Počátek

Počátek https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156077/bmid_pocatek-cJP-156077.jpg 4 295 77

Počátek série

1. díl

Pia vždy znala svůj osud. Měla počít novou rasu, linii nástupců, kteří porazí smrt. Za tímto účelem se zrodila, byla geneticky upravená k nesmrtelnosti a vychovávaná týmem vědců v tajné skrýši v Amazonském deštném pralese. Nyní ji vědci začínají podrobovat testům, jejichž výsledkem má být dokončení celého nebezpečného projektu. Co si Pia pamatuje, vždy nejvíc toužila naplnit jejich očekávání. Ale v noci o svých sedmnáctých narozeninách nachází díru ve zdánlivě neproniknutelném plotě, který uzavírá její sterilní domov. Poprvé v životě volná v džungli potkává Eia, chlapce z nedaleké vesnice. Nedokáže odolat a pokračuje v útěcích, aby ho mohla vídat. Zamilují se do sebe a kousek po kousku začínají poznávat pravdu o Piině původu – pravdu se smrtícími následky, která navždy změní jejich životy. 1. vydání. -- zdroj: legie.info –... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Origin , 2011

lucyvase4
29.09.2023 5 z 5

Příběh vypráví o dívce Pie. Je dokonalá. Nesmrtelná. Žije uprostřed džungle ve vesnici, kterou založili vědci, a dali ji jméno Malá Cambridge. Pia žije pouze ve vesnici ven nemůže. Ani o světě ji vědci nemůžou nic říct. Svět podle nich není na Piu s nezranitelnou kůži ještě připraven. Pia nezná nic jiného než vědecké studie a testy které jí dává strýček Paolo (všichni ve vesnici jsou pro ni strýčkové a tetičky). Má vidinu toho, že jednoho dne bude patřit jako její matka do týmu Amortis a stvoří dalšího nesmrtelného. Jejího pana Dokonalého, se kterým založí novou lidskou rasu. V den jejich 17 narozenin ale do vesnice přijede nová vědkyně Herriet a všichni muži jsou z ní na větvi. Pia začne malinko žárlit a když během večírku, který se pořádá na její narozeniny vidí jak strýčku Anthoniovi hoří oči, když vidí Herriet, chce to samé také zažít. A právě během téhle noci si všimne díry v elektrickem plotu a vydá se do džungle. Říká si, že se jen porozhledne kolem CAM ale nakonec se zatoulá dál a narazí na chlapce s modrýma očima. Na chlapce, se kterým prožije příjemný večer a ke kterému se bude tajně vracet, kdy jen to půjde.
Je láska nad věčnost? Je Eio (tak se chlapec jmenuje) připraven na život s nesmrtelnou? Je pro Piu důležitější láska a svoboda nebo věda a stvoření pana Dokonalého s novou rasou lidí, tak jak ji to celý život učili? A jaké strašně tajemstvi se skrývá za vznikem jedné nesmrtelné dívky?
Za mne naprosto strhující příběh. Moc se mi kniha líbila a zanechala ve mně úžasný dojem. To jak se Pia vyvíjela z malé holčičky, která věří všemu co jí řeknou v ženu se svym vlastním názorem.
Ani jsem nechtěla, aby kniha skončila. TAK MOC MNE DOSTALA.

Andynka
18.04.2023 4 z 5

Moc zajímavý příběh o uzavřeném světě v kleci, kde vědci zkoumají unikátní projekt, který se nesmí dostat do opravdového světa.
Zároveň o světě venku, který se prostě nedá jen tak vymazat a utajit.
A je to velké pokušení, když znáte jen ten uměle vytvořený svět .
Originální příběh, který mě vážně bavil. Škoda, že u nas nevyšlo pokračování. I když ho svým způsobem nepotřebujete. Dalo by se říct, že konec je uzavřený.
Ale bylo to tak zajímavé a hezky napsané, že bych si klidně další knihu přečetla.

Miruneček
16.09.2022 3 z 5

Téma jako vytržené z války o nové rase. Příběh poutavý, ale upřednostnil bych větší zeměpisný rozlet. myslím, že na toto téma bude ještě mnoho knih i filmů.

Kajuul
12.12.2021 5 z 5

Velmi zajímavá knížka, podobné téma jsem snad nikdy nečetla, postavy hezky vykreslené, dějový spád je hlavně ke konci, kdy vše nabírá na intenzitě, škoda otevřeného konce, každopádně si jej každý může domyslet sám, ať už je pesimistický či naopak optimistický. :)

KTera
30.04.2021 5 z 5

Zajímavý a poutavý příběh,krásně se četl a i když je kniha ze série tak je příběh ukončený. Tudíž nejsem zklamaná otevřeným koncem i když mne mrzí že další díly nevyjdou.

Veronika33
13.05.2020 4 z 5

Túto knihu som dlho odkladala, nebola som si istá či ma bude baviť. Príbeh ma však očaril bol fakt pútavý, možno až na niektoré pasáže, kde sa autorka hlbšie venovala práci vedcom. Koniec bol trochu divoký, ale za mňa super kniha. Je mi ľúto , že u nás resp. v ČR nevydajú ďalšie diely série.

