Pod kalifornským slnkom

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Danny sa po návrate z vojny stáva dedičom dvoch domčekov, ktoré mu nechal jeho starý otec...

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97937/big_pod-kalifornskym-slnkom-Cyr-97937.jpg 4.2355
Žánr:
Literatura světová, Novely

Vydáno: , Práca
Originální název:

Tortilla Flat, 1935


více info...
Nahrávám...

Komentáře (62)

Kniha Pod kalifornským slnkom

Karcoolka2210
26. listopadu

Môj prvý Steinbeck a teda sa asi nebudem hrnúť do jeho ďalšej knihy tak skoro. Hlavní hrdinovia v tejto knihe sú partia chlapov, ktorí mrhajú životom, opíjajú sa, sú leniví, kradnú, ... no pre mňa zvláštna a nepochopiteľná existencia. Plus, slovenský jazyk v tejto knihe mi dal poriadne zabrať.

julika
02. října

"Přečti si to," říkali mi.
"Je to sranda," říkali mi.

Jo jasně, ta vidina hédoniků co si jen užívají a nic na světě je z jejich tempa nevyruší je lákavá. Tak proč se aspoň na těch pár stránek nesvézt s nimi, nestát se součástí téhle bandy povalečů a na chvíli neupustit páru? Protože oni fakt žili! Sice ne nějak příkladně, ale nemyslím, že by na smrtelné posteli něčeho litovali.
Jenomže všechno krásné jednou končí a tak se s vámi - bando loučím!


Abulafia
26. srpna

Nevěřila bych, že najdu Steinbecka, který se mi nebude líbit. Johne, promiň, většinou Ti dávám plný počet, ale tohle mi opravdu nesedlo.

tlllk
24. května

Úprimne , táto sorta ľudí mi zdvíha tlak. Ale možno človek má právo premrhať svoj život, takýmto spôsobom obklopený sebeckou živočíšnosťou, nebudovať a netvoriť, proste len existovať. V tejto dobe ambícií to má svoje čaro....

lynxir
23. února

Na návrší nad městem Monterey, ve čtvrti, které se říká Pláň Tortilla, se v Dannyho zděděném domě seskupí parta jeho přátel, pobudů, povalečů, flákačů, lenochů, vágusů, budižkničemů, zlodějíčků a opilců, které zjevně nezajímá nic kromě nějakého toho demižónku laciného vína. Ve skvělém překladu Martina Hilského se odvíjí hromada drobných událostí, příběhů a příhod, ve kterých defiluje mnoho místních svérázných postav a postaviček, kterým dal kromě jiného autor do vínku to hlavní, co se jako drobná, téměř nepatrná zlatá nitka vine a prolíná celým příběhem: lidskost.

„Čau Danny. Kdypak ses nám vlastně vrátil? Stav se večer. Dáme vínko…“

freejazz
14. února

perfektná kniha, človek by neveril, že bola napísaná v čase veľkej hospodárskej krízy.
od začiatku do konca je tu zreteľne hmatateľná láska a úcta autora k „vylúčeným“ ľuďom, k povaľačom, ktorí žijú zo dňa na deň, nerobia si ťažkú hlavu zo života a vedia sa tešiť z každej maličkosti. absolútna je ich motivácia konať dobro:)
jedna z najlepších Steinbeckových kníh.
obzvlášť fajn čítanie do týchto zložitých časov!

mataj
24. ledna

Humorný příběh partičky kamarádů, kteří si užívají života jak to jenom jde a nejdůležitější je pro ně sehnat nějaký ten "galónek" vína (na způsobu nesejde), aby bylo veselo. Ale i když jsou to povaleči a zloději vědí co je to přátelství a víceméně drží při sobě. Velice milá kniha plná mejdanů, bitek ale hlavně pohody.

rumund
15.12.2020

Kniha se velice dobře četla a docela se líbila. Celkem zajímavý život plný vína, žili chlapci v městečku.

1