Počkej až za Lyon

Počkej až za Lyon https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235595/mid_pockej-az-za-lyon-235595.jpg 4 50 20

Vydat se na cestu po Francii s cizím mužem? Něco takového se devětadvacetileté Pavle ani trochu nepodobá. Nahodilé známosti nejsou její styl, a navíc ji před Markem důrazně varuje do hloubi duše zakořeněná obava z citové závislosti. Přesto se do onoho dobrodružství pustí, i když s podmínkou, že jejich vzájemný vztah nepřekročí rámec kamarádství. Ačkoliv ani Marek si nepřeje žádné citové komplikace, oba brzy zjistí, že udržet své emoce v dohodnutých mezích nebude ani trochu snadné. A namluvit si, že s koncem dovolené přestávají mít cokoliv společného? To by nejprve museli zahodit spoustu krásných vzpomínek, zakázat si otázky, na něž nedostali odpověď, a umlčet vzájemnou touhu, která se v nich během jejich putování probudila.... celý text

Téra471
02.05.2021 2 z 5

Knížka se mi moc líbila, dopadlo to tak, jak jsem si přála. Příjemná čtivá oddychovka. Ke konci mě už trochu nudila.

EvikU.
10.11.2020 3 z 5

Pravá oddychovka. Vím, co od autorky čekat. Proto když se mi naskytne možnost číst její knihu, jdu do toho. Tohle bylo opravdu milé počtení.

zaranda
26.10.2020 2 z 5

Taková ta klasika od Kubátové, ale tady mi hlavní hrdinka lezla docela dost na nervy. Řadím ji mezi slabší "Kubátovky".

knihovniceS
11.09.2020 4 z 5

Počkej až za Lyon, je takový bonbónek na odlehčení. Táňu Kubátovou čtu ráda, vždy mě pobaví. Nevím jestli Pavla je fiktivní postava, nebo jestli autorka měla v někom předobraz ..., ale taková holka je na zabití a Marek by měl mít svatozář. Já jsem si užila hlavně vyprávění o Francii. Na několika místech jsem si připomněla dobu dávno minulou, kdy jsem Francii navštívila ... Celkem se mi příběh líbil, dávám 4 hvězdy a doporučuji.

tess.de.veles
23.01.2020 5 z 5

Pavle bych dala jednu do zubů.....,ale takovyho fajn chlapa bych brala vsema deseti...
Někdy červená knihovna neuškodí.... Hezky pohladí po duši..... :-), což jsem potřebovala jako sůl.

cibulka 8
23.01.2020 2 z 5

Na celém příběhu se mi nejvíce líbily jména hlavních hrdinů. Jinak knížka patří k těm slabším. Neustále se opakující dialogy na jedno téma, že sex ne, že to nemá cenu, už mi lezly na nervy. Pavla zde měla působit jako vyrovnaná žena, ale na mě působila spíše opačným dojmem.

Bezzubka
07.04.2019 1 z 5

... tahle kniha mě zklamala, těšila jsem se na knížku autorky, kterou jinak mám ráda, ale tohle mě neskutečně nudilo, hlavní hrdinka mi připadala jako rozmazlená ženská, která neví, co chce a upřímně, lezla mi na nervy, až jsem se divila, že to její společník dokázal snášet. Já bych ji z auta vyhodila nejspíš hned :)

Margarybka
09.02.2019 2 z 5

Prázdninový příběh s pro mne těžko uvěřitelnými postavami, zvláště hlavní hrdinka oplývá prudérností a zálibou v různých pózách, pan Dokonalý musí vynaložit obrovské úsilí. Popisy Francie mi připomínají promítání diapozitivů z dovolené známých, jen málokteré místo je popsáno s oním okouzlením, které by tomuto žánru dle mého názoru slušelo. Přesto zůstává zachovaná romantická nota se zajímavou zápletkou.

cori
17.10.2018 3 z 5

Nenáročná červená knihovna o bývalé baletce, která náhodou na cestě po Francii ve svízelné situaci potká pana Dokonalého (též Brňáka). Pan Dokonalý se do Pavly zamiluje, ale stará panna se brání podlehnout citům a odhání ho. Jak to asi může dopadnout?

Lenoulinka
25.06.2018 4 z 5

Kdyby Pavla nebyla taková Ledová královna, tak si mohla užít putování po Francii se vším... Marek po ní toužil, ona po něm taky, ale to její odříkání bylo až přehnané. Jinak se to docela dobře četlo.

alnahu
30.10.2017 3 z 5

Celkem čtivý ,ale dost nepravděpodobný příběh Pavly ,která stráví dva týdny dovolené s cizím mužem ve Francii, kde ji nechal napospas osudu její přítel Martin. Sice příběh romantický ,ale průměrný.

mariva
31.08.2017 3 z 5

Zcela souhlasím s komentářem Aknel26. Děj se mi líbil, putování po Francii jsem si užívala, ale chování hlavní hrdinky mi lezlo na nervy. Chápala bych její obavy ze zklamání, touhu po samotě a nezávislosti, ale neustálé hádky a "ječení" často kvůli nesmyslům, mi přišly přehnané.

Aknel26
10.08.2017 2 z 5

Hlavní zápletka mi přišla nápaditá, i když trochu nevěrohodná. Nadchlo mě líčení putování po Francii - a ráda bych se vydala po stopách Pavly a Marka, kdyby mi to někdo zaplatil :-D Co se mi ale nelíbilo ani trochu, byla hlavní hrdinka. Pavla byla upjatá, zapšklá, paličatá a totálně nedůvtipná a na rozdíl od Marka bych v její společnosti nevydržela ani den. (Navzdory počtu hvězd knihu nezatracuji - pro bližší info viz mé hodnocení přímo u medailonku autorky.)

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Mám ráda všechny autorky knihy. Příjemné čtení z domácího prostředí.

raty
13.07.2015 3 z 5

U romantických příběhů této autorky oceňuji dávku mně blízkého humoru. V této knize mi bohužel nějak chyběla. Jinak romantické, letní, pohodové čtení.

R.E.M.
29.04.2015 4 z 5

Po divokém začátku hlavní hrdiny čeká vesměs příjemné a pohodové putování Francií. Pěkně odpočinková kniha s trochou sarkasmu a ironie.

Alča I.
04.09.2014 4 z 5

Pěkné popsání Francie

1v8na
19.08.2014 4 z 5

spoiler - fascinuje mě, jak mohla Pavla vůbec cestovat s cizím mužem po Francii. A pak se navíc do něj ještě zamilovat. Hodně nápaditý příběh, ale trochu moc přesládlý.

bookcase
26.08.2011 3 z 5

Pro odpočinek ideální.

Fiona
30.11.-0001 3 z 5

No tohle je opravdu pohádkové setkání. Oceňuji popisy zajímavých míst a chvílemi jsem se dokonce bavila, ale většinou to byl průměrný román.