Po stopách prvních Přemyslovců III.: Správa země (1012 - 1055): Od Oldřicha po Břetislava I. https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18923/bmid_po-stopach-prvnich-premyslovcu-iii--c9p-18923.jpg 4 13 1

Závěrečný díl volné trilogie mapuje významné lokality nejen u nás, ale i v okolní Evropě, kam zavítali naši první panovníci z dynastie Přemyslovců. Autor, archeolog, historik, ale i vynikající vypravěč, nás zavádí do středověkého světa na počátku českého státu v době jeho krize i nového rozmachu na základě dochovaných písemných i archeologických pramenů. Kniha zahrnuje Bítov, Bílinu, Brno, Brůdek, Břeclav, Dolní Břežany, Dolní Věstonice, Giecz, Goslar, Hnězdno, Hradec Králové, Chrudim, Litoměřice, Litomyšl, Merseburg, Oldříš, Prahu-Pražský hrad, Prahu-Vinoř, Prahu-Královice, Přerov, Radslavice, Sázavu, Svinibrod, Vraclav, Znojmo a Živohošť.... celý text

berau
11.04.2017 3 z 5

Po přečtení všech tří dílů bych vytkl dílu jako celku především samotné třísvazkové "neekologické" vydání. Toto by se opravdu vešlo do jednoho svazku a kdo si dnes na cesty bude brát jako bedekr tři knihy ...
Jako pozitivum beru čtivost. Lutovský je známý archeolog, ale ne vždy tato odbornost zaručuje úspěch na poli popularizační či jiné literatury.
Autorovi se to ale nadmíru podařilo. Má výborný vyprávěcí jazyk, kterým umí i jinak suché odborné skutečnosti podat stravitelným způsobem.

Přemyslovci české dějiny český středověk vrcholný středověk

Kniha Po stopách prvních Přemyslovců III.: Správa země (1012 - 1055): Od Oldřicha po Břetislava I. je v