Pod africkým sluncem

Pod africkým sluncem https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242135/bmid_pod-africkym-sluncem-MG7-242135.png 5 514 101

Debora se vrací do exotického prostředí kávových plantáží v Keni, kde prožila dětství. Dozví se o dávném, pečlivě střeženém tajemství, které poznamenalo její předky i jednu domorodou rodinu. Při vzrušujícím pátrání odhaluje příběh zapovězené lásky, vražednou nenávist a sílu místních kouzel. Debora najde odvahu navštívit umírající šamanku, ale co všechno musí udělat, aby zrušila starou kletbu?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Alpress

Green city in the sun , 1988

Manyna
09.09.2019 5 z 5

Afrika je zajímavá země s velkými kulturními odlišnostmi. Není to typická červená knihovna, jde o příběh, který dokáže zaujmout a ještě se něco přiučíte.

Radka1911
16.07.2019 5 z 5

Nádherná rodinná sága od mé oblíbené autorky. Nesmírně čtivý, krásný příběh z exotického prostředí. Autorka mne ještě nikdy nezklamala, líbily se mi všechny knihy které jsem od ní četla, a mezi její top vedle Panenek z ráje a Doktorky Samanthy řadím i tuto knihu.

broskev28
09.07.2019 5 z 5

Spisovatelku B. Woodovou sice znám, ale jejím knihám jsem se doposud jaksi vyhýbala, brala jsem je jako romantické oddechovky, které mi jen berou čas, na úkor tzv. hodnotných knih.
Po přečtení téhle knížky se autorce omlouvám - bavila mě od začátku do konce, rozhodně nepatří mezi zamilované ženské románky. Nedokážu posoudit, nakolik je obraz Keni historicky a společensky věrný, rozhodně vypadá velmi realisticky a pravděpodobně. K tomu si přidejte několik generací britských i keňských rodin, rozsah 542 stran, nečekaný (alespoň pro mne) závěr, a výsledkem je pět hvězd.
Abych nezapomněla: překlad Kristýny Kučerové z roku 1996 je velmi sympatický, ale hlavně: navzdory obdivuhodnému rozsahu vás nebudou rušit tiskové ani jazykové chyby. Příjemné počtení!

zoew
07.07.2019 5 z 5

Krásné čtení...a taky poučné.

Ticiana
03.07.2019 4 z 5

Kniha byla skvělá, ale na mne tentokrat moc postav a z nějakého důvodu se mi cetla pomalu. I tak jsem si to užila.

Květi62
11.06.2019 5 z 5

Afrika, krásná, nedotčená příroda, která mě fascinuje. Tuto knížku jsem si právě proto vybrala do čtenářské výzvy, bod č.14. Knížka ale nebyla jen o krásách Afriky, ale hlavně o soužití bílých a domorodých, o rozdílné kultuře, o lásce, která vždy není vítána ani naplněna. Bylo to velmi pěkné čtení. Všem doporučuji.

Termina
31.05.2019 3 z 5

Uf, dost jsme se přemáhala abych knihu dočetla.
Což o to, příběh je krásný ale upřímně mě kniha vůbec nenadchla.
Jako bonusové body přičítám zmíňky o minulosti Keni a afričanů vůbec. Sory Barbaro snad příště :)

LadyBirdx
14.04.2019 4 z 5

Velmi dobrá a čtivá knížka kde se dozvíte i něco o historii.

Ladyhawke1983
09.02.2019 5 z 5

Pro mě jedna z nejoblíbenějších knih Barbary Wood. Historie, spojená s britskou kolonizací Keni, její následné osvobozování, náhled na další vývoj, plus příběhy odlišných lidí, jsou neskutečně zajímavé. Kniha je velmi čtivá, i přes mnoho stránek však neodradí, jeden se od ní nedokáže odtrhnout.

tabaluga
25.01.2019 5 z 5

Kniha mne opravdu nezklamala. Autorka se mi dobře čte a o této tematice jsem zatim jeste nic necetla. Život v Keni v době kolonizace nebo respektive, když si Afričané začali uvědomovat sami sebe nemohl být lehký..

HanaMalina
16.01.2019 4 z 5

Opravdu dobře napsaná kniha, která vás odvede do exotické Afriky a seznámí vás s osudy britských rodin, kteří se podíleli na kolonizaci v Keni. O kolonizaci jsem doposud žádný román nečetla a hodnotím to velmi zdařile, nezbývá jen doporučit všem, aby si knížku přečetli.

mimi55
05.01.2019 5 z 5

Vynikající, doporučuji.