Laf
14.04.2020 5 z 5

Po knize jsem sáhla, protože mne zaujal popis na zadní straně, ale velká očekávání jsem od toho neměla. A proto jsem byla velmi překvapená, jak jsem se hned z kraje do příběhu začetla a stránky hltala jednu za druhou. Těžko ji pustit z ruky. Můžu jen doporučit :)

Cleo De Nile
07.06.2019 4 z 5

Velice zdařilý literární počin, knihu jsem četla hned jak vyšla, a naprosto jsem se do ní zamilovala. Už jen pro ten nevšední nápad se zápletkou a prostředí, ve kterém se to odehrává. Děj postupně gradoval a já hltala jednu stránku za druhou. I když je tedy pravda, že začátek působí poněkud rozpačitě, ale nebojte se, po pár stránkách se to otočí o tři sta šedesát stupňů. Hlavní hrdinka Pia byla velká sympaťačka. Hrozně moc se mi líbil i nečekaný konec.

Voda1
13.03.2019 5 z 5

Moc hezká kniha. Rozhodně doporučuji.

Charmedka
18.11.2018 2 z 5

Pro mě obrovské zklamání, čtení mě nebavilo, musela jsem se hodně nutit. Přesto mě mrzí, že další díly nikde a nejspíš se jich ani v češtině nedočkáme.

Prvním kamenem úrazu pro mě byla samotná Pia. Ač je inteligentní a nakonec se projeví jako hodně soucitný člověk, který sebou nenechá manipulovat a i přes svou výchovu z ní není neempatický robot, tak na mě působila neskutečně namyšleně. Výsledek toho, jak ji neustále někdo tvrdí, že je dokonalá.

Kniha má velmi pomalý rozjezd, celkově se příběh nikam nežene a za celou dobu se toho tolik nestane. Sem tam nějaký menší zvrat pro oživení, aby se čtenář neunudil, ale jinak je kniha téměř o ničem, stále dokola o tom samém.

BlaniVan
01.10.2018 3 z 5

Na tuhle knihu jsem byla dlouho dost natěšená. Možná to je jeden z důvodů, které mi kazí celkový dojem. Nápad celkem originální ale jinak takové celkem nijaké. A zakončení takové zvláštní. Možná trošku horší průměr.

caroline.aiko
28.04.2018 5 z 5

Dobrodružná knížka, které rozhodně napětí nechybí. Jestli jsem to dobře pochopila, tak jeden ze záměrů byl ukázat, že láska si vždy najde cestu, ať už je to sebesložitější. Pia mi přišla jako jedna z nejsimpatičtějších hlavních postav, o kterých jsem kdy četla, a že byla sebejistá i přes to, že z ní dělali pokusného králíka. Pro mě to skončilo hodně otevřeně a byla jsem z toho celkem zklamaná, ale věřím, že bude pokračování.

Clare C
16.02.2018 5 z 5

Kniha krásně popisuje lidské charaktery a poukazuje na fakt, že dítě může mít "správné" morální zásady, i když je z velké části obklopeno lidmi, kteří mají svou morálku velice pohnutou. Také je v příběhu velice krásně vykreslený rozpor, vycházející z nesmrtelnosti snad v každém případě, a to, jestli milovat smrtelného. Tento problém však dle mého názoru správné řešení nemá, tudíž jsem velice ráda, že příběh skončil tak, jak skončil. Co se konce týče, je velmi překvapivý a nečekaný, a přesto, že kniha nemá výrazně otevřený konec, mě mrzí, že další dva díly nejsou přeloženy do češtiny. Někdy v budoucnu si je asi přečtu, ale i tak to zamrzí.

Aelka
12.02.2018 5 z 5

Knížka milé překvapila, neotřelý námět vtáhne do děje. Příběh je poutavý a čtivý.

