Pod zámkem

I po více než padesáti letech si Maude Julienová pamatuje ten zvuk, když se za ní zavřela mříž. Její otec právě koupil pochmurný dům obklopený parkem v oblasti Saint-Omer. Maude, které tehdy byly tři roky, zde bude žít zavřená, aniž by kdy šla do školy, aniž by kdy měla přátele. Je také uzavřená psychicky, protože patriarcha chce ze své dcery udělat „nadčlověka“. Musí se učit překonávat strach, nouzi, bolest i samotu, aby byla schopná uskutečnit poslání, k němuž ji předurčil. Až po dlouhé době pochopí, že její otec, vysoký hodnostář ezoterické zednářské instituce, vytvořil závratný projekt, v němž ona hraje hlavní roli.

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366365/pod-zamkem-7H1-366365.jpg 53
Originální název:

Derrière la grille (2014)

Vydáno:, Jota
více informací...
Počet stran:240
Překlad:Jitka Řihánková
Vazba knihy:vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7565-277-5
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Rihatama
předevčírem

Nikdy jsem nečetla nic děsivějšího, bolestnějšího, odpudivějšího a smutnějšího. Především proto, že vím, že ta bytost, které se všechna ta neskutečná příkoří stala, je skutečná, stejně jako ta příkoří. Až se mi chvílemi, vlastně skoro pořád, tajil dech hrůzou a zděšením nad bezbřehým a nemilosrdným násilím a krutostí otce, ale i matky. Nechápu. Nerozumím. Nevěřím. Čeho jsou jsou lidi mezi námi schopni. Potřebuji přestávku. Odpočívám si i u jiné knihy. Dočetla jsem snad jenom proto, abych se ujistila, že to skončilo. Krutý blázen, posedlý okultismem, chtěl stvořit nadčlověka. Stvořil ale zbraň, která se otočila proti němu. Kéž bych nikdy nemusela takovou knihu číst. Kéž by nebylo člověka, který by měl důvody ji napsat. Životní příběh, který v mládí Maude protrpěla, je ve všech ohledech tragický. Maximálním počtem hvězd tak musím ocenit její obrovskou vnitřní sílu a také otevřenost a upřímnost, s jakou o svém traumatu nakonec dokázala hovořit a psát.

fanda78
11. března

Tahle kniha vám doopravdy vyrazí dech a budete všichni šokováni příběhem, jenž je naprosto zdrcující takovou měrou, že se to snad ani nedá slovy popsat!!
Ta kniha na mne zapůsobila natolik, že jsem nemohl první noc spát. Máte jí pořád v hlavě. Neustále se vracíte k těm děsům, které Maud zažívala již od raného dětství.

Zakázal jsem si nadávat, aby můj příspěvek nebyl smazán, ale mám co dělat, abych nenapsal nějaký výraz, který by otce Maud nejlépe vystihoval. A že by se těch příměrů našlo...Každou chvíli jsem ho proklínal... Otec hlavní hrdinky, Louis Didier, je tyranský despota! Neskutečný člověk. Nejdříve psychicky ovládne její matku, která se nezmůže na jediný odpor vůči tomuto tyranovi a pak zcela systematicky ničí Maud.
Tahle dívka neměla žádné dětství. Nepoznala co to je láska. Co to je pohlazení. Neznala milého slova. Nemohla se stýkat s ostatními dětmi,.. znala jen tvrdou práci, urážky, nadávky, sexuální útoky od zahradníka, stres, hromadu učení, tresty, nesměla se na nic ptát,... A hlavně vymývání mozku!!
Jedinou radost jí přinášela společnost zvířat. Která ovšem taky zažila své. Její nenormální táta se nezastavil před ničím.

S každou stránkou, s každou větou budete šokováni, čím vším si musela projít! A věřím tomu, že budete potřebovat i kapesníčky. Stejně jako já. Není přece normální, aby se malá holka pokoušela o sebevraždu kvůli svým "rodičům"...

Mám obrovskou radost, že se z toho všeho dokázala dostat. Že nyní vede spokojený život. Tato nyní již paní, si zaslouží od života, aby se jí dostalo všeho, co jí bylo upíráno a to měrou vrchovatou! Smekám před ní, že našla sílu se znovu vrátit při psaní knihy k tomu odpornému hnusu, co prožívala po mnoho let. Tato paní má můj největší respekt a uznání!!