Pod povrchem

Pod povrchem https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296113/bmid_pod-povrchem-lrd-296113.jpg 3 54 26

Na první pohled dokonalá rodina - bohatý podnikatel Michael, jeho krásná žena Claire a jejich sedmnáctiletý talentovaný syn Nicholas. Jenomže idyla bere za své ve chvíli, kdy se Nicholas předávkuje drogami a upadne do kómatu a Michael, kvůli němuž se Claire vzdala vlastní kariéry, chce svou ženu opustit. Jenomže Claire v tomto případě není oběť - Nicholas ji načapal při nevěře a Michael ji chce opustit ze stejného důvodu. Nic ovšem není tak tak černobílého, jak se může zdát. Claire odmítne nést celou vinu a svému muži se postaví. Krom černého svědomí, pochybností o životě, o sobě a Michaelovi má totiž navíc také neutuchající vůli. A najednou se začnou z minulosti vynořovat tajemství, která měla raději zůstat zapomenuta… Vynikající psychologické rodinné drama Pod povrchem je debutovým románem Američanky Stacy Robinsonové.... celý text

Literatura světová , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Surface , 2015

kikies
18.01.2022 3 z 5

Nápad dobrý, zápletka zajímavá, ale pak to tak nějak pomalu vyšumí.... je to škoda, možná to mělo větší potenciál, možná ne, ale každopádně výsledek je takový neslaný nemastný.

Johanka1956
07.04.2021 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, příběh byl zajímavý a dobře ukazoval na mezilidské vztahy. Kdo se k člověku obrátí zády když padá ke dnu a naopak kdo se ukáže jako přítel i v těžkých chvílích. Jak je snadné označit viníka rodinné krize a při tom si nepřiznat vlastní neschopnost.. Ano jak už někdo napsal - dost příležitostí k zamyšlení. A když se nad tím zamyslím, vždy se najde stánka dvě, které jsou zdlouhavější. Mně se kniha celkově líbila, nezatracuji i když ji nezařadím mezi ty, které bych přečetla znovu.

Ctenar1202
28.11.2020 4 z 5

Příběh se mi moc líbil. Hlavně první dvě třetiny. Poslední část a závěr byl lehce předvídatelný, ale nevadilo mi to.

⭐⭐⭐⭐

LenkaGonn
14.05.2020 3 z 5

Celkem slušně napsané rodinné drama. Kniha byla čtivá. Záplatka byla na začátku velice zajímavá. Jen mi přišlo, že se to místy táhlo a konec byl taky takový moc předvídatelný a nijak vyjímečný nebo zajímavý.

LiLinka
04.03.2020 2 z 5

Děj mě nedokázal zaujmout natolik, abych se do něj naplno ponořila. Přišlo mi to asi až moc překombinované a o ničem se nemluvilo do podrobna, vše jak kdyby klouzalo po povrchu. Ani hlavní hrdinka, ani jiné postavy mi nepřirostly k srdci, takže kniha ve mě nezanechá téměř nic.

marimari
26.04.2019 3 z 5

Nebyla až tak špatná. Záleží, co od knihy očekáváme. Určitě ale ve mně nezanechá trvalou stopu.

Janík511
21.04.2019 4 z 5

Kniha nebyla tak špatná, jak uvádí komentáře. Nečekala jsem nic závratného, ale jako lehká oddechovka byla příjemná. První polovina mě bavila, druhá už byla jako z červené knihovny. Rozhodně neurazí.

L.Helena
29.07.2018 2 z 5

První půlku knihy (resp. část jedna a dvě) jsem četla se zaujetím, připadala mi dobrá, čtivá a zajímavá. Ovšem část tři... (což je víc než půlka knihy) jakoby psal někdo úplně jiný. Spousta nezáživné vaty a naopak momenty, které souvisely přímo s příběhem, postrádaly napětí a dramatičnost.
První půlka tak 4*, druhá s bídou 1*.

