Plamen v nás

Plamen v nás https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324262/bmid_plamen-v-nas-23G-324262.jpg 4 610 71

Jillian Limové se během několika hodin obrátil život vzhůru nohama. Ve stejný večer, kdy jí zlomila srdce její dětská láska Brock Mitchell, se její svět neodvolatelně změnil vinou cizince se zbraní v ruce. Trvá šest let, než Jillian pomalu slepí roztříštěné kousky svého života dohromady a než je konečně připravená přestat žít v minulosti plné bolesti a žalu. Přijme práci v otcově akademii bojových umění a jde na první rande po ztroskotaném vztahu. Jillian je odhodlaná začít znovu žít. Nečekala ovšem, že součástí jejího nového života bude zase Brock. Jenže dřív, než se naděje, je zpět. Nejenom starší, ale neskutečně hezčí, škádlivější a tak vůbec. A když se dívá na Jillian, už nevidí tu malou holku, která byla během dospívání jeho stínem, a dceru muže, jenž mu dal druhou šanci. Vidí v ní ženu, která tu pro něj vždycky byla, jedinou osobu, jež v něj navzdory všemu věřila. Brock ví, že ona je ta, kterou by měl učinit svou, a co začne jako opatrné přátelství, se rychle promění díky silné přitažlivosti, která zažehne plamen jasnější než vášeň. Zamilovat se opět do Brocka znamená však víc než jen riskovat vlastní srdce. Když vyplave na povrch smutkem a vinou naplněná minulost a hrozí, že je roztrhá pavučina lží, důsledky mohou rozbít všechno, co se společně snažili vybudovat, a zničit sny těch, na kterých jim nejvíc záleží.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , Baronet

Fire in You , 2016

Ála1968
03.01.2024 5 z 5

Jsem smutná, že celá série končí.Je mi to líto, určitě by se ještě našel někdo, o kom by stálo napsat.Tak nějak mi přirostla k srdci.Určitě bude patřit mezi mé oblíbené a já se k ní určitě někdy vrátím.

Jita160
10.05.2023 4 z 5

Životní láska... To znamená spousty času utrpení a vytrvalosti.
Příběh byl krásný romantický ale bylo to hlavně o pocitech které si oba nechávali pro sebe. Až přišel ten pravý čas tak vzplanul ten pravý plamen který je oba zažehl.

Misshell1
13.11.2022 5 z 5

Vnitřní plamen je to nejdůležitější, co lidstvo vlastní.

Jestli si mě celou tu dobu milovala, proč ses mě nezeptala,jestli já miluji tebe?

Wau Brock nezklamal sympatický šéf a hříšný sprosťák v posteli :P... každopádně oba si prošli něčím, co je poznamenalo, ale už od začátku bylo jasné, že mají skončit spolu. Nejlepší bylo, jak mluvila s mámou o tom, že poslední 6let se o ní zajímal a ona ji to ani neřekla...a pak že se s ním viděla navečer...vyspali jste se spolu? :D

Trochu jsem smutná, že tahle parta lidí mě opouští, tím myslím, že jsem docela, ještě mě teda čeká Důvěřuj mi.

petulkapeta
12.07.2022 5 z 5

Povytáhl koutek rtů.,,Občas to nejlepší v životě začíná tím, že uděláš něco, co není moc chytrý. Jako když jsem se pokusil okrást tvýho tátu.“
Vyprskla jsem smíchy. To nebylo chytré a ty máš štěstí, že to skončilo ve tvůj prospěch."
„Máš pravdu." Sklonil hlavu a já jsem se napjala, protože mě napadlo, že se možná chystá udělat něco opravdu hloupého.

Moc se mi po všech bude stýkat mrzi mě ze u nas nevyšel příběh o druhem policistovi a Abby. No každopádně i když co se stalo Jillian bylo smutne,nakonec se s tim poprava skvěle a Brock mě bavil od začátku. A ne vůbec se tam nezjevil nahodou :D

0197
05.05.2022 5 z 5

Skvělé zakončení série. Trochu mě mrzí, že se musím s touto skvělou partou rozloučit, ale tak co se dá dělat. Jsem ráda, že se v tomto dílu vyskytují v menší či větší míře všechny postavy z předešlých dílů. Tak to mám ráda :-).

Hlavní hrdinka Jillian se rozhodne, že je na čase aby více žila. Tragédie, která ji postihla ji pochopitelně ovlivnila. Bohužel trvá dost let, než to nějakým způsobem aspoň trochu překoná. Musela jsem ji fandit, byla laskavá a měla v sobě plamen, o kterém ani nevěděla. Těšila jsem se, jak se i ona propracuje k zaslouženému happy endu. Příběh nabere grády, když ve své nové práci v rodinné firmě narazí na nového šéfa, který je shodou okolností její kamarád z dětství, do kterého byla zamilovaná a kterého 6 let neviděla.

