Pod vlivem Jupiteru

Pod vlivem Jupiteru https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288287/mid_pod-vlivem-jupiteru-Mmt-288287.jpg 4 279 100

Je mu čtrnáct let a hledá svou dceru… Joseph toho má na svůj věk poměrně dost za sebou. Říká se o něm, že byl ve vězení pro mladistvé za pokus o zabití učitele. Má násilnického otce, a také má dceru. Jmenuje se Jupiter a narodila se, když mu bylo třináct. Nikdy ji neviděl a i přesto ji miluje a touží se s ní setkat. A udělá pro to cokoliv. Klidně znovu poruší všechna pravidla... Když přijde do pěstounské rodiny, jeho do té doby pochmurný život začne měnit své temné kontury. Nová rodina poznává Josephovu kladnou stránku, vnímá to, co ostatní nikdy neviděli. Ale bude stát za ním i ve chvíli, kdy plánuje udělat něco, co zákony nedovolují? Mistrně, citlivě a čtivě napsaný příběh o kontroverzních tématech. O tom, že každá mince má dvě strany a svět není černobílý.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Orbiting Jupiter , 2015

Danago
20.02.2017 5 z 5

Na mě knížka velice silně zapůsobila. Je útloučká a přečtená za chvilku. Ale příběh je silný, pohlcující, dojemný i smutný. Slzička ukápla. Knížka mě vzala za srdce, moc krásně napsaná. Klidně mohla být delší , ale to by asi v tom případě byla prioritně určená pro dospělé. Jak je uvedeno od 14 let , to by asi mohl být už vhodný věk.

Vitnerová
28.01.2017 5 z 5

Nádherná kniha, taková oddechová s velmi silným a poutavým příběhem. I když začátek není tolik zajímavý, konec knihy vás pohltí a dostane. Určitě doporučuji a tuto knihu řádím mezi svých pár oblíbenců ke kterým se ráda vrátím.

Coccinelle
24.01.2017 4 z 5

Krásná kniha, silný příběh. Jak už bylo řečeno níže, rozhodně mohla být delší a i já jsem doufala v jiný konec.

Arsi
01.01.2017 4 z 5

Knížka se silným příběhem. Krásná, ale smutná. Doufala jsem v lepší konec. Určitě bych jí nezařadila mezi dětské knihy.

sarekaslukova
18.12.2016 4 z 5

Zvláštní příběh, možná kdyby byl delší a postavy starší, bylo by to hezký. I takhle to byl krásný příběh o přátelství a rodině.

cecetka
04.12.2016 4 z 5

Me se pribeh libil. Ale neradila bych ho mezi literaturu pro deti. Ctive a citlive napsane dilko. Jen ten konec byl na me hodne drsny a smutny. Ale bohuzel i takto to v zivote chodi.

jiri77
27.11.2016 5 z 5

Tak tahle knížečka mě velmi překvapila. Příběh je psaný pro děti jednoduchou formou a přesto mě dospělého čténáře silně chytila a musím říci že jsem si krásně i smutně početl. Knižka výborně poukazuje na lásku mezi bližnými ale i zlo v lidech a předsudky. Moc se mi líbilo ,že část příběhu byl vložen na farmu a tím pádem i k lásce k přírodě a krásně je i popsaná zimní atmosféra príběhu.

La Fiera
24.11.2016 5 z 5

Na to jak je to tenoučká knížka je v ní toho hodně.
Zpočátku jsem se musela sžívat se stylem vyprávění, syrový a jednoduchý způsob, který má odpovídat dvanáctiletému dítěti.
Děj plynulý, rychle uplynuvší a konec první část lehce neočekávaná a ta druhá, no s tou se už od jisté doby počítalo.

určitě doporučuji k přečtení, kniha mě velmi mile překvapila

Ninie
08.11.2016 4 z 5

Velmi jednoduše napsáno, přesto poutavé. Ještě stále si hledám názor, téma knihy je totiž lehce kontroverzní, i když v dnešní době ne nemožné. Hodně k zamyšlení především, témata o lásce, otcovství, mládí, ale také o zodpovědnosti a malichernosti (otec od Josepha například).

