Pod vlivem Jupiteru

Pod vlivem Jupiteru https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288287/mid_pod-vlivem-jupiteru-Mmt-288287.jpg 4 279 100

Je mu čtrnáct let a hledá svou dceru… Joseph toho má na svůj věk poměrně dost za sebou. Říká se o něm, že byl ve vězení pro mladistvé za pokus o zabití učitele. Má násilnického otce, a také má dceru. Jmenuje se Jupiter a narodila se, když mu bylo třináct. Nikdy ji neviděl a i přesto ji miluje a touží se s ní setkat. A udělá pro to cokoliv. Klidně znovu poruší všechna pravidla... Když přijde do pěstounské rodiny, jeho do té doby pochmurný život začne měnit své temné kontury. Nová rodina poznává Josephovu kladnou stránku, vnímá to, co ostatní nikdy neviděli. Ale bude stát za ním i ve chvíli, kdy plánuje udělat něco, co zákony nedovolují? Mistrně, citlivě a čtivě napsaný příběh o kontroverzních tématech. O tom, že každá mince má dvě strany a svět není černobílý.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Orbiting Jupiter , 2015

vysypanel
27.10.2017 4 z 5

Bylo to dobře napsané, četlo se rychle, příběh byl pravděpodobný. Konec na americké poměry překvapivý...

martina1199
17.10.2017 5 z 5

Přečteno během jízdy autobusem do práce a z práce, tzn. za nějakou hodinku a půl. Ačkoliv se jedná o opravdu krátkou novelu, tvoří ji velmi, velmi silný příběh. Je to úžasná ukázka toho, že někdy není třeba velké spousty slov a květnatých souvětí k vyjádření všeho důležitého, byť i skrytého pod povrchem. Jen člověk s kamenným srdcem by na konci neskončil smutný a plný dojetí.

Magnat
05.10.2017 4 z 5

Delší povídka nebo krátká kniha - taková jednohubka na cestu vlakem. Čtivě napsaný příběh k zamyšlení.

tereza1198
23.09.2017 5 z 5

Kniha je spíš delší povídka o hledání. Hledaní naděje, dítěte, rodiny, lásky.... A o tom že vás někdo odsoudí dřív než vás pozná a systém vás někdy semele.

Dikyld
13.09.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, zajímavé téma, ale popravdě? Konec se dal daleko lépe napsat. Přišlo mi, že autor (i když to je kráka knížka) to strašně usekl. Nevím jak ostatním, ale toto mi celkem vadilo, protože začátek a konec jsou nejdůležitější části příběhu - začátek vás do děje vtáhne a konec zase vyplivne. Teď ještě jak příjemné to vtáhnutí a vyplivnutí bude? To už je na autotovi.

Pedruska01
10.09.2017 4 z 5

Tenká knížečka, která mě silně upoutala svojí anotací. Knížce nemůžu odepřít její čtivost. Je na můj vkus zvláštně napsaná. Možná pro nižší věkovou kategorii/děti, ale věřím, že ani samotné děti nemají takový styl vyprávění. Však nebylo to zlé.
K příběhu samotnému... těžko něco říct. Přijde mi naprosto - nechci říci nesmyslné - ale těžko uvěřitelné, že se něco podobného může stát. Však může. Ironie osudu. I v nižším věku se už může neplánovaně formovat vaše budoucnost.
Joseph neměl dvakrát lehké dospívání a když se zdálo, že by... stejnak to ztroskotalo. Ztroskotalo to i podruhé. Byl to příběh, nad kterým se člověk alespoň na chvilku musí pozastavit, ať už nevěřícně zakroutit hlavou anebo se do toho hluboce ponořit - ale něco udělat musíte.
Josephův konec mě maximálně překvapil. Špatné rozhodnutí, osud, karma?! Nezasloužil si to.

orson
16.08.2017 4 z 5

Spíše povídka než román. Taková líbivá oddechovka s očekávaným koncem. Ale napsané je to čtivě.

Ivuska.09
08.08.2017

Úplně nevím, jak tuto knihu ohodnotit. Přečtení nelituji, protože je opravdu kraťoučká. A vím, že i takováto témata by měla v knihách být... Ale zasloužila by si trochu jiný konec...

Janek
08.08.2017 4 z 5

Velmi zajímavé, originální zpracování palčivého tématu. Jednoduchost má své kouzlo, jen se mi zdálo, že mnohdy to bylo na úkor uvěřitelnosti. Začátek byl skvělý, až v průběhu času příběh jako takový trochu ztrácel dech.

Gowy
07.08.2017 5 z 5

Tvrdíte, že ta knížka byla absurdní, že se to nemůže stát? Sakra, ne každý má hezký život.

lizavett
07.08.2017 5 z 5

Silný a přitom prostý příběh vzbuzující mnoho emocí. Působí syrově a opravdově a v mnoha ohledech pravdivě. Nádherně napsaný. Nepustí vás. Určitě se k němu ještě někdy vrátím.

helena8550
13.07.2017 5 z 5

Moc příjemná kniha! Hezky se četla, milý a silný příběh, milé krásné postavy. Žádné klišé, vleze vám tak trochu pod kůži a probudí emoce. Určitě přečtu brzy znovu.

Monyčí
11.07.2017 4 z 5

Na krátkou knihu, silný a emotivní příběh, který stojí za to si přečíst. Konec nečekaný.

yvett239
21.05.2017 5 z 5

Na konci jsem brečela, jak už u mě bývá zvykem u výborné knížky, a dojímala jsem se i v průběhu děje. Velice citlivý a čtivý příběh, takový závěr jsem nečekala. Doporučuji. :)

Ruxandra
04.05.2017 5 z 5

Nějak se mi nedaří vyjádřit se správně... Úžasný a silný příběh, prostě si ho přečtěte.

Sarka14
02.05.2017 5 z 5

Narazila jsem na tuhle knížku úplně náhodou, ale jsem moc ráda, že jsem ji přečetla. Je to krásný příběh a jako většina ostatních, ani já jsem se neubránila nějaké té slze na konci. Ze začátku mi bylo líto, že je knížka tak krátká. Ale raději krátká a úžasná knížka než dlouhý román kde se nic neděje. Opravdu výborné a moc doporučuji.

SeverusSnape
05.04.2017 5 z 5

Krásná a úžasná knížka, u které jsem brečela jak želva.Silný,velmi smutný příběh,který zaujme a nutí Vás číst dál.Kniha je velmi tenoučká,ale plná emocí

Mišule_11
22.03.2017 5 z 5

Pěkná knížka! :) Krásná, i když krátká ale s překvapivým koncem! :) Líbilo se mi, jak si rodiče na začátku vzali Josepha k sobě a jak se k němu zachovali! A ten konec..? Tak slzám se ubrání, jen málo kdo!

Niki253
17.03.2017 5 z 5

Moc krásná a silná knížka, na konci jsem se neubránila slzám :)

Ivana11
12.03.2017 5 z 5

Dojemný, smutný příběh a velmi působivý příběh.

děti láska pěstounská péče rodina USA (Spojené státy americké) násilí

Autorovy knížky