Brock je odhodlaný nenechat Jill už znovu odejít. Udělá vše proto, aby ji získal a aby byla konečně jeho. Co se autorce v této sérii rozhodně povedlo jsou hlavní hrdinové. Jasně jsou až moc dokonalí, ale vem to čert :-). Brock není výjimka. Navíc bývalý bojovník. Ke všemu potetovaný, inteligentní, starostlivý, který bude bojovat za to, co už dlouho chtěl. Nikdy se o Jill nepřestal zajímat. Stále ji měl na radaru, i když se s ní nestýkal. To se mi na něm líbilo. Jasně v mládí to trošku prokaučoval, na druhou stranu, byla dcerou muže, který ho považoval za syna, byl starší než ona a prostě musel dospět.

Je tu krásně vidět, že ať už uplyne rok nebo třeba v tomto případě 6 let, stačí jedno setkání s člověkem, do kterého jste byli zamilovaní a jste v tom znovu až po uši. A když mají dva lidi být spolu, tak prostě jednoho dne budou. Vesmír to zařídí.

Nádherná romantická kniha, která rozhodně nepokulhává za předchozími díly. Maximálně doporučuju. Vše tu klape, jak má.

MAU256
29.04.2022 5 z 5

Krásná čtivá romantická knížka. Jsem moc ráda, že jsem na tuto autorku natrefila. Její příběhy mi dovolují vypnout v této uspěchané době a žít s jejími postavami. Tentokrát to byl příběh o Jillian a její životní lásce. Obdivuji autorku za její příběhy, které jsou spojené se všemi v již dříve psaných knížkách a přitom můžou být čtené každá samostatně. Je vidět jak její postavy z dříve psaných knih v životě pokračují dál. Určitě romantickým dušičkám tuto knížku mohu jen doporučit.

moudivlacek
15.04.2022 4 z 5

Krásné zakončení této série. A ani zde nejde jen o vztah samotných hrdinů. Pro mne to byla nádherná ukázka toho, jak by měl fungovat vztah dvou zamilované dvojice, která si přeje být spolu až do konce svých dnů. Nejde přeci jen o sex, jde o to, aby ten druhý nejen viděl, ale hlavně cítil a věřil, že ten druhý je na něj "napojen" a že udělá vše, aby s ním byl jeho protějšek šťastný. A myslím si, že každý podvědomě cítí, kdo na něj působí a jak. A také věřím, že láska hory i to hoře přenáší. Jillian má za sebou neopětovanou lásku a také velmi traumatický zážitek, přesto v duchu stále myslí na svou lásku. A když jej po letech potká náhodou, srdce promluví. Rozum se sice brání, ale city se ošidit nedají. Brock ví, že tentokrát si Jillian nemíní nechat zmizet a odpudit od sebe. Jeho chování je sice někdy na ránu palicí, ale on moc dobře Jillian zná, a proto se nenechá odradit. Oba pochopí, co musí udělat, aby mohli být spolu a šťastní. A nic a nikdo nemá šanci.... Celou sérii jsem si zamilovala a určitě se k ní časem vrátím.

Toledo
28.12.2021 3 z 5

Trochu slabší díl, kde jsem postrádala nějaké napětí nebo akci. Děj plynul, ale že bych se od knihy nemohla odtrhnout, to učitě ne - za mě průměr. V této sérii spíš podprůměr.

V.Marie
21.11.2021 4 z 5

Jsem lehce zklamaná. Ze začátku to dost připomínalo příběh Caly, ta střelba, jizva a tak, potom jsem očekávala nějakou větší hloubku, ale vlastně se nic nestalo.Jako Jo, příběh hezký, ale nejslabší díl ze série. Možná je dobře, že už je poslední.

princesse
30.06.2021 5 z 5

Tak opět jsem si skvěle početla. Opakuji se u této série se svým komentářem, ale mě to zkrátka baví. Je to skvělá "únikovka". Prostě se ponořit do příběhu a jen si to užívat. Zkrátka se celá série fakt skvěle čte. Jdu na poslední a vlastně první díl, ale z pohledu druhého hlavního hrdiny. Tak do toho ... A příběh Brocka a Jillian opět doporučuji.

Kristy.Seb
11.06.2021 4 z 5

Láska je jako oheň. Nikdy nevíš, jestli ti zahřeje srdce, nebo ti spali dům.

Život se zakládá jenom na riskování.

Žít znamená podstupovat rizika. Žít znamená riskovat.

Včerejšek je popel, zítřek je les. Jenom dnes oheň hoří jasně.

Vnitřní plamen je to nejdůležitější, co lidstvo vlastní.

