Pod dlažbou

Básnická prvotina autora, zakotveného v hluboce žitém křesťanství i bolestech a intelektuálních zápasech současnosti. "Nevěřím na angažovanou a neangažovanou poezii," říká Škrob. "V mých básních je všechno, co v životě vnímám jako důležité. Psát poezii, která by se dala jasně označit jako politická, náboženská, milostná nebo jiným přídomkem, bych bral jako redukci života v jeho vrstvách." Básně jsou rozdělené do dvou volných cyklů a dvou delších skladeb. Vychází v edici Otisky. Doslov napsal Adam Borzič. Grafickou úpravu, výtvarný doprovod a sazbu obstarala Hana Kolbe....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296299/pod-dlazbou-CHu-296299.jpg 4.710
Literatura česká, Poezie
Vydáno, EMAN - Evangelické manufakturní alternativní nakladatelství

Kniha Pod dlažbou

Dobraadresa
07.08.2020

Velmi dobrý debut v roztomile netypicky vypraveném svazku (s šikmým ořezem). Škrobovy texty nejsou formálně ani obsahově bůhvíjak objevné, nehýří gejzíry jazykové tvořivosti či originálními, zatím neviděnými motivy. Jsou ale kultivované a je za nimi čitelné osobní zaujetí, které autor dokázal zvládnout tak, aby ho mohl pocítit i čtenář. Autorova křesťanská víra prosakuje texty v sympatické, rebelující a živé verzi. Vrcholem sbírky pro mě byla závěrečná skladba Darknet.

Dadulina
17.02.2020

Budete vyhledávat významy básní a užívat si nepospolitost sbírky. Zatímco první část vyznívá milostným motivem, Darknet hýří obrazy revolty.

lentolog
17.11.2018