Po stopách stoleté dámy

Po stopách stoleté dámy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366662/bmid_po-stopach-stolete-damy-aQo-366662.jpg 5 21 8

Kniha ke stému výročí vzniku Československa procházím jednotlivými roky republiky a v každém z nich upozorňuje na zajímavosti, které se tehdy udály. Zvídavé děti se tak dozvědí nejen zásadní historické skutečnosti, ale i to, kdy byla vynalezena hra Pexeso, kdo vymyslel kontaktní čočky nebo co znamená zkratka SUNAR. Knihu provázejí kvízy a dobové vtipy.... celý text

KITT
KITT
07.11.2023 5 z 5

Velmi pěkné shrnutí 100 let naší historie. V knize je spousta zajímavých a nových informací.

Elulilinka1
Elulilinka1
02.01.2022 4 z 5

Skvělý a přehledný průřez 100 lety existence naší republiky. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí :D.

Hanisek
Hanisek
06.04.2020 4 z 5

Takový průlet 100 lety naší republiky. V knize jsou krátké, jakoby ,,novinové zprávy "z každého roku. Nejdete zde zde známé i méně známé události, které jsou snáší zemí spojte spojeny.

EZ.
EZ.
09.12.2019 4 z 5

Zábavnou a poutavou formou popisuje české dějiny od roku 1918 do současnosti.

bookcase
bookcase
11.11.2019 5 z 5

Top publikace o zajímavostech z jednoho století naší země. Pobaví i poučí mladší generaci i nás dospělé. Neměla by chybět v žádné knihovně.

MartinaF
MartinaF
17.06.2018 4 z 5

Velice zajímavá kniha, která vás rok od roku provede celým stoletím Československa, později Česka.

jan7940
jan7940
02.05.2018 5 z 5

Navzdory své cílové skupině je nová kniha Lenky Pecharové překvapivě komplexní, plná nejrůznějších informací.

Každé z událostí uplynulého století, ať už se jedná o událost státnickou, společenskou, kulturní, či sportovní, je věnován krátký, avšak výstižný a srozumitelný popis. Události jednotlivých let doplňují krásné ilustrace Lukáše Fibricha, známého například z časopisu ABC. Nedílnou součástí knihy jsou také hlavolamy a za obzvlášť vydařené rozhodnutí považují její doplnění dobovými anekdotami.

Knihu mohu doporučit také starším čtenářům, kteří si mohou chtít při čtení připomenout významné události ve stoleté historii naší samostatné země, zároveň však i těm, kteří chtějí své potomky uvést do historie našeho samostatného československého a později českého národa.

JanaDor
JanaDor
26.03.2018 5 z 5

Autorka použila nejen zásadní historické události, ale i různé objevy jak ve vědě nebo v zábavě. Text je výstižný a má šmrnc. Muselo to dát spoustu práce, aby dala dohromady zajímavé info ze všech stran. Od autorky jsem četla již knihu Po stopách Karla IV, která se mi také moc líbila. Já jsem z obou knih nadšená a jsem ráda, že baví i děti. Mám to vyzkoušeno v praxi. Kupodivu baví spíš ty starší, nejspíš proto, že si uvědomují vážnost některých informací. Věřím, že zaujme většinu čtenářů. A protože se mi moc líbí, moc ji doporučuji, jelikož si to moc zaslouží.