Po tvém boku pevně stát

Po tvém boku pevně stát https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92397/po-tvem-boku-pevne-s-92397.jpg 5 10 3

Již druhé vydání velmi oblíbené knihy Jana Vondráčka přináší rozhovory s manželkami válečných letců - pilotů RAF, Hany Fajtlové, Vlasty Šiškové, Marie Hrubé, Jiřiny Úlehlové. O hrdinství jejich manželů bylo vysloveno i napsáno mnoho. V poválečném období, kdy se setkali se svými budoucími manželkami, za sebou měli válku a před sebou, jak se domnívali, šťastný život v míru, s milovanou osobou a povoláním, které nemělo skončit posledním válečným letem. Únor 1948 poslal jejich rodiny jinou cestou, byli vězněni, perzekvováni oni a celé jejich rodiny. Jejich manželky to vše s nimi snášely, vychovávaly děti, zabezpečovaly rodinu v nelehkých podmínkách. Přesto - nebo právě proto - by tyto ženy neměnily. Stály totiž po boku mužů, které milovaly. (manželky válečných letců vyprávějí)... celý text

Katka2382
13.05.2020 5 z 5

Velký obdiv všem těmto dámám.Zasloužily by si pomník,stejně tak jako jejich manželé.

Chemiczka
01.08.2018 5 z 5

Útlá knížečka rozhovorů s manželkami československých letců u britské RAF. V povědomí mám některé příběhy letců, ovšem velmi málo se mi dostanou do ruky vzpomínky rodinných příslušníků.
Všechny čtyři dámy bez skrupulí odpovídají na dotazy ohledně svého dětství, rodiny, perzekuce za komunismu, která byla páchána na jejich mužích a celých rodinách. Zajímavé počtení o tom jak to vidělo a prožívali nejbližší okolí letců.
Jen jedno mi vadilo, trochu politická agitace na poslední straně knihy - ale chápu, někde se zdroje na vydání knihy vzít musely.

Aequis
26.05.2014 5 z 5

Kdyby bylo možno hodnotit více než pěti hvězdičkami, tato kniha by si je zasloužila. Lidé, kteří byli vězněni komunistickým režimem to měli hodně těžké. Jejich rodiny však musely trpět dvojnásobně. Obdivuji skutečnost, že ani jedna z žen -o nichž je kniha- by na svém životě nic neměnily a na nic si otevřeně nestěžují. Vřele doporučuji.