Anna960
06.12.2018 4 z 5

napínavá

gigi77
28.09.2018 5 z 5

Paráda, kniha je sice obsáhlá, ale kvalitně zpracovaná ... formou románu autorka s citem a bohatě popisuje kolonizaci Keni Brity ve 20. stoleti. Postupem tří generací nás seznamuje s vypočítavou i absurdní snahou Britů o civilizaci, politickou situací a odezvou domorodců. Nechybí lásky hořce naplněné, osudové i padlé ...

eva4651
12.08.2018 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od Barbary Wood. Stále obdivuji, jak autorka pracuje s fakty. Na pozadí romantiky lze vyčíst hodně o historii Keni, její kolonizaci, rozdílu vnímání světa jednotlivých ras, atd.

Vercutka
05.06.2018 5 z 5

Kniha se hezky čte. Opravdu mě tedy chytla až u příběhu druhé generace, tam to pro mě začalo být opravdu napínavé. Přišlo mi, že je autorka ke svým postavám příliš krutá. Co nedopřála jedné generaci, mohla dopřát aspoň té druhé....

Liggy
21.05.2018 5 z 5

Poutavý příběh o kolonizaci Afriky v oblasti dnešní Keni, zachycuje období tří generací v období překotných změn.
V ději nechybí romantika, zakázaná láska, zrada i vražda. Vše je popsáno velmi čtivě, poutavě, děj má spád a postavy jsou vykresleny v různých životních situacích, což nutí čtenáře zamyslet se, co je vlastně dobré a co špatné.
Kniha mi osvětlila problematiku současné Afriky, donutila mě zamyslet se nad údělem tamních žen i nad kolonialismem a jeho klady či zápory. Dozvěděla jsem se příjemnou a nenásilnou cestou něco málo z historie této země a také o jejích původních obyvatelích a jejich zvycích.
Doporučuji.

harena
12.05.2018 5 z 5

Díky doporučení čtenářů DK se mi dostala do ruky krásná historická sága anglické rodiny Trevertonů. Rodina přijíždí do Keni v r. 1919, kdy po 1.světové válce začala kolonizace Keni. Zpočáku bydlí ve stanech a vévoda zakládá kávové plantáže a při rozšiřování svých pozemků se dostává do sporu s krásnou šamankou Wacheri, která na rodinu uvrhne kletbu "thahu". Nenávist, láska i obdiv přetrvávají ve vztazích mezi oběma rodinami 60 let i do dalších generací, jednotliví příslušníci se navzájem střetávají a jejich osudy se proplétají. A jsem moc ráda, že se v závěru Debora rozhodla tak, jak je psáno.
Autorka s obrovskou znalostí historie popisuje, jak se Keňa dala do krkolomného závodu, aby se stala součástí moderního světa.

"Sotva před šedesáti lety, přemítala Grace, tihle lidé žili v době kamenné, neměli abecedu, neznali kolo a neměli ani ponětí o mocných národech na druhé straně hory. Nyní Afričané řídí automobily, létají v letadlech, afričtí právníci u nairobských soudů nosí bílé paruky a mluví anglicky jako sama královna, keňské ženy obdivují antikoncepci a sekretářská místa".

Je to vynikající historický román, který s radostí doporučuji.

Evaho73
19.03.2018 5 z 5

Dojímavá a strhujúco krásna rodinná sága zobrazujúca životy troch generácii jednej starodávnej britskej aristokratickej rodiny, ktorá sa počas kolonizácie presťahovala do Afriky.
Autorka na pozadí skutočných historických udalostí a krásnej nespútanej africkej prírody prerozprávala príbeh dvoch znepriatelených rodín, ktoré sa od seba odlišovali nielen farbou pleti, ale hlavne svojou kultúrou a mentalným ponímaním sveta.
Dejové zápletky nám priblížia šťastie aj strasti, lásku aj nenávisť, víťazstvá alebo prehry v ich životoch v rôznych sociálnych, ekonomických a spoločenských pomeroch.

silvia62

1999  91%Pod africkým sluncem
2001  92%Doktorka Samantha
2002  88%Plamen duše
2007  79%Věštkyně

Kniha Pod africkým sluncem je v