Pod vlivem Jupiteru

Pod vlivem Jupiteru https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288287/mid_pod-vlivem-jupiteru-Mmt-288287.jpg 4 279 100

Je mu čtrnáct let a hledá svou dceru… Joseph toho má na svůj věk poměrně dost za sebou. Říká se o něm, že byl ve vězení pro mladistvé za pokus o zabití učitele. Má násilnického otce, a také má dceru. Jmenuje se Jupiter a narodila se, když mu bylo třináct. Nikdy ji neviděl a i přesto ji miluje a touží se s ní setkat. A udělá pro to cokoliv. Klidně znovu poruší všechna pravidla... Když přijde do pěstounské rodiny, jeho do té doby pochmurný život začne měnit své temné kontury. Nová rodina poznává Josephovu kladnou stránku, vnímá to, co ostatní nikdy neviděli. Ale bude stát za ním i ve chvíli, kdy plánuje udělat něco, co zákony nedovolují? Mistrně, citlivě a čtivě napsaný příběh o kontroverzních tématech. O tom, že každá mince má dvě strany a svět není černobílý.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Orbiting Jupiter , 2015

Míjuš
25.05.2019 5 z 5

Popravdě jsem podle "tloušťky" knihy neočekávala žádný velký extra triumf, ale opak je pravdou. Autor odvedl úžasnou práci, i přes svou útlost je kniha nabitá velmi krásným, silný a dojemným příběhem.
Jedním slovem nádhera.

adellk28
14.05.2019 5 z 5

Tak tohle bylo úžasný. Vůbec nevím, co k tomu říct. Knížka je krátká, takže se přečte hned, ale i tak obsahuje silný a neobvyklý příběh. Jako oddechovku bych ji ale naoznačovala. Nejedna slza ukápla. Čekala jsem, že knížka skončí úplně jinak a nakonec mě velice překvapila (dojala). Nemůžu nic jiného než doporučit. Rozhodně 5/5

janyska13
26.04.2019 1 z 5

No po pravdě celkem děs. Snažila jsem se na tom najít něco pozitivního, ale našla jsem jen vztah mezi kluky.

JointlieKat94
17.04.2019 5 z 5

Tak to bylo příjemný.
Začíná to nevinně. Jackie a Joseph jsou jako bratři. Joseph je samotář a má velké tajemství, které postupně odhaluje.. Jackie je starostlivý a zvědavý. A nemá rád, když se mu říká Jackie.. :)
Má to nečekaný zvrat a je to vážně dobrý.!

klarinet02
16.03.2019 5 z 5

Tak tohle byl silný zážitek. Jestli si myslíte, že z důvodu krátkosti knížky to bude oddechovka tak se pletete. Jsem si jistá, že jsem tuhle knížku nečetla naposled a patří k mým srdcovkám.

Miretti
10.03.2019 5 z 5

Kniha tak útlá stránkami, o to více je příběh silný, smutný, přesto s jistou nadějí v jeho závěru. Rozhodně nesouhlasím se zařazením do kategorie pro děti a mládež.
Kniha má pár stránek, přesto jsem na konci přes slzy neviděla..tomu říkám dobrý příběh...ten, který vzbudí emoce..

L.Helena
14.02.2019 5 z 5

Knížka útlá, malá svým formátem, ale nabitá velkým a silným příběhem.

Knihomlok2015
10.02.2019 5 z 5

Když mi ta kniha přišla v objednávce z výprodeje (neuvěřitelně dobře utracených 39 korun), překvapilo mě, jak malá ve skutečnosti je. Ale víte co, vešlo se toho do ní mnohem víc než do některých tísícitránkových knih za několik stovek. Prostě úžasný příběh.

aydam
10.02.2019 5 z 5

Nádherný smutný příběh.
"Tak kde sakra byli?"

katchamccall
22.01.2019 5 z 5

Mezi YA už dlouho nepatřím a vůbec si nejsem jistá, jestli by mi tahle knížka v 15ti letech něco dala. Jestli by mě vůbec bavila. Teď mi dala strašně moc. Chování Josepha v jeho 14ti letech je obdivuhodné a potvrzuje se, že se toho od "dětí" můžeme hodně naučit.

