Po tvém boku

Když Autumn zjistí, že zůstala zamčená v knihovně, myslí si, že už to nemůže být horší. Až do té chvíle, než přijde na to, že Dax tam skončil s ní. Autumn toho o Daxovi moc neví – prý je to samotář, a jednou se dokonce zapletl do nějaké bitky a skončil v polepšovně. Ale je si naopak jistá tím, že je asi tou poslední osobou, se kterou by chtěla někde zůstat celý víkend zavřená. A tak si prostě jen dokola připomíná, že je jen otázkou času, než si její přítel Jeff všimne, že ji nechal v knihovně, a vrátí se pro ni. Jenže Jeff se nevrátí. A tak musí Autumn jíst pár dní jen jídlo z automatu a bavit se s divným klukem. Naštěstí ale zjistí, že Dax není zas tak zvláští a že si dobře rozumí. Dokonce víc, než si kdy Autumn s jakýmkoli jiným klukem rozuměla. Můžou ale jejich pocity přežít konec víkendu a návrat do jejich původních životů?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347520/po-tvem-boku-keR-347520.jpg 4.3357

By Your Side (2017)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kniha Po tvém boku

TessLaskoradova

Je to oddechová kniha. Styl psaní je lehký a nenucený, ale zároveň vám nedovolí se od textu odtrhnout. Rozhodně si od Kasie West přečtu i další knihy, tahle se mi moc líbila.

Merrit999

Moc milá oddechovka

Akléda_

Čekala jsem možná trochu víc, ale jako odpočinková kniha je to super.

sd1992

Kasie West jsem si neskutečně rychle oblíbila. :) Píše neuvěřitelně lehkou rukou, kniha je sama o sobě spíš relaxace, hlavní postavy si musíte zamilovat i kdyby jste nechtěli a každý nápad na novou knihu je vždycky originální.. :-) Žádná její knížka není tuctová! Doufám, že jich u nás bude víc a víc.. :) můžu jen doporučit.

Pedruska01

Tak a právě jsem dočetla. S touhle autorkou jsem to myslela vážně, asi si dám takový její čtecí maraton, protože ty její příběhy se čtou samy a ten její styl vyprávění mi opravdu náramně sedí. Oddechové čtení, u kterého člověk nemusí nijak složitě přemýšlet, odpočine si a ještě získá připitomnělý úsměv na tváři, který dokáže vydržet opravdu dlouho. Tohle byla moje druhá kniha z pera autorky a znovu se jí to povedlo. Byl to milý příběh. Líbilo se mi to a hned z několika důvodů. Nebyl to takový ten prvoplánový příběh, měl v sobě zakomponovaná i trochu silnější témata.
Hlavní hrdinku jsem měla ráda a celkem jsem si s ní užívala to uvěznění v knihovně a poznávání Daxe.
Dax? Jo, získal si mě. Ale abych byla upřímná, dlouho jsem zvažovala/fandila i Jeffovi. Tak nějak to k němu nebylo fér? Jenže oproti Daxovi byl na svůj věk, řekneme... infantilní a trochu - teď budu vážně ošklivá - rušivý element. :D Naopak Dax byl klid, který Autumn na svou duši potřebovala.
Nemohu říct, že bych se ubránila porovnávání této knihy s tou první, kterou jsem už měla čest číst (Náhradní kluk). Samozřejmě příběh byl o něčem jiném, co se mi líbilo, to ani tak nehodnotím, jako to v mém nitru, co ty dvě knihy samostatně dokázaly vytvořit. Na jednu stranu mě to mrzí, ale nikdy nic není vždy úplně to nejlepší. Tenhle příběh mě nevzal tak moc za srdce jako ten předešlý. Však jen o chlup, takže hodnotím za 4,5* a přidávám doporučení. :)

happy19

Milá kniha,jsem víc než nadšená.;-)Četla se sama,žádná hluchá místa.Autorčin styl mi velmi sedí;-)

Lokina

Po přečtení této knihy se určitě vrhnu na autorčiny další knihy, protože se mi to moc líbilo. Knihovna je mým oblíbeným místem a v příběhu hraje velkou roli, kde se hlavní hrdinové seznámí.
Příběh mě bavil od začátku až do konce. Je to odlehčené, vtipné, romanticky nevtíravé, a vůbec jsem měla problém knihu odložit, protože mi s tak laskavým příběhem bylo vážně fajn.
Když jsem otočila na další stránku s tím, že to pokračuje, najednou byl konec, to mě asi nejvíc mrzí :-)

MiraiYume

Být zavřená v knihovně... páni! Splněný sen! Tedy asi jak pro koho, že... Scéna v knihovně bomba, pak mi chvíli přišlo, jako by měla Autumn spasitelský komplex. Netrvalo však dlouho a zjistila jsem, proč zrovna Dax. Výborné oddychové čtení. Žádná hluchá místa, moc milý a citlivý příběh s nevšedními hrdiny. Čtení jsem si užila od začátku do konce, a to dávno nejsem cílová skupina! Za mě palec nahoru. Pokud někdo hledá jemnou romantiku (primárně pro náctileté), jednoznačně dobrá volba.

