Pod zámkem

I po více než padesáti letech si Maude Julienová pamatuje ten zvuk, když se za ní zavřela mříž. Její otec právě koupil pochmurný dům obklopený parkem v oblasti Saint-Omer. Maude, které tehdy byly tři roky, zde bude žít zavřená, aniž by kdy šla do školy, aniž by kdy měla přátele. Je také uzavřená psychicky, protože patriarcha chce ze své dcery udělat „nadčlověka“. Musí se učit překonávat strach, nouzi, bolest i samotu, aby byla schopná uskutečnit poslání, k němuž ji předurčil. Až po dlouhé době pochopí, že její otec, vysoký hodnostář ezoterické zednářské instituce, vytvořil závratný projekt, v němž ona hraje hlavní roli.

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366365/pod-zamkem-7H1-366365.jpg 4.139

Derrière la grille (2014)

Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno:, Jota
Počet stran:240
Překlad:Jitka Řihánková
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7565-277-5

Jarka59

Pro mě nezáživný.špatně se mi to četlo po pár stránkách jsem vždy odložila nebavilo mě to.

Zrzavá_Tereza

Tak takhle úzko při čtení mi bylo naposledy u Malého života.
O to horší je, že je to podle skutečné události.

Doubravka1975

Poprvé nebudu knihu hodnotit žádným počtem hvězdiček, protože to není žádný román ani detektivka, ale svůj životní příběh sepsala Maude Julien, ze které chtěl její otec vychovat nadčlověka a matka jen nečinně přihlížela (ale ona vlastně sama byla jeho obětí). Příběh chytne za srdce úplně každého. Obdivuji Maude, že se dokázala v myšlenkách vrátit do své minulosti a napsat tuhle knihu, o které říká, že je učebnice přežití. A hluboce smekám a obdivuji čím vším si musela v dětství projít a její sílu a odolnost, že se dokázala vymanit z vlivu otce a postavila se na vlastní nohy a musela ujít veliký kus cesty a založila rodinu a stala se psychoterapeutkou. Doporučuji všem i když to není lehké čtení.

Blaufik

Pokud ve čtení dáváte přednost příběhům podle skutečných událostí, tak si rozhodně nenechejte ujít ani tuto knihu. Myslím si, že se jedná o kousek, který by si měl přečíst každý. Vždyť to, co se stalo Maude, se klidně může dít v bytě o dva vchody vedle nás...

Sorrow

Podle mého mně ani nikomu jinému nenáleží, tuhle knihu vůbec hodnotit. Biografický příběh Maude se musí dotknout naprosto každého a to, čím si prošla, a co vydržela, je hodno obdivovat. Bohužel si myslím, že se podobná (a možná ještě horší situace) týká mnoha dětí a žen, protože ať byla její matka jakákoliv i ona byla bezesporu obětí a jsem na Maud nesmírně hrdá, že nejen, že se z područí svého otce vymanila, ale navíc teď jako psychoterapeutka pomáhá ostatním.

Allla9

Z osudu autorky Maude Julienové je mi smutno. Je k neuvěření, čím si ve svém dětství musela projít,
a co všechno musela přetrpět.

Martiiiik

Soucítím s autorkou, prožila si peklo na zemi a nechápu, že někdo může dětem dělat věci popsané v knize!! A mám neskonalý obdiv k autorce, že zvládla po tom všem najít sílu začít znovu. Bylo to pro mě dost složité číst..

pastelka53

Čím vším si Maude během svého dětství musela projít, je příšerné, zničující a málo která duše by z toho vyšla tak jako ona. Byla silná a nenechala se zvyklat, zlomit výchovou svého fanatického otce i matky, která se nedokáže vzepřít činům a slovům tyrana, který ji vychoval a následně se stal jejím manželem.
Vyrazilo mi to dech, nikdy bych si nedokázala představit, že se něco takového opravdu může stát.

VěrkaZ.

Je mi hrozně líto, čím vším si Maude musela projít už jako malá a dlouhá léta snášet. A zároveň jsem na ní pyšná a mám z ní velikou radost, že byla psychicky velmi odolná a dokázala se dostat z traumat, jímž byla vystavena.
Tato kniha na mne zapůsobila velmi silně. Chtěla bych toho tolik říct k jejím rodičům a obzvláště pak k otci. Mám toho tolik na srdci. Ale zároveň nemám slov...

milunka21

Co na to říct. Skvěle napsaná kniha podle skutečné události. Přesto tak smutná a krutá. rozhodně doporučuji

Danago

Autentický příběh Maude, která od tří let žije zavřená v domě svých rodičů, nesmí chodit do školy ani se stýkat s jinými dětmi.
Její otec je fanatický , psychopatický člověk, který chtěl ze své dcery naprosto děsivým způsobem vytvořit nadčlověka. Je to naprosto nepředstavitelné, co dítě dokáže přežít , čemu se dokáže přizpůsobit. U čtení jsem chvílemi nemohla ani dýchat. O to více šokující je, že se jedná o pravdivý příběh.
Takzvaná rodinná sekta ve třech - otec byl přesvědčený , že je vyvolený duch a matka byla jeho první obětí.

snoopylady

Obdivuji mentální sílu hlavní hrdinky a zároveň autorky této knihy. Klobouk dolů před její uvědomělostí i v tak ranném věku.
Ač vím, že její otec nebyl zlý, ale nemocný, přesto se mi úplně svírá hruď, když si představím, jak lehce může být zničeno hned několik lidských životů. A drtivá většina lidí by se z této situace nikdy nevymanila.

veronika0382

Pod zámkem je opravdu bolestný, děsivý, krutý příběh, který nám ukazuje, co vše se na světě děje za hrůzy a může se stát klidně u vašich sousedů...

Rihatama

Nikdy jsem nečetla nic děsivějšího, bolestnějšího, odpudivějšího a smutnějšího. Především proto, že vím, že ta bytost, které se všechna ta neskutečná příkoří stala, je skutečná, stejně jako ta příkoří. Až se mi chvílemi, vlastně skoro pořád, tajil dech hrůzou a zděšením nad bezbřehým a nemilosrdným násilím a krutostí otce, ale i matky. Nechápu. Nerozumím. Nevěřím. Čeho jsou jsou lidi mezi námi schopni. Potřebuji přestávku. Odpočívám si i u jiné knihy. Dočetla jsem snad jenom proto, abych se ujistila, že to skončilo. Krutý blázen, posedlý okultismem, chtěl stvořit nadčlověka. Stvořil ale zbraň, která se otočila proti němu. Kéž bych nikdy nemusela takovou knihu číst. Kéž by nebylo člověka, který by měl důvody ji napsat. Životní příběh, který v mládí Maude protrpěla, je ve všech ohledech tragický. Maximálním počtem hvězd tak musím ocenit její obrovskou vnitřní sílu a také otevřenost a upřímnost, s jakou o svém traumatu nakonec dokázala hovořit a psát.