Pod sněhem

Pod sněhem https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233977/bmid_pod-snehem-YTV-233977.jpg 4 1348 340

Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí k rodičům na oslavu otcových narozenin. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a ipadem, Kristýna s kocovinou. V plném autě se však spolu s nimi ocitají i jejich životní příběhy, vzpomínky na dětství, nenaplněné sny a frustrace, a atmosféra tak už po několika kilometrech jízdy houstne. A to ještě žádná ze sester netuší, že další nepříjemnosti je čekají v domě rodičů. V rodinných vztazích a na první pohled obyčejných událostech dokáže Soukupová zachytit otisky spletitých osudů s takovou bravurou, že před čtenářem vyvstávají jako jedinečná životní dramata. Autorčin typický způsob vyprávění s přirozenou lehkostí podtrhuje autenticitu příběhu a vtahuje do něj čtenáře natolik, že se sám stává jedním z pasažérů auta jedoucího zimní krajinou.... celý text

Jája92
06.02.2021 3 z 5

Musím přiznat, že chápu rozdílné hodnocení u této knihy. V jednu chvíli bych této knize dala nízké hodnocení, ale po dalších kapitolách se můj názor postupně měnil k lepšímu a pak jsem se zase musela nutit do čtení. Autorka do jednoho jediného dne vložila život obyčejné rodiny, rozpadlého vztahu rodičů a jejich tři dcer, které mi všechny byly nesympatické už od začátku knihy. Každá z dcer je přesvědčená o své pravdě. Svým způsobem autorka poukázala na dnešní realitu ve vztazích, o dětech. Rozhodně mi chybělo značení přímé řeči, po celou dobu čtení mě to rušilo. Též bych uvítala pohled otce rodiny a Libora.

Nicole_picole
04.02.2021 5 z 5

Výborný příběh z českého prostředí, jedné obyčejné rodiny. Zábavné, protože tak normální a typické. Čte se velice dobře, oddechovka.

Marioneta.Peck
15.01.2021 3 z 5

Zajímavé, co všechno se stane během jednoho dne, i když se vlastně nic nestane.

Barussat
14.01.2021 3 z 5

Velmi dlouho jsem přemýšlela jestli knize nakonec nedat čtyři hvězdičky, ale to jak dlouho mi trvalo začíst se, nakonec rozhodlo pro tři, ale spíše tři a půl. Bylo to moje první seznámení s autorkou, která píše velmi čtivě, ale mě zezačátku trvalo než se do knihy položím. Začalo mě to bavit cca v polovině. Upřímně mi nebyla sympatická ani jedna postava, snad jedině maminka dcer. Vadilo mi, jak na sebe neustále štěkají a ani jedna není schopná uznat cizí názor. Je ale úžasné, že děj trvá jeden den, ani ne. Určitě to není moje poslední kniha od autorky, vím že je to velmi kvalitní spisovatelka, ale tato kniha mě moc nezaujala.

tanjaj
11.01.2021 1 z 5

Knížku jsem přečetla i když mě příliš nebavila. Není špatně napsaná, ale chybně jsem zvolila žánr.

michaela7881
09.01.2021 4 z 5

Knizka je zajimavou sondou do myslenek zen v jedne rodine. Celkem se nestane nic zajimaveho, je to pribeh jednoho dne. Novejsi knížky od Soukupove jsou zajimavejsi, ale i tato se cetla dobre.

janka3232
02.01.2021 5 z 5

Není to moje TOP Soukupová, ale i tak pěkné čtení.

Zaneli
01.12.2020 1 z 5

Knihu jsem dočetla jen proto, že nesnesu vrátit na poličku nedočtený titul. Od začátku mi kromě malé Fany a matky nebyla žádná postava sympatická, až v půlce knihy (kterou jsem louskala déle než měsíc, fakt jsem se ke čtení Pod sněhem nutila) si můj mozek zvykl na dlouhá souvětí a chybějící označení přímé řeči. Na každé druhé stránce "neposer se, poser se, vyser se na to, jdi do hajzlu, kočička, kocourek, chlapík..." - uuah, pricenzny... Jediným mírným momentem překvapení byl pro mne otec, který si v závěru knihy nechal na noc v posteli kočku, nad tímto jsem chvíli přemýšlela... Dávám dvě hvězdy a ruce od této knihy pryč. A jelikož to pro mne byla první kniha od Soukupové, mám pramalou motivaci dokopat se k četbě další :-).

Kajami
28.11.2020 3 z 5

Muj prvni roman od teto autorky. Zabomysi valky, ktere jsou snad na kazde strance a nemaji zadne vyvrcholeni, pripominaji bezny zivot. Prekvapilo mne, ze se kniha odehrava v jednom dni. Takovou jsem jeste necetla. Je to dobra oddechovka na dlouhe podzimni a zimni vecery

TerezaRůža
16.11.2020 5 z 5

Knížky Petry Soukupové mám moc ráda a tahle není výjimkou. Pokud vám sedne její styl, čte se to samo. Myslím, že tyhle rodinný žabomyší války aspoň v nějaké míře zažila většina lidí. :) Nějaký zvraty v tom nečekejte, je to prostě krátký nahlídnutí pod pokličku jedné rodinky.

Síma97
26.10.2020 3 z 5

Příběh o rodině přátelství a každodenních starostech.

