Počátek

Počátek https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156077/bmid_pocatek-cJP-156077.jpg 4 295 77

Počátek série

1. díl

Pia vždy znala svůj osud. Měla počít novou rasu, linii nástupců, kteří porazí smrt. Za tímto účelem se zrodila, byla geneticky upravená k nesmrtelnosti a vychovávaná týmem vědců v tajné skrýši v Amazonském deštném pralese. Nyní ji vědci začínají podrobovat testům, jejichž výsledkem má být dokončení celého nebezpečného projektu. Co si Pia pamatuje, vždy nejvíc toužila naplnit jejich očekávání. Ale v noci o svých sedmnáctých narozeninách nachází díru ve zdánlivě neproniknutelném plotě, který uzavírá její sterilní domov. Poprvé v životě volná v džungli potkává Eia, chlapce z nedaleké vesnice. Nedokáže odolat a pokračuje v útěcích, aby ho mohla vídat. Zamilují se do sebe a kousek po kousku začínají poznávat pravdu o Piině původu – pravdu se smrtícími následky, která navždy změní jejich životy. 1. vydání. -- zdroj: legie.info –... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Origin , 2011

Scharks
10.06.2014 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a musím říct, že ve výsledku mě dost zklamala... Děj byl podle mého vkusu moc předvídatelný a na závěr se tam neodehrálo nic neočekávaného... Každopádně plus dávám za to, že se jednalo o něco nového a originálního.

Didia
24.05.2014 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila. Za 3 dny byla přečtená. Předčila očekávání :D

Anne Leyyd
29.03.2014 4 z 5

Tahle kniha se četla velmi pěkně. Originální nápad, příjemné postavy, jiné přímo děsivě a opravdu příšerné.

Jsem ráda, že se konečně našla autorka young adult, která neměla potřebu roztahovat příběh do více částí. KONEČNĚ!

Příběh mě trochu zklamal, protože to, co postavám došlo až na samotném konci, DOŠLO MĚ PRAKTICKY HNED, když se stala ona „jedna událost“. Trochu jsem doufala, že si autorka připravila ještě nějaké jiné rozuzlení, ale neee. Kniha se tak nějak trochu vlekla, až teprve v poslední čtvrtině se děj konečně rozjel a já jen hleděla a opravdu napjatě čekala, co bude dál. Co se týče romantiky, no, tak tu taky aby člověk doloval z ničeho. Grrr.

Pokud se ale zamyslím nad příběhem z toho hlubšího hlediska, co se autorka knihou snažila říct, tak MÁ SVOU SÍLU a skutečnou hloubku. Věčnost… je to opravdu taková výhra? A kdybychom si mohli vybrat, zvolili bychom si ji hned? Nebo je lepší to nechat na NĚKOM jiném?...

Filosofické myšlenky a rozhodně námět k zamyšlení! Za což jsem autorce přičetla body navíc.

Za sebe tedy dávám takové slabší 4 hvězdy. Pokud jste už přečetli více dystopií, young adult či postapokalyptických příběhů, pak si dovolím tvrdit, že Počátek vás do kolen nedostane, ale líbit se vám bude ;-)

Odehnalka
24.03.2014 3 z 5

Od knihy jsem očekávala trochu něco jiného, děj mě pořádně chytl až v polovině, ale téma obecně zajímavé a jsem ráda, že jsem si ji přečetla...

maid
04.03.2014 3 z 5

Vidím, že se tu to hemží samými pěti nebo čtyřmi hvězdičkami, ale nechápu proč. Já sama jsou dávala s přivřenými oči tři hvězdy. Počátek bych popsala jako průměrnou knihou ve svém žánru. Nápad o nesmrtelnosti je sice originální, ale mohl být zpracován lépe a zajímavěji. Alespoň pro mě.
Hlavní hrdinka moc sympatická není, ale co čekat od dívky, které všichni od narození vtloukají do hlavy, že dokonalá. Měla jsem chvíle, kdy jsem s ní soucítila, ale taky chvíle, kdybych ji nejraději jednu vrazila... :) A to stejné bylo i celou knihou.
Pro mě slabé, čekala jsem víc, ale je to jenom můj názor, tak mě prosím neukamenujte!

Nicol González
26.02.2014 5 z 5

Celkem zajimavá knížka a něco uplně jiného, než na co jsem zvyklá. Začátek mě moc nechytil, ale musim uznat, že jsem ráda že jsem ji přečetla. Všem doporučuju, je to velice zajimavé čtení.

