Pod nekonečnou oblohou

Pod nekonečnou oblohou

První díl futuristické postapokalyptické trilogie na pomezí fantasy, romance a dobrodružného příběhu. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt – ve volné přírodě nemá šanci přežít. „Divoch“ Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů.
-- 1. vydání. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/126557/pod-nekonecnou-oblohou-126557.jpg 4.2427

Nebe (1.)

Under the Never Sky (2012)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Knižní klub

erulka

Suprová kniha. Ze začátku jsem se do knihy sice nemohla začít, ale po pár kapitolách jsem ji už nemohla odložit. Bylo úžasné pozorovat postupně měnící se vztah mezi Árií a Perrym. Hned jsem začala číst další díl. Škoda jen, že knihy nejsou nikde k sehnání. Hned bych si jimi obohatila moji knihovničku.

Marthas09

hezké fantasy

EvaWimmerová

zajímavý příběh, dobrá zápletka a pro mě dokonalé hlavní postavy. Nemohu nikde sehnat další díl, nevíte o nějakém obchodě, kde je druhý díl dostupný??

jana5962

Pred par minutami docteno. Skveli zazitek. Musim si nekdr koupit dalsi dily. Zabilo mi to nudne chvili v praci.

jana1599

Taková dost naivní story spíš pro teenagery, ale nutno říci, že je to poutavé a nedá se od toho snadno odtrhnout :) Navíc hlavní mužská postava je fakt sympaťák, ať chcete nebo ne. Další díly si přečtu.

Napůlanděl

Musím říct, že do knihy jsem vkládala hodně nadějí a tato kniha je dokonce předčila…Jsem nadšená…Byl to krásný pomalý příběh, který se pomalu rozjížděl, aby pak uvedl něco velkolepého…Hned zítra začnu číst druhý díl…To bylo neskutečné…Postavy byly promyšlené, schopnosti byly zvláštní a originální a zápletka byla zvláštní, taková typická, ale zároveň jiná…

violet1313

Víc prosím. Jediné, co mi naknize vadí je rozsah. Moc krátká.
Od začátku se něco děje a mě se ten děj opravdu líbil. Svět, který autorka buduje je skvělý a originální. To jak funguje jejich "magie" je perfektně vymyšlené.
Jen jsem ze začátku byla hodně zmtená, ale nakonec jsem se do všeho dostala. Doporučuji ♥

Lucik100

Fantastická knížka se skvělým spracováním.

bara9550

Na začátku jsem se trochu ztrácela, ale dál už jsem to přečetla jedním dechem.
mrzí mě, že knihy už nejsou k sehnání, ale když hledáte najdete je ke stažení v elektronické podobě.
Příběh byl fantastický, Perry je prostě štramák, ať si ho představíte jakkoli. Kupodivu i Árie Vám není vedle něj prosti srsti.
Kniha je postavena na sci-fi základu, který si myslím, že tak scifi ani být nemusí během pár let? Možná, uvidíme, jestli se dožijeme, nicméně já už se jdu vrhnout na druhý díl a nemůžu se dočkat :)

kikibo

Zezacatku jsem se tim musela prolouskat ale jak pisou ostatni po 30strankach se to rozjede a uz hltam druhy dil .:)

elisnovotna

Parádní námět..... Jde vidět, že si to autorka opravdu promyslela a že nikoho neokopirovala. Na druhou stranu se mi to špatně četlo, některé věty jsem četla i několikrát po sobě, než jsem je pochopila. Celkem dost překlepů a chyb. Ale velmi oceňuji námět a za to dávám 4*. Ještě jsem chtěla podotknout, že jestli ji teprve někdo budete cistw,nenechte se odradit (asi) prvními 40stránkami. Než se děj rozhoupe a začne se něco dít celkem nuda.

terkavelcova
18.12.2016

Parádní fantasy. Škoda že další díly jsou vyprodané

Arwen329
03.10.2016

Tak z téhle knihy jsem maximálně zklamaná, vůbec mě nezaujala a tudíž jsem jí ani nedočetla. Možná se k ní v budoucnu vrátím ale to fakt jen možná.

VietHoa
05.09.2016

Wau. Takový je můj dojem z knihy.

