Pobřeží v plamenech

Pobřeží v plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63789/bmid_pobrezi-v-plamenech-65d4d92c17942.jpg 4 12 3

O přípravách invaze v Normandii. Dokumentární reportáž se soustřeďuje na události před vyloděním invazních spojeneckých jednotek v Normandii. Vlastní boje popisuje stručně, a to ještě pouze jejich první hodiny. Hlavně se zabývá souboji tajné služby spojenců s tajnou službou hitlerovského Německa. "Já a moji kolegové," psal Stalin Churchillovi, "musíme přiznat, že v dějinách válek nemá takový podnik obdoby co do rozsahu, velkorysosti i záměru a mistrovství realizace."... celý text

hnusák
hnusák
19.02.2022 4 z 5

Kniha plná faktů a přesto se čte velmi lehce. I když mám o invazi pojem, dozvěděl jsem se spoustu zajímavých informací.

Canniosh
Canniosh
17.11.2021 3 z 5

Tato kniha je opravdu psaná jako reportáž, plná faktografických detailů, propojení, návazností. Občasné rozhovory účastníků ji ale příjemně obohacují, a tak vytrhávají čtenáře z přehršle výčtu historických faktů. Já ji přečetl v řádu hodin, nemohl jsem se odtrhnout, byť jsem samozřejmě seznámen s historickými fakty o vylodění Spojenců, významu této operace i důsledků, prostě jsem byl zvědavý, jak se autor popere se závěrem. A musím říct, že velmi příjemně; kniha vlastně končí ve chvíli, kdy má, protože je o této operaci a ne o spoustě dalších bojových akcích a operacích. Za mě určitě velmi příjemné překvapení.

MartinezZ
MartinezZ
24.09.2016 4 z 5

Spokojenost. Nedozvíte se víc než v jiných publikacích, což ani na nějakých 180 stránkách nejde, ale je to takový rychlý souhrn událostí před a po, sesumírovaný poměrně čtivě a poskládaný dostatečně zajímavým způsobem, takže nemá šanci ani nudit ani přestat zajímat. Kapitoly jsou navíc docela krátké, málo kdy na víc než tři čtyři stránky, takže to odsýpá a ani nestačíte nějakou z kapitol nedočíst a pak se dodatečně vracet v ději a hledat v textu. Jde jen o vypíchnutí toho nejzajímavějšího, takže lze doporučit těm, kteří nechtějí příliš hloubat v historii, ale chtějí nebo potřebují něco zajímavého ke čtení z válečné historie a nebo jen v rychlosti seznat něco zajímavého do školního referátu nebo tak něco :)

invaze Normandie

Rudolf Ströbinger
česká, 1931 - 2005
1991  73%Stalo se v Adventu
1998  41%Rudá zrada
1994  57%Intimity rudých bossů
2003  65%Vražda na zámku Mikulov
1966  78%Pobřeží v plamenech

Kniha Pobřeží v plamenech je v