Pod maskou benevolence. Zneschopňování neslyšící komunity

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Studie Harlana Lanea představuje komplexní (lingvistický, antropologický, historický) pohled na reprezentaci neslyšící komunity, otázku znakového jazyka a vzdělávání neslyšících. Autor zaujímá jasné stanovisko: tato komunita je jazykovou a kulturní menšinou, která má právo na svůj jazyk a kulturní hodnoty. Lane se snaží hledat historické kořeny medikalizace hluchoty a s ní souvisejících jevů (oralismus atd.) a ukazuje, jakým způsobem se konstituovaly předsudky určující negativní pohled na tuto komunitu. Zaujímá rovněž radikální stanovisko k etickým otázkám souvisejícím s kochleárními implantáty. Jeho kniha je zásadním příspěvkem jak k deaf studies, tak lingvistice znakového jazyka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202326/pod-maskou-benevolence-202326.jpeg 52
Žánr:
Literatura naučná, Sociologie, společnost

Vydáno: , Karolinum
Originální název:

The Mask of Benevolence. Disabling the Deaf Community, 1999


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Pod maskou benevolence. Zneschopňování neslyšící komunity

betys6914
18.08.2016

Tato kniha vám poskytne zcela nový pohled nejen na Neslyšící, ale i na vládu a uvědomnění sebe sama. Hranice mezi pomocí a touhou po moci je velice tenká.
neuvěřitelné čtení, o kterém jsem ještě dlouho přemýšlela. Doporučuji každému, kdo se byť jen okrajově zajímá o krásu neslyšícího světa a znakového jazyka.