Na začátku jsem pochopila asi tak jenom to, že hlavní postava se jmenuje Árie (jak je proboha možné, že anotace tvrdí něco jiného???), ale postupně, jak jsem začala chápat, o čem se mluví, jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Tak napůl jsem čekala, že na mě po pár stránkách vybafne klasický vzorec dystopických knih - holka, co dosud nezažila nepohodlí se nečekaně ocitá v přírodě, ponechána napospas osudu, avšak hle! - na scénu přichází divoch, který jí několikrát zachrání život. Společně se vydávají na dlouhou cestu, a postupně se do sebe zamilují. Je sice pravda, že přesně tohle na mě vyskočilo, ale bylo to napsáno tak skvěle (ty chyby jsou chybou překladu a evidentně neexistujícího korektora, takže to do hodnocení započítávat nebudu), že jsem si tu knihu zkrátka a prostě zamilovala. Hvězdičku si zaslouží hrdinové, co mi nebyli protivní, zbytečně kýčovití a nefňukali (což je vzácný jev), Říše, Divoši, obálka... Jediným mínusem jsou teda ty chyby, které byly snad na každé stránce, takže i fanfikce na dětský seriál na Wattpadu mají méně chyb.

Za mě plný počet a vřelé doporučení.

Elis2
05.09.2016

Krásná kniha. Ze začátku se nečetla nejlíp, ale po několika stránkách se to zlepšilo. Příběh byl romantický a zároveň řešil realitu a virtuální věci, které nejsou skutečné. Líbil se mi. Doporučuji.

simviki
29.08.2016

U téhle knihy krom svižného příběhu, který vás vtáhne do děje (ovšem ten překlad !), musím ocenit autorčin nápad ohledně Říší.
V době, kdy je možné se lehce spojit s kýmkoliv najednou na fb, v době, kdy je možné hrát hru on line s 50 lidmi najednou, v době, kdy většina teenagerů téměř bez svého I-Podu a wi-fi on line nedá ani ránu, si můžeme určitě všichni reálně představit , že by takový dystopický svět mohl docela dobře fungovat.
Dokonce bych se nedivila, kdyby za pár desítek let, už takové Říše v rámci počítačových her bylo možné běžně navštěvovat. Umíte si to představit ? Mít obličej a postavu jaký si jen můžu přát, účastnit se her a sportovních soutěží, k nimž si mohu navolit vhodnou výdrž a schopnosti, podívat se na všechna místa světa, setkat se s nějakou oblíbenou osobou, stát se kýmkoliv se mi zachce, vnímat všechno skoro jako by to bylo skutečné, včetně pachů a chutí..
WOW! Jak několikrát v knize zmiňují: „ Lepší než skutečnost “,

Nebo to tak úplně není…?

adela3429
13.08.2016

Prvních cca 90 stran to byla strašná nuda, pohrávala jsem si s myšlenkou, že knihu odložím a nedočtu, ale nakonec jsem vytrvala a jsem ráda. Pak se příběh rozjel a začal mě bavit! :)

PetraBery
26.07.2016

Nejsem cílová skupina pro tuto knihu, přesto jsem si jí neskutečně užila. Svět, který autorka vytvořila, mě přes počáteční tápání zaujal, Aria i Perry byli jako hlavní hrdinové uvěřitelní a vývoj jejich vztahu mě moc bavil. Další díl určitě přečtu.

HannaFuchs
15.07.2016

Opravdu skvělá kniha. Na začátku se sice nemůžete zorientovat, ale po pár stránkách se do příběhu ponoříte jako nic.

RiverSong
20.06.2016

Na začátku to byl poněkud zmatek, ale po chvíli jsem se dostala do děje a všechno bylo v pořádku. Čtivá kniha, děj má švih. Velmi se mi líbil postupný vývoj vztahu, který se vytvořil mezi Árií a Perrym a zrovna tak i vývoj Árie samotné. Rozhodně doporučuji

kkeisha
15.06.2016

Zaujimava kniha , zo zaciatku to bol sice chaos ale potom sa to citalo dobre. Zhltla som ju na posedenie ☺

Babsie
15.06.2016

Tahle série mě naprosto okouzlila. Příběh byl oddechový, četl se dobře, ale občas i překvapil a pobavil. Postavy byly skvělé, hlavní hrdiny jsem si hned oblíbila a po nich samozřejmě Roara a Uhlíka. Svět ve kterém se příběh odehrával byl nádherný, samozřejmě děsivý, ale mě naprosto uhranul. Vůbec mi nevadila milostná zápletka, protože nebyla zbytečně romantická a pro mě byla dost nezvyklá. Přece jenom mezi nimi byly obrovské kulturní rozdíly. Postavy se za tři díly opravdu neuvěřitelně vyvinuly, což na knihách oceňuji. Jejich charaktery byly vyzobrazeny skvěle. Celkově prostředí i postavy byly dobře popsány. Několikrát jsem se neskutečně dojala. Z postapokalyptických příběhů jeden z nejlepších!

