Po všechny dny života

Po všechny dny života https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111123/bmid_po-vsechny-dny-zivota-qaV-111123.jpg 2 3 2

S postavami dvou milenců, jejichž jména se s dobou mění, nás spisovatel provází několika staletími celou Evropou, ze středověkých severoněmeckých nížin až do moderní Itálie. Jména a příběhy hrdinů jsou skutečně převzaty ze starých pramenů. Skvělé dílo o milostné nikdy nenaplněné touze. * Příběh dvou milenců, procházejících pod změněnými jmény Evropou asi od r. 800 až do našich dnů, od středověkých severoněmeckých nížin až do moderní Itálie. Milostný příběh na pohybujícím se historickém pozadí, líčící s mírnou ironií a shovívavostí cestu za poezií, za krásou a láskou. Kniha, o které autor říká, že by neměla být považována za historický román, protože autor (nar. 1900) přistupoval k historickému materiálu s jistou a nutnou volností.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Odeon

Livsdagen lång , 1964

MOu598
09.08.2017 1 z 5

Četla jsem v březnu 2009. Podle mých poznámek:
Pro mne asi zatím moc náročný autor. V knize se prolíná současnost a imaginární, nebo skutečné diskuse mezi mužem, zabývajícím se dějinami, a spisovatelem, a do toho příběh, spíš několik příběhů stále o tomtéž - láska z různých dob se stejně jmenujícími se postavami.
Části knížky se mi moc líbily. Čtivé, hezké, přínšh.
Ale celkově pro mne slátanina.

Stilico
18.02.2012 5 z 5

Mysteriózní román o lásce a osudovosti, který se neodehrává pouze v jednom lidském životě, ale který trvá po všechny dny života.

láska

Eyvind Johnson
švédská, 1900 - 1976
1977  75%Za časů Jeho Milosti
1967  68%Břehy a příboj
1982  75%Sny o růžích a ohni
1969  47%Po všechny dny života
1935  0%Čtrnáctý rok

Kniha Po všechny dny života je v