, moc pěkný příběh.

petrpospa
20.03.2018 5 z 5

Crais tak trochu jinak. Čtenáři, kteří díky této knize autora teprve objevili, budou asi hodně překvapení, až si přečtou něco dalšího, třeba ze série Pike & Cole...
Ale vážně. Méně akce a pomalejší spád než jsme u autora zvyklí. To vše vyvažuje a možná i převažuje Maggie. U čoklomilů nezůstane jedno oko suché, u spousty ostatních taky ne... Fakt pěkný příběh, pro který by se kriminální prostředí dalo považovat za pouhou kulisu. A tentokrát budou hodně hvězdiček dávat i holky! Vsaďte se....

Danago
18.03.2018 5 z 5

Krásný příběh policisty Scotta, který při přestřelce ztratí svoji partnerku a kterému do života vstoupí fenka německého ovčáka Maggie. Moc se mi líbil popis situace ze strany Maggie jak různé situace vnímala a jak reagovala. Moc krásná knížka, která mě chytla za srdce, detektivní příběh byl pro mě trochu méně důležitý.

vita
12.03.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem objevil díky Datebazeknih.cz a okamžitě jsem si ji zamiloval. Jelikož jsem sám pejskař, nelze dát jinak než plný počet. Panu Craisovi se neuvěřitelně přesně podařilo zachytit vztah mezi psem a člověkem.
Kniha Podezřelý se stala mou nejoblíbenější knihou.

kuruteku
04.02.2018 5 z 5

Nádhera. Až mne mrzí, že ten konec přijde a proběhne tak rychle. Obdivuji autora, nastudovat psy, stresy, policejní práci, aby to působilo důvěryhodně. A působí. Nemohl jsem přestat.

Ferum
07.12.2017 5 z 5

Moc pěkné čtení a knížku jsem přečetla jedním dechem.

německý ovčák

Robert Crais