CHESS
27.05.2016

Ze začátku jsem knize moc nerozuměla, ale po pár stránkách jsem se zaběhla do děje a udělala si obrázek o tom, co se děje. Líbilo se mi, že "moudrooko" překrývalo realitu a dělalo ze světa lepší místo, ale na druhou stranu jeho uživatelé byli velice naivní a zbaveni pravého smyslu života. Komu by se nelíbilo necítit bolest nebo strach? Ale když se do takové situace dostanete jsem zmatení a vystrašení a nevíte, co od toho očekávat. Ale Arie se celkem rychle přizpůsobila a když se konečně po trochu zdlouhavém začátku dostala k Perrymu děj se pořádně rozjel. Líbilo se mi jak autorka udělala z divochů vyvinutější bytosti, i když žili jako zvířeta venku a lidé s technologiemi ani neznali pravý smysl života. Žili ve své bezpečné bublině, až se najdednou Arie dostala na druhou stranu a poznala, že nemůže nikoho odsuzovat za jeho způsob života. Beztak jí nic jiného nezbývalo, když je jako oni :) Konec mě trochu rozhodil, když odešla, ale alespoň se můžeme těšit na další díl, až se znovu setkají :)

Jediné co mě trochu mrzí jsou nesmyslné a do očí bijící chyby! Navzdory tomu doporučuji :)

Boudicca
21.05.2016

Začátek knihy se docela táhl, ale jakmile se Arie s Perrym setkali, existoval už pro mě jen svět v knize. Spisovatelka poutavě vyjádřila hlavní myšlenku a líbily se mi i náhlé zvraty. Určitě doporučuji.

Jůšo
08.05.2016

Musím se přiznat, že ze začátku mi kniha připadala dost divná, ale jakmile se cesty Árie a Peregrina spojily, nemohla jsem ani přestat číst. Příběh je velmi čtivý a stránky ubíhaly stokilometrovou rychlostí. Bylo krásné sledovat, jak se vztah Árie a Perryho pozvolna mění. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. :) ;)

Terinka14
23.04.2016

Knížka je opravdu dobrá. Bylo tam nádherně vidět, jak náš pohled na svět ovlivní výchova a to, kde a kdy jsme se narodili. Autorka naprosto úžasně vystihla chování a reakce lidí. Jak ty dobré, tak ty špatné. Knížku doporučuji.

zuzuzajda
15.04.2016

Kniha me prijemne prekvapila. Dej je opravdu povedeny. Tentokrat mi byli sympaticti oba hlavni hrdinove, coz se moc casto nestava. :) Jedina vec, ktera me opravdu rozcilovala - chyby. Porad a vsude. To by se v knize stavat nemelo. Tolik preklepu jsem nemela ani ve slohu na zakladni skole.

Black-stars
14.04.2016

Pěkný pružný příběh, plný zvratů a velice realného vývoje. V některých momentech je příběh vyprávěn tak stroze a narovinu, že se může čtenář cítit zaskočen (což je možná i cílem). Velice se mi líbila proměna hlavních hrdinů, především Árie (ze které mám pocit že se z ní stane taky "vidoucí" a někdy mám pocit že ji dokonce je!) a Perryho ze kterého se stává bojovník hrdina s dobrým srdcem, především dík Árii. Knihu doporučuji je to takový milý, přívětivý a dobrodružný přiběh, který se dá za den přečíst!

Nikolaoss
23.03.2016

Příjemný, oddechový příběh z postapokalyptického světa, který se drží klasického schématu postapokapo storek. Dva, nemají se rádi, potřebují se, cestují spolu, zamilují se… Skoro bych řekla, že to bude nuda, kdyby nebylo příjemného vypravěčského stylu paní autorky. Dokázala se vyhnout většině klišé, které v takových příbězích ztrpčují čtenáři život. Děj utíká příjemně a svižně a postavy i jejich pohnutky jsou uvěřitelné. Nenáročné čtení na jeden večer.

e.llis
18.03.2016

Zírala jsem na první stránky jako: CO ŽE TO???
Ale po nějaké chvíli příběh začal dávat smysl.

Pořád si sice nedokážu představit svět Lusků a Říší....ale to je myslím můj problém.
Naprosto bombastický příběh!!! Vtáhl mě do děje a já bojovala se spánkem o ještě jednu stránku. Líbilo se mi jak Arie a Perry byli od začátku jasní, ale knížka si přesto vedla svou (o tom že se nenávidí) až jsem tomu málem uvěřila. Možná díky té nenávisti o to víc byl pak ten konec sladší. Knížka mě rozesmívala pořád dokola.....jediné co mi náladu kazilo byla ta spousta chyb. Postavy byly nádherně vykreslené. Každá měla svůj osobitý charakter. Pravda...místy mě štvaly ale co by to bylo za postavy bez vad?
Nejak se mi zalíbilo, že se v knížce psal Smysl s velkým S...dalo jí to takovou vyjímečnost.
Konec byl krásně otevřený...do nekonečna...

antiutopie dobrodružství

Veronica Rossi