Pod maskou lži

Pod maskou lži https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351434/bmid_pod-maskou-lzi-JRn-351434.jpg 4 127 35

Pod maskou lži série

1. díl

Sebevědomá hrdinka s ostrým jazykem, neodolatelná atmosféra viktoriánské Anglie, neuvěřitelné zvraty. Tajemstvím opředení hrdinové, kteří skrývají mnohem víc, než jen svou pravou tvář... Evelyn má plné zuby života podle diktátu konvencemi svázané společnosti. Když její sestra Rose za záhadných okolností zmizí, neváhá, a i přes zákaz rodičů ji odjíždí hledat. Není však jediná. Cestu jí zkříží mladý gentleman Sebastian Braddock, který jí odhalí těžko uvěřitelnou pravdu – ona i její sestra mají speciální dar léčit nemocné a zraněné. Evelyn si myslí, že se Sebastian zbláznil, když ale sama poznává lidi, kteří dokážou věci přesahující lidské chápání, začne názor měnit. Přichází na to, že dar zvláštních schopností představuje obrovské nebezpečí. Je totiž mocným lákadlem pro ty, kteří ho chtějí zneužít ve svůj prospěch. A Rose je pravděpodobně v rukou jednoho z nich...... celý text

Horory , Fantasy , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

These Vicious Masks , 2016

Ajwy
21.02.2018 4 z 5

Prostě pohodové čtení, líbil se mi styl psaní a český překlad byl také velmi dobrý. Kniha fajně utíkala, příběh měl hlavu i patu, postavy sympatické bez zbytečných trapných dialogů a zdlouhavého sebepitvání. Hezké ale nic náročného.

ajak
04.02.2018 5 z 5

hezky se četla, přečteno jedním dechem, doufám že bude další díl přišlo mi to takové neuzavřené z jistého pohledu :)

jana79
09.01.2018 4 z 5

Hezká oddechová kniha, i když to není můj žánr mohu říci, že se četla dobře. Občas bylo těžké knihu odložit, tato kniha má dost napínavých pasáží, trochu jsem čekala jiný konec, ale s odstupem času, vlastně to skončilo skvěle.

Dani3
26.12.2017 3 z 5

První půlka příběhu se mi líbila, ta druhá už byla slabší.

Myšlenka „daru“ jednotlivých postav není nová ani originální, ale líbila se mi, i to zasazení do viktoriánské doby. Ale celkový dojem z knihy kazil hodně zamotaný, až bych řekla překombinovaný, děj. O hlavním padouchovi toho moc nevíme, jen že je součást něčeho většího. Navíc se postupně od druhé poloviny začínají objevovat nové a nové postavy, které tam prostě jen jsou, ale nijak zvlášť se na pátrání nepodílejí. Spíš jen odvrací čtenářovu pozornost od hlavní linky.

Konec byl hodně zvláštní. Je pravda, že je to první díl v sérii, v dalších pokračováních se pravděpodobně volné konce spojí, ale nejsem si jistá, že tento díl byl tak zajímavý, abych v sérii pokračovala...

Klarsik3
16.12.2017 3 z 5

Moc se mi líbí Viktoriánské období.. Už jen díky tomu jsem si knihu musela přečíst.. První stránky mě bez problému vtáhly do svého světa četla se krásně... Konec mě bohužel nijak nezaujal.. Nevyvolal ve mě žádné emoce..

mikika
11.12.2017 5 z 5

překvapivě dobré, hrdinka správně přidrzlá, celé mi to připomínalo Amandu Quick s jejími para-zápletkami. svižné a čtivé, jen už to nemuseli natahovat do trilogie..

Anna Elizabeth
19.11.2017 4 z 5

Tak tohle se mi líbilo moc! Skvělá hrdinka a ostatní postavy byly taky skvělé! A ještě ta viktoriánská Anglie no prostě bomba.