JaneH
25.10.2016 4 z 5

Začátek knihy se mi moc líbil. Celkový děj byl pěkný, ale uprostřed jsem trochu ztrácela zájem. Ale přiřazuji to spíše hektickému období v mém životě. Je mi 19 let a kniha se mi líbila - nepřišlo mi, že čtu knihu pro děti, čehož jsem se zpočátku trochu obávala. Konec mne naprosto roztrhal na kusy. Krásný příběh o přátelství a o tom co je v životě opravdu důležité.

Faiglová
01.10.2016 4 z 5

Hezké ale smutné

lencin
16.09.2016 3 z 5

Hezký příběh, ale pro děti mi mi nepřipadá a ani moc reálný. Ale čtivá kniha je,to zase ano. A některé postřehy jsou i zajímavé.

Makropulos
10.09.2016 4 z 5

Je to velmi smutný, velmi krátký a velmi dobře napsaný příběh. A když pro mládež, tak určitě pro tu starší.

GiraffeAndy
26.08.2016 4 z 5

Velmi znepokojivý příběh, vůbec mi to vzhledem ke kontroverznímu tématu nepřišlo jako dětská kniha, i když vypravěčem byl dvanáctiletý chlapec. Po dočtení se mi to velice těžko hodnotí, nevím, co si o příběhu mám přesně myslet, na jednu stranu je to opravdu nevšední a hezky napsaná kniha, na druhou stranu jsem měla své pochybnosti o tom, zda je to vážně reálné. Mám takové rozporuplné pocity, ale přesto se mi tato knížka líbila a mohu ji doporučit všem, kdo mají chuť přečíst si něco netradičního a krátkého. Jen ten závěr byl takový uspěchaný, celé to působí spíš jako novela...

Aléda
16.06.2016 4 z 5

Na mě příliš krátká, ale jinak krásná. Je to čtení na pár hodin, takže nečekejte nějaké dlouhé dialogy a popisy. Příběh má spád, je svižný a čtivý.

LilianaFalcon
09.06.2016 4 z 5

Krásný dojemný příběh. Přečetla jsem to doslova za pár hodin. Ale ten konec? Za ten mi nezbývá než ubrat hvězdičku.

rarášek
30.05.2016 5 z 5

O téhle knížce jsem si myslela bůhví co. Narazila jsem na ni v knihovně, trůnila si tam mezi novinkami, tak jsem po ní šáhla a rozhodla se ji půjčit. Ten příběh by rozhodně chtěl trochu víc prostoru, ale mě to i tak stačilo tak, jak to je. Joseph s Jackem se mi moc líbili svým pomalu rostoucím bratrským vztahem.

Kdo se mi nelíbil byl pan Canton. Myslím, že takový učitelé existují i ve skutečnosti a kvůli nim se někteří nedokážou zbavit předsudků.

Konec mě hrozně zasáhl, rozbrečel, ale stejně tak, jako to dopadlo špatně, tak to poslední kapitolou dopadlo i dobře. :)

Tato kniha měla velice silný příběh se stejně silným koncem. :)

Wolf Draven
28.05.2016 5 z 5

Malá knížečka s velkým a silným příběhem

Ami Arnerllová
22.05.2016 4 z 5

Této knížečky jsem se na začátku čtení hrozně bála, ale...Byla jsem mile překvapená!
Příběh se mi moc líbil. Celé je to o rodině, přátelství a důvěře. Je sice možné, že hodně lidem se kniha líbit nebude, protože je to vše trochu zrychlené, aby se to do 140 stran vešlo, ale i tak mě konec dokázal rozplakat. Čekala jsem happyend a...ono nic!

Noctuelle
20.04.2016 odpad!

Fascinuje mne, kolik absurdit se dá navršit do tak útlé knížky.
Jako knihkupec ani netuším, komu bych tuto, svým rozsahem spíše novelu, měla prodávat, aby nezpůsobila trauma či neunudila k smrti.
Možná, kdyby mi bylo dvanáct, jako vypravěči, nebyla bych tak kritická. Ale upřímně, nemyslím si, že by to bylo věkem. Příběh Josepha je natolik nereálný a překombinovaný, nedobře napsaný, že dávám své první "odpadové" hodnocení.

děti láska pěstounská péče rodina USA (Spojené státy americké) násilí

Autorovy knížky