Pod kobercem

Pod kobercem https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270696/mid_pod-kobercem-9wW-270696.jpg 3 1 1

Náhodný nález peněz v bytě rodiny, která se dostává do finančních problémů, přivede její členy v úžas. Jak a proč se dostaly peníze do bytu, nikdo neví, a tak podezírá jeden druhého. Objev dokonale změní jejich životy. Byl to snad blázen, tajemný dárce, nebo mafiák? Stal se jejich byt úkrytem pro cizí peníze? A přinese pěti členům rodiny Škaňkových požehnání, nebo je vystaví strachu a pokušení? Kdo je nakonec pachatelem a jak se figurky rodinného příběhu rozestaví na šachovnici? Úsměvné vyprávění je i pohledem do naší současnosti.... celý text

cori
05.01.2020 3 z 5

Kniha přináší lehce satirický příběh obyčejné pražské rodiny, která doma pod kobercem najde balík peněz. Kdo je tam schoval a proč? Vylučovací metodou zjistí, že to nebyl ani nezaměstnaný otec, ani matka středoškolská učitelka, ani dcera žijící u přítele, ani syn poflakující se na "brigádě" v Barceloně, ani lehce sklerotická babička živořící z malé penze. Rodina řeší své problémy a hlavně otázku, zda mají nález oznámit na policii nebo si ho nechat. Co když se dotyčný pro peníze vrátí a nebude si brát servítky?
Docela zajímavý a vtipný příběh, jen mi tam přišly zbytečné úryvky ze slohových prací, které matka opravovala.

Kniha Pod kobercem je v