Natynka23

Moc se mi líbila, byla velmi čtivá a četla se neuvěřitelně lehce a rychle (měla jsem ji přečtenou za necelé dva dny). Určitě si přečtu i jiné knížky od Kasie West.

domina

Tato kniha se mi opravdu moc líbila. Dokonce jsem nepřeskakovala stránky.

ivousekk

Hmm, tohle bylo skvělé. Milé, sladké, romantické čtení, co průběžně způsobovalo úsměv na tváři. Autum je milá, správná holka, kterou nejde nemít rád. A Dax, toho si prostě zamilujete po pár stránkách. Doporučuji každému, kdo má chuť na velkou dávku romantiky a zároveň hledá bezva oddechovku. Tahle knížka splňuje oboje na jedničku.

SarahRoyalAss

Tohle bylo strašně milé a sladké. Nevím, proč jsem si na Kasie nenašla čas už dříve.
Postavy jsou skvělé a zajímavé, i když by vedlejší postavy mohly mít více prostoru abychom je poznali. Autumn jsem si velmi oblíbila, nebyla to klasicky strojená dokonalá hlavní postava, ale reálná osoba poukazující na lidi s podobnými problémy.
Příběh byl sice pomalý, ale příjemný, výborně se to četlo a za chvilku byla polovina knihy přečtená.
Část v knihovně se mi líbila nejvíce a trochu mi mrzelo, když to končilo. I když sice je úplně jasný, jak to dopadne, tak příběh neomrzí ale "zahřeje uši." ;)
Prostě strašně milá, krásná zimní romace. ♥

Drahuska12

Krásná kniha ????

Verunka926

Knihu jsem si přečetla třikrát a i přesto, že jsem věděla jak to dopadne, jsem si knihu při každém čtení užila;-)

v.r.b.o.v.a
27.12.2018

Dlouho mi trvalo než jsem ji přečetla, ale konečně se mi dostal do ruky román, který nekončí smrtí.

Brambu
27.12.2018

Krásný příběh. Ukazuje nám, jak se dva naprostí cizinci dokáží sblížit během jednoho víkendu, jelikož zůstanou zamčení v knihovně a musejí se spolehnout jen sami na sebe. A tím začíná jedno velké dobrodružství, které si oba překvapivě užívají a navíc se o sobě dozvídají mnohá tajemství. Ovšem všechno jednou pomine, takže i jejich nedobrovolné uvěznění končí a vše je rázem jinak. Dokáže jejich sblížení vytrvat i v reálném životě nebo to byla jen iluze?

cukrovka
17.12.2018

Příjemné a oddechové čtení. Sympatičtí hlavní hrdinové, jednoduchá dějová linka bez velkých zvratů.

Gabriela456
16.12.2018

Naprosto skvělý

Silmarien
09.12.2018

Ok, malo to kopec nelogických vecí... hlavne v tej prvej časti, lebo takto sa v knižnici naozaj ostať tak dlho bez povšimnutia nedá.
Ale inak to bolo milé, nenáročné, opäť tam bolo načrtnutých pár vážnejších tém, hoci sa nerozoberali nijako do hĺbky. Koniec bol rýchly, všetci nakoniec urobili všetko správne, čakala by som, že tam trochu ´"zlej krvi" z niektorých strán ostane.
Čítalo sa to rýchlo, zhltla som to za pár hodín prerušovaného čítania.

NalinnMane
02.12.2018

Nějak nevím. Celou dobu mi prostě nějaký hlásek našeptával ,,Je to brak!" a já se přes to celou dobu nedokázala přenést. Prostě mě to nezaujalo a příběh a hlavmě hlavní hrdinka mi přišly laciné.

nani_nka
22.11.2018

Nenarocna romanticka teenagerska knizka na jedno dopoludnie, ktora vam vycari usmev na perach a pri ktorej sa dobre zrelaxujete.

Karola050716
11.11.2018

Přečetla jsem za jedno odpoledne a už dlouho nebylo čtení tak příjemné. Ta knížka hladí na duši, bez zbytečných zvratů, explodujících pubertálních emocí, velkých romantických gest, prostě taková obyčejná a zároveň krásná. Moc hezky napsané.