Vladii
18.10.2020 5 z 5

Moje první setkání s touto autorkou a jsem nadšená. Kniha se moc dobře četla, postavy i vztahy bravurně popsány, zase trochu jiný (ale zajímavý) styl psaní. Sice to tedy nebylo úplně veselé čtení, ale v životě přece všechno nejde vždy podle představ. Myslím, že podobné situace a pocity jsme někdy zažily asi všechny.

Doubravka1975
16.10.2020 5 z 5

Úplně obyčejný , čtivý příběh ze života. Skvěle rozebrané mezilidské vztahy. Také jsme tři sestry v podobném věkovém rozmezí, akorát starší :) A i když jsem měla chvílemi pocit, že se chovají blbě, tak když jsem se nad tím víc zamyslela, jsem zjistila, že to tak bohužel je :):):) Samozdřejmě ne ve všech situacích.
A docela by mě zajímalo, jak by se mi kniha líbila, kdybych byla jedináček.
Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. Trochu jsem si musela zvyknout na styl psaní. Ta nekonečná souvětí to byla síla i na mě

Han-nah
03.10.2020 4 z 5

Od této autorky se mi více líbila kniha "Zmizet", ale díky tomu, že jsme tři sestry, tak jsem se v této knize více viděla. Každý člověk se vyvíjí a je osobnost, která se chce prosadit a taky u nás byly už od dětství třenice, boj mezi sebou, ale i boj o přízeň rodičů. Samozřejmě slovo "BOJ" je nadsazené, ale to pochopí pouze ti, kteří mají sourozence. Jedináček to ovšem ke své škodě bohužel nepozná. Až životem člověk zjistí, že je lepší to špatné proměnit v lepší, nenávist v odpuštění, mít rád, ale žít ten svůj život. Velmi mě zaujal postoj maminky, která našla tu odvahu po tolika letech domluvit se s manželem, že budou žít každý sám. Chápe, že pro holky to je těžké pochopit, jako matka chce pro ně jen to nejlepší, ale chce žít dle svých představ a ne jenom v nefunkčním vztahu. Hodně lidí toto nedokáže a mnoho dětí žije s iluzí, jaký mají rodiče krásný vztah, ale za jakou cenu. Myslím, že autorka mohla více psychologicky rozebrat postavy.

Janča089
02.10.2020 4 z 5

Nečekejte nějaký velký příběh, jde opravdu o vztahy, pocity, dialogy. Průřez životem 3 sester. Kniha mě bavila, i když mi to v první třetině přišlo už až zbytečně natahované a uvítala bych trošku konkrétnější ukončení knihy. Ale od této autorky si určitě ještě něco přečtu a budu věřit, že už v ní budou uvozovky přímé řeči. Ne že by se to nedalo pochopit, ale uvozovky jsou pro mě příjemnější.

Kopretinka784
23.09.2020 4 z 5

Se zvědavostí jsem otvírala druhou knihu od této autorky. A opět nezklamala - stručně, jasně, výstižně. Opět ze života, tentokrát dospělých sester, které v jednom autě v zimě podnikají cestu k rodičům na rodinnou oslavu. Je vcelku pochopitelné, že v tomto uzavřeném prostoru se 3 dětmi, kojencem a pejskem, nebude o silné emoce a překvapení nouze. Příjezdem k rodičům ovšem přísun překvapení nekončí. Kdo čeká nějaký happy end, čeká marně. Je to prostě psaná podoba jednoho z mnoha příběhů, které píše život sám.

NinaLin
22.09.2020 4 z 5

Moje první seznámení s autorkou a dojem moc dobrý. Jak já se chvíli viděla v každé ze sester a pak zase vůbec v žádné a pak jsem si myslela přesně to, co ta jedna a potom jsem si o ní zase myslela, že je úplně hloupá....takové nahlédnutí do lidských vztahů, do toho jak se kdo cítí a jak sám sebe přesvědčuje o tom, že on dělá v životě vše nejlíp a své děti vychovává nejlíp a pak si zase tím vším není úplně jistý. A taky ta snaha o otcovu přízeň... Těším se na další knihu od této autorky.

Stani95
14.09.2020 4 z 5

Skvěle se četlo a perfektní sonda do typické české rodiny a jejích vztahů. V podstatě se tam nic extra neděje, ale ty mezilidské vztahy popsány výstižně.

crazyslunicko
11.09.2020 3 z 5

Psychologický román o sesterské rivalitě a přízeň otce, o tom, kdo je lepší matka apod. Marie - maminka to vyřeší po svém a přesně ví, kam se jejich život posouvá. Všechny tři sestry společně odjíždějí na rodinnou oslavu, ale netuší, jaké tajemství před nimi ukrývají rodiče. Olga má svého nesnesitelného Olivera. Blanka řeší své manželství s Liborem, se kterým má 3 děti a Kristýna tak nějak neví...

Veronika33
09.09.2020 5 z 5

Moja prvá skúsenosť s tou autorkou a musí povedať, že som prekvapená. Kniha veľmi pútavá, postavy sympatické a veľmi uveriteľné. Aj keď sa hlavný dej v prítomnosti odohráva iba za jediný deň, nevedela som sa od knihy odtrhnúť. Striedanie prítomnosti a minulosti a rôznych postáv ma bavil. Rozhodne ešte niečo od tejto autorky skúsim.