lenuskav
24.05.2018 2 z 5

Nuda,nuda, nuda. Jo cist,se to dalo,ale to je tak vsechno

JessieEx
21.05.2018 2 z 5

2,5*
Pro mě velké zklamání, čekala jsem něco naprosto jiného... obálka, název, anotace - vzbudily ve mně velká očekávání, která se nenaplnila. Jestli to dobře chápu, kniha se snaží být psychologickým románem. Ty já miluji, ale tady se někdo sekl. Psychologie postav je tu velmi špatná. Ani hlavní hrdinka ani jiné postavy ne mě nezapůsobily, neoblíbila jsem si je. Jsou to jen ploché figurky reagující v různém prostředí a různých podmínkách. Jakýkoliv vývoj povahy je minimální. Kniha je spíš takovým snobským románem, kdy hlavní hrdinka udělá jednu chybu čímž těžce narazí a není schopna se vzpamatovat, protože očividně doposud, do jejích 40+ let, se s ní život jen mazlil - měla všechno, po čem toužila: krásu, peníze, kariéru, syna, kamarádky...a když začala vášeň v jejím manželství uhasínat, rozhodla se ji hledat jinde. Tohle jediné selhání ale nese docela fatální následky, které jsou tu vlastně řešeny a omílány pořád dokola, a teprve až když se ukáže (bacha, spoiler!), že manžílek taky není žádný svatoušek, přestane hrdinka řešit své prohřešky a zaměří se na manželovy, čímž jsou ty její nejspíš zapomenuty. Řešením takové manželské krize a několika závažných chyb pak očividně je jedině rozvod, který musí být vyřízen tak, aby snobům zůstalo společenské postavení, peníze, hezké bydlení a kariéra. Pro mě prostě fraška... Pořád jsem čekala aspoň na nějaké minimální překvapení v podobě coming outu Nicholase, který se stejně nekonal...

jasmína
11.02.2018 3 z 5

Zprvu se mi děj knihy líbil, odhadem tak do poloviny, ale poté rozuzlování tajemství jejího manžela nebylo vůbec pro mě napínavé a už vůbec ne neobvyklé. Ve filmech takova témata proběhla x-krát....

Lucinkaaa
05.12.2017 odpad!

Bohužel tuto knihu jsem nedokázala dočíst :-(

intelektuálka
18.10.2017 4 z 5

Tady je vidět, jak málo stačí, aby došlo k rozpadu úspěšné? rodiny. Jeden problém pak navazuje na druhý a objevují se zasunutá tajemství. Jestlipak to ustojí?

Zoy
27.07.2017 5 z 5

Jak tady bylo psáno, kniha začínala slibně. Bohužel jsem ji musela odložit, děj byl postupně o ničem, nebavilo mne to. Kniha by mohla bát třetinová a potom by se určitě dala lépe číst.
Omylem jsem dala 5 hvězdiček, které jsem chtěla opravit na 1

Lucik87
22.06.2017 1 z 5

To jako vážně? Začátek začínal slibně, příběh se mohl zajímavě vyvíjet. Ovšem takový ponteciál takhle zabít...Seriously?! Co ta pasáž s masérem? Doprostřed děje vsunuta erotická scéna s brakovým nádechem, ze které jsem nevyvodila vůbec nic a která tam vůbec nemusela být. Tak tohle se, podle mého, opravdu nepovedlo...o konci ani nemluvím.

Veronika33
22.06.2017 4 z 5

Kniha sa dobre čítala, ale nie je to žiadny zázrak. Námet bol zaujímavý, bála som sa, že bude spracovaný veľmi psychologicky, ale našťastie nebol. Koniec bol trošku viac happy ako lacné béčkové filmy, ale v podstate to bola fajn nenáročná kniha.

Peršanka
07.06.2017 1 z 5

Ztráta času, nic vynikajícího jsem nenašla.

dacha
13.04.2017 3 z 5

Ano,přesně,moc americké!!!!

bookcase
04.04.2017 3 z 5

Vydržela jsem do půlky, pak jsem to zase musela přeletět. Moc ukecané, moc americké, moc všeho. Něco podobného jako Manželské nehody. Hodně nesympatický manžel hlavní hrdinky a hlavně moc řešení všemožných pocitů.

niknikita
27.03.2017 3 z 5

Hodnotím vlastně jenom první polovinu knihy a pak jsem začala zívat nudou a přeskakovat stránky.Tak asi tak.

Autorovy knížky

2016  56%Pod povrchem