Petra.M
05.11.2018

Jedním dechem přečteno. Knížka mi byla velice sympatická, jelikož si na nic nehrála, vše v ní bylo reálné, postavy skvěle propracované a celkový příběh nebyl žádné klišé. Autorka hezky pronikla do nitra hlavních postav, které neřeší jen své bouřlivé hormony, ale také psychické a sociální problémy.

ivana02
25.10.2018

Už obálka jasně svědčí o tom, že příběh je určen pro -náctileté čtenáře a hlavní téma jsou vztahy. Byla jsem na to připravena a tak jsem nebyla zklamaná. Hlavní bylo, že část děje se opravdu v knihovně odehrával :-) Anotace naštěstí prozrazuje pouze začátek, dál se samozřejmě řeší, jestli Autumn má mít toho nebo onoho :-) Co mě ale hlavně zaujalo, bylo to, že hlavní hrdinka trpí úzkostnou poruchou, která jí negativně zasahuje do života a přesto se to bojí svým kamarádům říct. Tato linka, i když není velká, se mi v knize líbila nejvíc.

teri1003
18.10.2018

Kniha na mě působila jako příjemná oddychová romantika. Žadné velké zvraty určitě v knize nehledejte... a právě jestli chcete nějakou nenáročnou knihu, tak právě tuto můžu doporučit.

Etule
15.10.2018

Knihu jsem četla v bezprostředně po přečtení Náhradního kluka a musím říct, že tahle se mi líbila o chloupek víc. :) Je úžasně čtivá, má sympatické postavy, které ovšem mají svá vlastní tajemství a určité problémy. Jenže nic není tak jak se na začátku zdá.
Jsem moc ráda, že se Autumn nakonec rozhodla tak jak se rozhodla. Hlavně jsem, ale ráda, že se rozhodla udělat to, co je dobré pro ni a ne pro všechny okolo. Takže rozhodně palec nahoru.
Solidní 4,5 hvězdičky, na plný počet to pro mě nebylo, chyběl mi tam nějaký wau efekt. ;) Ale rozhodně stojí za přečtení, a nejspíš si ji i pořídím do knihovny, je to příběh, ke kterému bych se vrátila ráda.

TerezaMondeková
10.10.2018

Na tuhle knihu jsem si brousila zuby už rok, ale měla jsem těch knih tolik, že jsem se k ní zatím nemohla dostat, ale napravila jsem to. Knihu jsem měla do dvou dnů přečtenou. Nemohla jsem se odtrhnout. Kniha je chytlavě, promyšleně napsaná. Je to i taková oddechovka, že autorka napsala i to co jí zrovna napadlo, ale zase, aby to nebyla blbost. Taková uvolněná atmosféra. A bylo to originální tou knihovnou. To se mi moc líbilo. Kniha se mi líbila. Na nic bych si nestěžovala. Bylo to originální, reálné, zajímavé, romantické....úžasný konec. Myslím, že to takhle mělo dopadnout. Knihu už mám i ve své knihovně, abych ji měla kdykoliv po ruce a rozhodně si ji znova přečtu :-)
Hlavní hrdinka se mi líbila hodně. I to její jméno. To jsem popravdě ještě neslyšela. A taky mě překvapila ta její nemoc. Nečekala bych to, ale jako hlavní hrdinka je dokonalá...možná až moc. :-)
Dax....do toho jsem se zamilovala hned na začátku. Fakt zamilovala. Je to teď asi můj nejoblíbenější knižní hrdina. Podle mě se k sobě skvěle hodili. A on...hm....takový božská kluk :-D mohla bych ho sezobat ke snídani :-D

Maruš.D
06.10.2018

Na knize se mi líbilo, že byla humorná, romantická, a nenáročná. Příběh nebyl složitý a přesto byl zajímavý. Postavy byly rozumné na to, že jim bylo 17 let. A zapracování úzkostných stavů do knihy se autorce povedlo. Celý příběh byl reálný a určitě doporučuji přečíst, jestliže chcete nějakou oddychovku nebo šťastný konec. :-)

Market = )
24.09.2018

Je to bylo milý překvapeníčko :-). Asi mám u YA kliku, že mi často hrdinové sednou a vyhovuje mi i styl psaní, humoru a celýho pojetí příběhu. Nebýt čtenářský výzvy, asi bych se ke knížce nedostala, což by byla škoda. Oceňuju poměrně závažný témata v příběhu. Bezva odechovka do MHD, doma před spaním a tak :-).

JustWomen
19.09.2018

A všichni byli šťastni... čtivé, jednoduché, pozitivní, pobavilo, přesně to jsem teď potřebovala. A byl tam i humor. Stojí za přečtení.

knihovny

Kasie West