Po zarostlém chodníčku

Po zarostlém chodníčku https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304190/mid_po-zarostlem-chodnicku-YP1-304190.png 4 9 2

Damato
28.01.2017 5 z 5

Četla jsem knihu,když jsem byla malá holka,teď jsem se s ní v knihovně u rodičů potkala náhodou znovu a ráda jsem si čtení zopakovala.Podlle mě,je tady to velice čtivě rozebráno Janáčkovo dílo,moc krásně a citlivě propojeno,jak soukromý život ovlvňoval ten autorský,skladatelský a naopak.

knihomilka
19.05.2014 3 z 5

Som sklamaná, čakala som román, ale je to len voľné rozprávanie o skladateľovi, navyše len také útržkovité, roztrieštené, skokom raz sem, raz tam, časová os je značne narušená. V troch štvrtinách knihy sa dozvedáme, akých mal predkov. A tie rozhovory s osobnosťami, s ktorými spolupracoval, tam boli úplne zbytočné. Okrem toho sa veľa dozvedáme o rozboroch jeho diel, ale málo z jeho života. V kapitole Skladateľské vyznanie bolo povedané všetko o tom, ako komponoval, čo cítil, o čo sa snažil, čo chcel vyjadriť svojou tvorbou, bolo to tam tak jasne napísané, že zvyšok knihy je vlastne už tým pádom zbytočný, lebo na všetkých stránkach sa rozoberá to isté, ako to on sám v tej kapitole vyjadril, iba sa to trošku obšírnejšie napísalo, ale podstata vychádza práve z tejto kapitoly. Vidím to tak, že v knihe prevláda balast a s Janáčkom sa zoznámime len veľmi povrchne. Okrem toho autor cituje veľa statí z iných biografií, ktoré už boli napísané. A teda pokiaľ by som čítala inú biografiu, túto knihu by sa už neoplatilo čítať. Ale keďže toto bolo moje prvé zoznámenie s ním, tak ešte dávam knihe pomerne kladné hodnotenie.