Natt S
11.02.2014 5 z 5

Neuvěřitelný! Tak bych určitě popsala tuhle knížku jedním slovem. Chvilkama jsem sice chtěla dokonalou Piu přetrhnout nebo jí zakroutit krkem jelikož mě hrozně štvalo, jak i přes některé důkazy stála na straně vědců. Vědce vidím jako bezcitnou partu. Bylo jim úplně jedno, jestli někdo zemře. Zkrátka chodili přes mrtvoly. Eio mi přišel neskutečně sympatický a milý. Knížku jsem přečetla jedním dechem a jsem z ní hodně nadšená. Rozhodně doporučuju přečíst. Nezklame! (:

Tanja00
02.02.2014 5 z 5

Kniha mě velice zaujala :), pojednává nad otázkou o nesmrtelnosti.

Efca
17.12.2013 4 z 5

Přestože je děj trochu předvídatelný, je napsán tak poutavě, že stránky plynou úplně samy. Jako bonus je příběh zasazen do džungle, což samo o sobě lehce spouští čtenářova fantazii na plné obrátky. Vědecká stanice a její umístění mi trochu evokovala inspiraci seriálem Ztraceni, nicméně s knihou jsem byla spokojená a jsem zvědavá na další počiny autorky.

AWKWARD.
12.12.2013 5 z 5

V první chvíli jsem nevěděla, co mám očekávat. Když jsem si přečetla anotaci přišlo mi to zajímavé, ale bála jsem se, že mě kniha tohoto typu (tj. s vědci a vědou :D) nebude bavit a že se mi bude jen tak válet v poličce. Nakonec jsem zjistila, že je to hodně zajímavá kniha a četla jsem jí dost rychle :D Pia byla dobrá a i když byla "dokonalá" chovala se jinak než od ní očekávali vědci, kdo by to čekal :D Doktorka Nešika byla sympatická postava stejně jako Antonio :) Tak trochu jsem očekávala a tušila kdo bude Eiovým otcem :) Byli i chvíle, kdy jsem si pobrečela a prostě jsem nemohla přestat :) Pokračování by se mi líbilo, ale asi by už bylo prakticky o ničem, nicméně jsem ráda jak to zkončilo :D

Gwendolyn
15.10.2013 2 z 5

čekala jsem víc

kleria
22.09.2013 5 z 5

Moc pěkná knížka, nemysela jsem si, že mě bude tolik bavit :D a ten konec to byla bomba, brečela jsem snad pořád, ale skončilo to krásně nakonec :D a u téhle knížky bych klidně brala pokračování :), ale autorka by už asi neměla co psát, protže už v téhle knžky jsem netušila co se bude dít :). DOPORUČUJU!!!!!

Knihomolka Rů
18.09.2013 3 z 5

Příběh byl občas trochu zdlouhavý. Kniha mě chytila asi až někde za polovinou, ale bavila mě, nelituju že jsem ji přečetla :)

Malous
25.08.2013 5 z 5

Úžasný příběh. Nenašla by se stránka, která by mě nebavila. :) Podobnost s: Ptačí zpěv, Dech, Jsem roztříštěná..

mynonka
20.07.2013 4 z 5

Přestože příběh byl v mnoha ohledech dost předvídatelný a jen zřídka mě něco překvapilo, musím uznat, že byl VELMI originální. Nezvyklé a atraktivní prostředí, domorodci, vědecké zařízení...to všechno si mě získalo. I když i tentokrát je pro mě hrdinka příliš nevyzrálá, Pie to odpouštím :). Konec byl sice trochu protahovanější, ale knihu vřele doporučuji :).

sushenka
30.06.2013 4 z 5

I když jsem od knihy čekala víc, přesto mě příjemně překvapila a zaujal mě zajímavý nápad braný z věděckého hlediska. Příběh byl plný neočekávaných zvratů od začátku do konce a autorka si skvěle vyhrála s Piynou postavou, její charakter byl výborně promyšlený! Ale měla bych špatné svědomí, kdybych dala 5*

Missys17
26.06.2013 5 z 5

Úžasná kniha, napínaví děj, který mi vyrazil dech. Těším se na další díla od této autorky :)

dobrodružství nesmrtelnost

Jessica Khoury