Pod africkým sluncem

Pod africkým sluncem https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2670/bmid_pod-africkym-sluncem-kql-2670.png 5 514 101

Do exotického prostředí nedotčené Keni je zasazena sága o osudech dvou rodin: anglického lorda Valentina a jeho křehké ženy Rose a domorodé rodiny z kmene Kikuju, především však jejich krásné šamanky Wachery. Vztah mezi těmito dvěma rodinami je naplněn vražednou nenávistí, zapovězenou láskou, násilím i soucitem, které přetrvávají i do dalších generací.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Green City in the Sun , 1988

AdaVinculin
11.03.2016 5 z 5

Bomba! Ze začátku jsem si myslela, že mi bude trvat, než se začtu, opak byl pravdou! Od začátku až do konce Vás to nutí číst stále dál:-) Krásný příběh napříč generacemi. Ale představovala jsem si jiný konec... Ale i tak suprová četba :-)

baru_vosh
27.02.2016 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek. Nepředpokládala jsem, že se mi tento druh knihy bude líbit a tak mi i dlouho ležela v knihovně nedotčená. Po nějaké době sem ji vyndala a řekla sem si - přečteš ji! Doslovně jsem se musela donutit.
Po prvních pár kapitolách jsem byla mírně zmatena a nedokázala jsem se zorientovat v ději ani v postavách. Přesto jsem četla dál. Někde zhruba v 1/4 sem se začetla a když jsem se dočetla až do poloviny knihy spíš už jsem knihu otevírala a četla ze zvědavosti co bude dál. Po dočtení knihy, musím zkonstatovat, že příběh ač byl pro mě ze začátku nečitelný a zmatený byl nakonec velmi poutavý a krásný. Myslela jsem si a trochu jsem si i přála jiný konec, i přesto se mi kniha moc líbila a určitě ji ještě někdy znovu otevřu.
Kniha nabízí nejen poutavý a krásný příběh dvou odlišných rodin ale zároveň náhled do Africké kultury a tamějších životů.

alepav
09.02.2016 5 z 5

Asi jedna z nejkrásnějších knih této autorky.

pedi
05.02.2016 5 z 5

Moc hezká knížka a dost poučná.Čtenář se dozví spoustu věcí o osídlování Afriky a jejich obyvatelích.Sposta postav a každá má jinou povahovou charakteristiku a jiný zájem.Láska ,peníze,moc a nenávist.To dohromady napínavé čtení.Knihu jsem si koupila a určitě se k ní vrátím.

alsae
25.01.2016 5 z 5

Přesně takové knížky mám moc ráda, příběh přes více generací. Krásně napsané, poutavé. Zároveň jsem se dozvěděla něco více o Keni, kde se příběh odehrával. Určitě doporučuji, kniha která chytne za srdce a dlouho Vám zůstane v paměti.

tatjana1737
04.10.2015 4 z 5

Čtyři hvězdy dávám jen proto, že motiv knížky a její myšlenka jsou téměř přes kopírák s "Panenkami z ráje". Jinak ale moje druhá oblíbená kniha autorky, kterou jsem si po přečtení výtisku z knihovny koupila. Opět je můj dojem možná dán tím, že reálie a historii Keni příliš neznám, ale líbilo se mi to, jak se na pozadí osudů hlavních hrdinů (u Woodové jde především o hrdinky) čtenář nenásilně dozví i o historii jednoho státu. Také mne zaujal popis toho, jak Evropané svým pohledem "bílého anglosaského protestanta" hodnotí některé skutečnosti, které takové ale v reálu vůbec nejsou (soužití bílé menšiny a černé většiny, konflikt hlavní hrdinky při setkání s Černoškami v USA - nechápala jejich problémy + ony nechápaly ji coby Afričanku).

martine.m
25.08.2015 5 z 5

Woodové nejlepší kniha!

Selinute
21.06.2015 5 z 5

Co ještě nového můžu napsat o této knize, když všechny superlativy už tady byly v komentářích použity? Budu se asi opakovat, ale je to skutečně nádherný příběh, který si své čtenáře podmaní, okouzlí a donutí k zamyšlení.

Ivana11
15.06.2015 5 z 5

Úžasné, jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Danielka001
18.04.2015 5 z 5

tato kniha mne zasáhla velmi hluboce; nedá se komentovat - MUSí se přečíst...

rtesarova88
12.04.2015 5 z 5

nejlepší kniha této autorky, čtená již několikrát

morava
07.04.2015 5 z 5

Pribeh se mi velice libil, je zde historie, romantika, kultura Afriky, jednim slovem prekrasne dilo Barabary Wood.Urcite ji nekdy budu cist znova.

stopař
14.03.2015 5 z 5

Drsný a nádherný příběh....

akdar72
03.02.2015 5 z 5

Nádherný příběh. Přečetla jsem ho jedním dechem... Jen se mi stahuje hrdlo nad tím, jak se historie opakuje, jak nebezpečná je manipulace davu jedincem, jak hrůzná může být rasová a náboženská nenávist..

sabca
19.12.2014 5 z 5

Moc pěkná sága rodiny, která odešla z Anglie do Afriky. Kde lord Valentin zakládá plantáže a jeho sestra, doktorka Grace zakládá nemocnici. Jejich osud se prolíná s osudem šamanky Wachery. Román je čtiví, jako většina knih od této autorky. Doporučuji

alef
06.11.2014 5 z 5

Moderní svět vs. země nezasažená civilizací ... lékařka vs. šamanka ... najdeme tu lásku, smrt, víru, nenávist, boj s předsudky, zoufalost, pověrčivost, ale také poznání smysluplnosti života ... prostě krásný romantický příběh.

maruna
05.06.2014 5 z 5

Krásná knížka o exotické Keni, o lásce a nenávisti, šamance a lékařce

LéňaM
24.04.2014 5 z 5

Dle mého názoru, nelepší dílo od Woodové. opravdu překrásná kniha

Zuzu88
25.03.2014 5 z 5

Vynikající kniha.Komentář Terry je dokonalý,musela bych ji opakovat.Myslím že od B.W.nejlepší.

Tétéčko
08.03.2014 5 z 5

Koukám, že bylo zřejmě Terry vyhověno, což kvituji, protože všechno, co napsala, je pravda. Krásná kniha.

Afrika Keňa

Barbara Wood
americká, 1947
1998  90%Panenky z ráje
1999  91%Pod africkým sluncem
2001  92%Doktorka Samantha
2002  88%Plamen duše
2007  79%Věštkyně

Kniha Pod africkým sluncem je v