Junjun
20.10.2018 5 z 5

Dostala jsem se k ní náhodou díky GC a mile překvapila. Četla se moc dobře, jen moc smutné. Aneb jak se rodiče podílejí na štěstí svých dětí.

HedušKoč
08.10.2018 5 z 5

Krásná knížka a tolik smutná.

karel0684
15.09.2018 5 z 5

Tak to jsem vůbec nečekal... Aby tak útlá kniha zanechala tak silný dojem. Normálně jsem brečel...
Spíše delší povídka či novela a ještě z pohledu dvanácti letého chlapce.
Prý kniha pro děti...
O tom, že každý si zaslouží šanci...
O tom, že když děti mají děti... Už nemusí být dětmi...

Zorka
26.07.2018 5 z 5

Kniha je sice pod štítkem pro děti a mládež, ale vůbec bych ji takto neomezovala. Příběh Josepha dává tolik podnětů k zamyšlení, že i dospělý si v něm najde své. Je to příběh o lidských citech, pochybení a jeho následcích, o výchově, pěstounské péči, o haló efektu, na jehož základě často soudíme lidi. Je to příběh plný bolesti i lásky.

Anna 13
24.07.2018 4 z 5

Tuto tenoučkou knížečku beru spíše jako jednoduchou povídku, která zabere tak dvě hodiny vašeho času.
Po celou dobu čtení jsem byla přesvědčena o tom, že dám tři hvězdičky, ale dojemný a bolestný konec si vysloužil hvězdu navíc.
Líbí se mi, že autor otevřel tak zajímavá témata jako adopce, pěstounství, rodičovství náctiletých "dětí" a další. Přesto mi tak úplně nesedlo zpracování a styl psaní.

Příběh je to opravdu až srdečný, který se vám bezpochybně zaryje pod kůži, ale podání už mi tak nevyhovovalo. Převážně ty dlouhé a stále se opakující popisy počasí a také to, že hrdina, který příběh vypráví se nedostane k tak podstatným scénám...

Příběh však má emoce a velké poslání.
Na Josepha budete vzpomínat vždy s láskou, protože on jí byl tak moc naplněný až ho zabila...
Poslední kapitola byla ale opravdu předvídatelná. I když krásná - zkrátka zcela jasná.

Na pět hvězd by se toto dílko muselo prostě ještě vyšperkovat a očistit.
I tak ale příběh doporučuji - má moc toho spoustu ovlivnit a zbaví lidí předsudků a zbytečných odsouzení. Je to příběh o lásce...

Ausík
11.07.2018 5 z 5

Skvělé. Silné, uvěřitelné, nenatahované, dojemné. Oceňuji i zvládnutý pohled očima mladého chlapce. Ač krátká kniha, zanechala dojem.

Klarkah1
14.02.2018 5 z 5

Úžasná kniha, přečtená jedním dechem. Krásný a dojemný příběh čtrnáctiletého kluka - musíte si přečíst :)

ja.cerven
11.01.2018 5 z 5

Krásně napsaná kniha, s velice silným příběhem a spoustou životních pravd. Přečetla jsem ji jedním dechem.

OldřichHanton
29.12.2017 5 z 5

Moc hezký příběh o klukovi, který se už ve čtrnácti stal otcem. Rozsahem se jedná spíše o delší povídku, knížku jsem přečetl asi za dvě hodiny. Skromný rozsah je tady ale určitě ku prospěchu, děj má spád a stručnost dává celému příběhu sílu. Jedná se samozřejmě o literaturu pro mládež, ale hlavní téma, rodičovství, osloví podle mě spíše starší čtenáře. Pod vlivem Jupiteru bych si normálně nekoupil, začal jsem ho číst jen proto, že jsem ho dostal zadarmo, a nakonec z toho bylo jedno z překvapeních roku.

Sidonia
19.12.2017 5 z 5

Krásné, poučné, vhodné i pro starší děti.Témata: přátelství, zodpovědnost, výchova, rodičovství.

děti láska pěstounská péče rodina USA (Spojené státy americké) násilí

Autorovy knížky