LilianaFalcon
18.11.2017 3 z 5

Jen nečekejte romantiku ;-)

izfnp
12.11.2017 3 z 5

Celá knižka je pomerne rýchla v deji, bez nejakých veľkých zastávok a na moje veľké prekvapenie i bez klišé, ktorých prítomnosť som po pár stranách tušila. Vlastne som zostala zaskočená, ako sa kniha vyvíjala, a po jej skončení doslova šokovaná, na aký záver si autorské duo trúflo. Zistenie, že sa jedná o prvý diel série potom tento šok výrazne zmiernilo, vlastne mi dojem z knihy trochu pokazilo. Ale ak bude kvalitatívne séria stúpať, môže sa vyšvihnúť na veľmi príjemný dobový počin. Treba zapracovať hlavne na mytológii celého supernaturálneho sveta, pretože zatiaľ je hrozne plochý. To sa dá z časti vysvetliť faktom, že sama hlavná hrdinka doňho nazrela len minimálne, ale neviem si predstaviť, že by sa v podobne povrchnom duchu niesli i ďalšie diely. V rámci samostatnej knihy je to príjemné odreagovanie, ako prvý diel série je to skôr priemer. Ale s potenciálom do budúcna.

MiraiYume
10.11.2017 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Popravdě jsem se nemohla přenést do viktoriánské Anglie, přišlo mi, že na to se hlavní hrdinové, zejména Ev, chovají až příliš novátorsky. S postupujícími stránkami to však bylo lepší a lepší. Napětí se stupňovalo a zajímavá linka mezi Evelyn, Sebastienem a Nickem mě vážně fascinovala. Nové skutečnosti a schopnosti vyplouvaly na povrch postupně, ale ve svěžím tempu. Nakonec jsem se od knihy nemohla odtrhnout a poslední třetinu jsem doslova zhltla. Posledních sto stran bylo vyloženě perfektních a samotný závěr dává příslib pokračování, na které se neskutečně těším.

Lucik100
29.10.2017 5 z 5

Prostě skvělá kniha. Miluji příběhy zasazené ve Viktoriánské anglii a tento příběh byl úžasný.

Arianne
29.10.2017 3 z 5

Jako nebylo to špatné. Námět je rozhodně zajímavý, četlo se to lehce a o napětí také nebyla nouze. Jen mi trochu vadí ta kulisa doby, do které byl příběh zasazen, nějak jsem v tom tu viktoriánskou éru nedokázala vidět. Nejen hlavní hrdinka, ale ani ostatní postavy nebyly zrovna příkladnými zástupci té doby, takže nakonec všechno to "pane Kente" a "s dovolením, slečno Wyndhamová" spíše rušilo než navazovalo tajemnou atmosféru.
Každopádně kniha dokáže zaujmout a na další díl se těším.

kocourjulie
11.10.2017 4 z 5

Upoutávka na obálce knihy: "Schopnosti X-Menů v atmosféře Pýchy a předsudku..." souhlasí. Tohle netradiční spojení zajišťuje, že člověk čte a čte a najednou je konec. Ale vlastně bez konce :-).

DariDerek
29.09.2017 5 z 5

Už podle obálky jsem tušila, že půjde o temný příběh a nemýlila jsem se. Doslova mi kniha vyrazila dech, protože jsem netušila, že ji tak propadnu. :-)
Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/pod-maskou-lzi-tarun-shanker-kelly.html

Madame R
25.09.2017 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila svou nápaditostí a originalitou. Příběh se odehrává ve viktoriánská Anglii, což je éra, která je mi velmi sympatická a baví mě o ní číst. Proto jsem ocenila úsilí autorů dozvědět se o této době co nejvíce a vložit do knihy opravdové problémy tehdejšího konvencemi svázaného světa. Kdyby byla kniha situovaná do dnešním doby, určitě by si postavy nemusely lámat hlavu nad tím, co je vhodné a co je považováno za nepřijatelné.
Hlavní hrdinka Evelyn je velice odvážná, tvrdohlavá a cílevědomá, musím však podotknout, že její chovní nebylo nepříjemné spíše naopak. Bavilo mě její špičkování se Sebastianem.
Tajemství, která se v knize postupně odkrývají jsou velmi šokující a na konci knihy jsem měla pocit, že ještě všechna nevyplula na povrch. Líbí se mi to, jak je kniha zahalená do zvláštního oparu nevyřčených tajemství, a proto se nemůžu dočkat dalšího dílu. Knihu vřele doporučuji.