Kira128
22.12.2017 4 z 5

4,5 hvězd. Ne, to ne, dám prostě pět… Ale něco mi trochu nesedělo, 4,5 je akorát. Co když ale mohu ty nedostatky přehlédnout?
Začínám mít dojem, že tohle je opravdu poprvé, co si s hodnocením vůbec nevím rady. Líbilo se mi to. Byl to jednoduchý výběr naslepo. Procházela jsem knihovnou, má pravá ruka zašátrala v regálech a vytáhla Počátek ven na světlo prachem přenášené (nějak zvláštní a poetické). Raději nemluvě o tom, že se mi podařilo shodit ještě další dvě knížky, které s pořádným prásknutím dopadly na podlahu. To víte, úplně v přízemí ta polička zase nebyla.
Co musím vážně pochválit, je především obal. Název je vložen na bílém těle dívky, a i když je poskládaný svisle a celkově jsou jeho písmena malá, vypadá dosti umělecky a esteticky. A co teprve ty výstupky rostlin, na které si čtenář může sáhnout! To je dokonalost. Když jsem se jich dotkla poprvé, absolutně jsem netušila, co to má být. Musela jsem se podívat na titulní stranu, abych byla v obraze.
Nápad knihy se mi zdá velmi neotřelý, vážně, zatím jsem nic takového neviděla (pardón, nečetla, pomatení smyslů z toho, že dneškem končí škola a začíná až 3. ledna, je stále hodně silný faktor). Nesmrtelnost plus džungle. Podivné, ale skvělé.
Vědecké centrum v Amazonii. Páni. Hromada strýčků vědců. Pia, která většinou ztělesňovala hrdinku s rozumem (občas ji bohužel chytily záchvaty namyšlenosti). A celkově výborně vykreslené postavy až mi to bralo dech.
Když si to vše takto projdu, těch 5 hvězdiček by bylo jasných. Ale…
Ze začátku jsem se nemohla začíst, nevím proč, vážně netuším. Možná to bylo až příliš vědecké, možná mi ten styl na prvních stránkách prostě úplně nesedl. Nebudu zapírat, že když jsem Počátek četla v autobuse a vedle mě seděl nějaký muž, že jsem se cítila, jako bych studovala nějakou odbornou literaturu zaměřenou na biologii.
Spoileruji!
Eio byl ale naprosto dokonalý! Kluk z džungle, co to jako?! Při poslední scéně, když vyprávěl, jak prožíval to, že Pia vypila nektar z elysie. Přišlo mi to hrozně dojemné.
A co se strýčka Paola týče, to bylo to největší monstrum, jaké se v knize vyskytlo. Tedy… asi by hodně soupeřil s matkou Piy (nevím, jak skloňovat).
Musím se ale přiznat, že nejvíc jsem zbožňovala Harriet. To byla super ženská.
Konec spoileringu!
Takže si to shrneme. Kniha má zajímavý námět, který je skutečně neotřelý, a myslím, že milovníky originality by měla ve většině případů chytit. Styl psaní, jenž jsem si ze začátku moc neužívala, se mi nakonec přeci jen vryl do hlavy a zvykla jsem si na něj. Představovala jsem si i samu sebe v džungli, což je co říct. I když jsem si chvílemi připadala jako vědec studující biologii, musím uznat, že zajímavost z této knihy rozhodně čiší.
Bylo tu však i pár momentů, které mi prostě úplně nesedly (například Pia a její namyšlenost), takže možná toto bude tím jedním důvodem, proč dávám jako konečné hodnocení čtyři hvězdičky.
Doporučit mohu, je to oddechová četba. Myslím, že nic nezkazíte tím, když po ní sáhnete. A jestli chcete prožít sladké Vánoce, které se sem už řítí, toto je jedna z těch nejvíce ideálních možností.

GraceC
29.10.2017 3 z 5

Ze začátku mi kniha připadala dost nudná, ale tušila jsem, že celý příběh nezůstane jenom u té upjaté hlavní hrdinky. Pomalu se začala dostávat na povrch různá tajemství a kniha mě vtáhla svým napětím. Moc se mi líbil drastický konec, kdy vyšlo najevo, jaké hrůzy se v Malé Cam udály. Tato část hezky zapadala do celého příběhu. Avšak mrzelo mě, že si autorka musí pomáhat "láskou na první pohled" a občas mě dost štvala omezenost hlavních postav. Každopádně to byl lehčí příběh, který bych doporučila méně náročným čteářům jako oddechovku, která nejspíš nezklame.

Beky
23.08.2017 4 z 5

Originální námět ... Velice čtivé, úžasný příběh, dost napětí a spousta překvapení (alespoň pro mne), ale myslím, že být kniha tak o polovinu tenčí, nebylo by to na škodu. :-) Některé pasáže moc protahované, neustále bylo NĚCO ... co oddalovalo čtenáře od konce knihy. Nicméně jako celek ... :-) Slušný.

Dceradábla
21.08.2017 3 z 5

No popravdě mi tahle kniha dala pěkně zabrat. Začátek byl zbytečně zdlouhavý a nudný, znám mnohem lepší knihy. Čekala jsem něco jiného ..

danca83
20.08.2017 4 z 5

Taková spíš oddechovka, žádný strhující příběh se nekonal . Kniha se mi dobře četla, mohla být klidně kratší .

Akisi
29.06.2017 1 z 5

No tohle bylo pořádné peklíčko... Už jsem četla lepší "knížky" na internetu od amatérských pisálků.
Nuda, klišé, předvídatelné, postavy nesympatické, romantické scény absurdní. Už od začátku jsem tak nějak věděla, jak to vlastně s tím dějem bude. A on ten konec byl vlastně ještě horší, pane bože... Posledních sto stránek jsem jen profrčela, protože jsem na to neměla nervy. Spousta zbytečných pasáží, bez kterých by se kniha obešla a byla o půlku tenčí.
Tohle prostě nestálo ani za těch 50 korun, co jsem za to dala v Levných knihách. Jednu hvězdičku dávám za docela hezkou obálku a snadné čtení, které uvítají hlavně dvanáctileté slečny, co touží po jednoduché romantice a jsou nepolíbené kvalitními příběhy.

dobrodružství nesmrtelnost

Jessica Khoury