Zápletka zajímavá a drsná. Ale nevím, zda bych dokázala po tolika letech stále čekat.. A Jillian v hloubi duše čekala. Ale krásný a zamilovaný.

ZHrdinka
06.05.2021 5 z 5

Je pravda, ze v tomhle dile chybela nejaka afera, akce, nejaka jobovka. Ale uvedomila jsem si to az na konci. Ze zacatku mi to prislo dost stejny jako Calla(tvar, TA noc tehdy), ale tenhle dil mi prisel asi nejvtipnejsi, bavil me hodne.

ivetapl
19.02.2021 5 z 5

Boží. Miluji každou knihu od autorky

Dellphi
17.02.2021 3 z 5

Nevite, zda je i kniha i Coltovi a Abby? Na tento pribeh bych byla opravdu zvedava... kazdopadne tahle knizka je taky moc dobra, i kdyz slabsi nez ty predchozi. Kazdopadne autorka pise moc hezky, zatim kazda jeji knizka byla ctiva a zabavna. Doporucuji a moc se tesim na dalsi jeji knihy.

johana3160
13.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Predchozi cterarky to vice mene vystihly. Hezke ukonceni serie, nahlednuti do zivota “starych” hrdinu po letech a klasicka nova zapletka se stastnym koncem. Ja osobne nemam rada ty vzpominkove pasaze zasazene do deje, uvitala bych spis prolog nez tohle, ale jsou horsi. Konec byl a nebyl dobrej. Prislo mi ze autorka chce jeste mermomoci nacpat sexualni scenu nez ukoncit knihu, mohlo byt hur...

Ketfl
22.12.2020 4 z 5

Tento díl byl za mě nejslabší ze všech, ale i přesto se mi velice líbil. Až mě teď mrzí, že jsem knihu dočetla a celá série je u konce. Určitě se ale k této sérii do budoucna zase vrátím.

lihate
30.11.2020 5 z 5

Tenhle díl byl méně akční, než ty předchozí. Přesto ve mně ale zanechal nějakou emocionální stopu a moc se líbil. Brock je muž s velkým M, nikdy neodešel, nikdy nevybuchl, je neuvěřitelně trpělivý, upřímný a klidný. To mě na něm udivovalo celý příběh. Jillian je vytrvalá, milá a velmi upřímná, což v některých chvílích bylo super, že se hned dokázali problémy řešit na místě. Ačkoli mi přišlo, že občas přemýšlí až moc do hloubky. Ale asi to tak potřebuje dělat, aby se mohla sama posunout dál. Jejich příběh je o všem a ničem, je v něm toho víc, než se na první pohled může zdát.

JanuldaN
12.11.2020 4 z 5

Nevěřím tomu, ale tento díl se mi z celé série líbil skutečně nejvíce. Jsem ráda, že autorka děj zasadila sedm let poté, co se odehrály události v předchozí knize. Spisovatelka nám tak dala možnost nahlédnout do světa oblíbených hrdinů, kteří jsou již dospělí - ženatí/vdané, někteří mají děti... Ústřední pár tohoto dílu by si "pokračování" také zasloužil - alespoň kratičký epilog. Každopádně kniha byla čtivá. Nechyběla zde láska, odpuštění, strach, vztek, naděje - zkrátka plno emocí, které na čtenáře působí. Hlavní hrdinka Jillien byla silná žena, která si toho v životě spoustu protrpěla. Lásku vyzrálého Brocka si skutečně zasloužila. Oba hrdinové si toho museli dost prožít a tím dospět, změnit se, než si k sobě konečně našli cestu.
SPOILER: Musím říct, že když jsem knihu četla a byla tak v 7/8, napadlo mě, jestli se autorka v posledním dílu neodchýlí od happy endu, který svým knihám doposud dávala. Zakončit sérii tak, že by Brock skutečně Jillien chtěl jen z pocitu viny by najednou bylo nečekané a originální. V jednu chvíli jsem se k takovémuto konci i částečně přikláněla, kdyby Brockova upřímnost Jillien řekněme osvobodila. Ale nakonec jsem byla ráda, že se J. Lynn držela ve svých "zajetých kolejích". Nejspíše by mi to totiž zlomilo srdce :-) Každopádně skutečná škoda toho neexistujícího epilogu. Možná by byl k této knižní sérii zajímavý spin-off.

Saraken
11.10.2020 5 z 5

Top ! Neskutocne dobra seria knih

NewKiddo
29.09.2020 4 z 5

Sice trošku slabší díl, ale i tak splnil očekávání. Trochu jsem doufala v nějakou bonusovou kapitolu, ohledně ostatních postav, ale i když nebyla, tak se mi zakončení série líbilo. :-)